Zaloguj się do konta

Islam w Polsce

utworzono: 2014/01/05 22:46
geniodabek

Ponieważ na wedkuje.pl jest hydepark myślę, że można poruszyć tu temat który jest unikany przez nasze media. Wyobraźcie sobie że w stolicy naszego kraju wybudowano już 6 meczetów. Po cichutku bez większego rozgłosu. Niby to nic ale jeśli przyjrzymy się temu co się dzieje w całej Europie sytuacja zaczyna się robić powoli niewesoła. Osoby niezorientowane w temacie zachęcam do obejrzenia reportażu. 
Moderatorów prosiłbym o nie zamykanie tematu tylko o usuwanie postów łamiących regulamin. Chyba, że na naszym hydeparku można wypowiadać się w tematach 'Witajcie', 'Gry w skojarzenia' czy 'pośmiejmy się razem'. Pozdrawiam ludzi myślących i uważnie obserwujących zmiany zachodzące w naszym otoczeniu. 
Abyśmy za kilkadziesiąt lat mogli nadal wędkować w naszym kraju.  [2014-01-05 22:46]

geniodabek

Dam wam jeszcze dokładkę bo za kilka lat podzielimy los naszych zachodnich sąsiadów. 

Islam zdobędzie Europę bez jednego wystrzału. [2014-01-05 23:21]

geniodabek

Straszna cisza...to może coś z Anglii 
[2014-01-05 23:29]

grisza-78

Jestem pewien, że filmiki oglądało wiele osób, ale ze względu na rzeczywistość nikt się nie wypowie. Ja mam swoje zdanie na temat tu poruszony, ale za dużo nie chcę gadać. Powiem tylko, że zauważyłem ( pewnie nie tylko ja ) że oni pchają się tylko tam, gdzie żyje się dobrze.
[2014-01-06 00:21]

cierpliwy1

Wysłucham tego jutro i wiem że  islam to czyste wariactwo ,ale katolicyzm jest ok?


Kolego każda wiara wiąże się z kłopotami,jestem tym ,który nie zaprząta sobie głowy bzdurami. Chętnie z tobą porozmawiam ale nie na forum. Pozdrawiam [2014-01-06 00:36]

misiu86

Chrześcijaństwo przeżywa kryzys(pedofilia, sakramenty za pieniądze ,afera za aferą ) Rząd nic z tym nie zrobi a robactwo się rozpleni niczym pinka po wilgotnym wiadrze. Pozostaje wiara w kiboli :D Dlaczego nie chcesz podzielić się swoim zdaniem ? 
[2014-01-06 00:40]

Bernard51

"Chrześcijaństwo przeżywa kryzys(pedofilia, sakramenty za pieniądze ,afera za aferą ) Rząd nic z tym nie zrobi a robactwo się rozpleni niczym pinka po wilgotnym wiadrze.  Pozostaje wiara w kiboli :D Dlaczego nie chcesz podzielić się swoim zdaniem ? "

Biskupi niszczą wiarę swoimi zachowaniami i pazernością na mamonę, a powinni być przykładem dla wiernych. A jak sobie to wyobrażasz co rząd może zrobić mieczem wypalać? Chińskie prowincje w XIIIw też podobnie były zdziwione kiedy po podróżach Marco Polo zawitał Krzyż Chrześcijaństwa na ich terytorium. Swiat integruje się staje się coraz mniejszy ale to nie znaczy że jakaś wiara ma mieć monopol nadal na swoim opanowanym z dawna terytorium i Rządy mają stać na straży tej wiary, większościowej.
W latach 50-tych kościół nauczał jeszcze że każdy innowierca prócz Prawosławia to poganie którzy w piekle będą się poniewierać?
Pozostaje wiara w kiboli: już w historii wyprawy Krzyżowców wsławiły się ogniem i mieczem przy nawracaniu podbitych ludów na jedną słuszną wiarę.


[2014-01-06 06:36]

ryukon1975

Chrześcijaństwo przeżywa kryzys(pedofilia, sakramenty za pieniądze ,afera za aferą ) Rząd nic z tym nie zrobi a robactwo się rozpleni niczym pinka po wilgotnym wiadrze. Pozostaje wiara w kiboli :D Dlaczego nie chcesz podzielić się swoim zdaniem ? 







Czyli co to człowiek obróci się przeciwko człowiekowi z powodu wiary ? To wszystko już było w historii wojny, mordowanie niewinnych ludzi. Myślę że są znacznie lepsze metody. Fakt że islam z swym prawem dżihadu jest mocno skrajną religią opartą na przemocy ale tam też są normalni ludzie którzy trzymają dystans od religijnych skrajności i chcieliby normalności na którą nie pozwalają konserwatywne władze religijne. Tak samo jak i u nas są niekoniecznie dobrzy chrześcijanie.

Tak jak napisał Bernard jeszcze nie tak dawno i kościele chrześcijańskim kler źle mówił o innych wiarach. Teraz już większość księży liczy się ze słowem, jeszcze jedno dwa pokolenia odejdą kościoły opustoszeją i znajdą swoje miejsce w szeregu.

Źle się stało że władze państwa dały u nas klerowi uprawnienia państwowe przez co ten proces trochę się wydłuży.

[2014-01-06 07:15]

Wachta

Jestem pewien, że filmiki oglądało wiele osób, ale ze względu na rzeczywistość nikt się nie wypowie. Ja mam swoje zdanie na temat tu poruszony, ale za dużo nie chcę gadać. Powiem tylko, że zauważyłem ( pewnie nie tylko ja ) że oni pchają się tylko tam, gdzie żyje się dobrze.

Zgadzam się. U nas jest za słaby socjal by masowo napływali.
[2014-01-06 09:34]

rysiek38

Jak chodzi o mnie to do żadnej religi nic nie mam bo wszędzie są tzw.popier..ni
 do nie dawna do odstrzału byli przede wszystkim Romowie ale pojawił sie nowy wróg wiec" kupa na biskupa " a może tak w naszym gronie ile to juz wojenek było miedzy C&R a Resztą świata.
[2014-01-06 11:11]

ryukon1975

Jak chodzi o mnie to do żadnej religi nic nie mam bo wszędzie są tzw.popier..ni
 do nie dawna do odstrzału byli przede wszystkim Romowie ale pojawił sie nowy wróg wiec" kupa na biskupa " a może tak w naszym gronie ile to juz wojenek było miedzy C&R a Resztą świata.






Porównanie Islamu do C&R to jak porównanie patyka do bomby atomowej. :)

Każdy pisze że napływają tu czy tam ale nie wszyscy z własnej woli. Tam też toczą się wewnętrzne wojny. Kobieta która odmówi rodzicom wyjścia za mąż za gościa którego jej wybrali jest skazana na śmierć. Nawet w Niemczech jej będą szukać bo przyniosła wstyd rodzinie.

W najbardziej skrajnych odłamach islamu toczy się gra o życie a nie przepychanki w sieci. Z których i tak nic nie wynika bo jak pójdę nad wodę to tak zrobię co ja zechcę a nie co mi ktoś usiłuje narzucić na portalu.

[2014-01-06 11:31]

barrakuda81

Nasza planeta jest domem wszystkich ludzi bez względu na wiare,kolor skóry czy poglady.Jak komuś przeszkadza rzekoma ekspansja islamu czy tez ludzi wyznajacych te religię to proponuje przyjrzec sie "ekspansji' Polaków w UK czy innych krajach unii.Ludzie zawsze szukaja lepszego jutra dla siebie i swoich dzieci.Nie widzę tu nic co zasługiwałoby na potępienie.Globalne społeczenstwo jakie sie obecnie kształtuje zmusza wszystkich nas do wiekszej tolerancji,chęci dialogu i otwarcia na inność kulturową.Ludzkosci nie stac juz na głupote wojny religijnej.Nie jestem teologiem ale islam to nie jest religia propagująca przemoc,jej załozenia wykazuja wiele analogii z ideologia chrzescijańską a czym innym jest kwestia jej interpretacji przez rózne srodowiska.Sam tytuł posta  "Islam w Polsce czyli niewierni idą do piekła" uważam za prowokacyjny.Zawsze zanim kogos osądzisz spróbuj postawic sie w jego połozeniu.Nad tym trzeba pracowac a skoro powstaja nowe meczety to widocznie taka jest potrzeba bo wiernych przybywa.Religia chrzescijańska równiez bazuje na wizji piekła i nieba.Tu tez jest mowa o tym ze tylko godni dostapia raju więc co w tym dziwnego?!!!Wiekszym problemem moga byc róznice kulturowe ale te sa wszedzie - nawet wsród rodowitych europejczyków.Ludzie powinni skupic sie na poszukiwaniu punktów wspólnych bardziej niz wynajdywaniu różnic ,co zreszta jest o wiele łatwiejsze.Jeżeli sie tego nie nauczymy to wszystko kiedys szlag trafi a nasze miejsce znowu zajma dinozaury albo cos podobnego:-)Uczmy sie tolerancji - to jest paszport do przyszłości rodzaju ludzkiego. [2014-01-06 11:38]

rysiek38

Ryukon - Słusznie ująłeś ,najbardziej skrajne, i na to trza uważać a nie na całość
[2014-01-06 12:22]

ryukon1975

Ryukon - Słusznie ująłeś ,najbardziej skrajne, i na to trza uważać a nie na całość






Dokładnie nie dążę do tego by mówić że każdy kto wyznaje Islam jest złym człowiekiem. Jednak jak tu przyjeżdżają muszą się dostosować do miejscowego prawa a swoje zwyczaje niezgodne z nim zostawić na rodzimej ziemi.

[2014-01-06 12:29]

Jakub Woś

Ponieważ na wedkuje.pl jest hydepark myślę, że można poruszyć tu temat który jest unikany przez nasze media. Wyobraźcie sobie że w stolicy naszego kraju wybudowano już 6 meczetów. Po cichutku bez większego rozgłosu. Niby to nic ale jeśli przyjrzymy się temu co się dzieje w całej Europie sytuacja zaczyna się robić powoli niewesoła. Osoby niezorientowane w temacie zachęcam do obejrzenia reportażu.  
Moderatorów prosiłbym o nie zamykanie tematu tylko o usuwanie postów łamiących regulamin. Chyba, że na naszym hydeparku można wypowiadać się w tematach 'Witajcie', 'Gry w skojarzenia' czy 'pośmiejmy się razem'. Pozdrawiam ludzi myślących i uważnie obserwujących zmiany zachodzące w naszym otoczeniu. 
Abyśmy za kilkadziesiąt lat mogli nadal wędkować w naszym kraju. 

6 meczetów to chyba nie jest tak wielki problem. Jakoś o wyprawach krzyżowych nie wspomniałeś. O wyprawach które prowadzili chrześcijanie, chrześcijanie których podstawą wiary jest miłość bliźniego swego. Chrześcijanie którzy mordowali setki tysięcy muzułmanów w tym kobiet i dzieci. To wszystko w imię Boga? Mordowali bo papież obiecał im niebo. Czym to różniło się od islamu? Nie wspomniałeś o misjach na które jeżdza kapłani. Np taka Dominikana gdzie jadą nasi kapłani molestować dzieci. Nie wspomniałeś o Amerykach, jej ludność była zmuszana do przyjęcia naszej wiary.  Zauważyłem że na filmiku jest sporo cytatów z koranu mowiących o zabijaniu. Z naszego Pisma Świętego równie ciekawych fragmentów wyjętych z kontekstu można by znaleźć jeszcze więcej.

Jestem chrześcijaninem i wierzę w Boga. Ale nie wierzę że on kieruje dzisiejszymi Biskupami czy władzą kościoła. Wierzę w to że wszyscy ludzie są równi czy to chrześcijanie czy muzułmanie.
[2014-01-06 12:41]

DelTor0

Dokładnie nie dążę do tego by mówić że każdy kto wyznaje Islam jest złym człowiekiem. Jednak jak tu przyjeżdżają muszą się dostosować do miejscowego prawa a swoje zwyczaje niezgodne z nim zostawić na rodzimej ziemi.


Nie ma szans Krzychu, wszedzie gdzie sie pojawiaja probuja na sile wprowadzac swoje prawa. Kto mieszka w jakims kraju z liczniejsza populacja islamska, wie o czym mowie ;) To tak jakbys chcial zmusic klusola z 40 letnim stazem do przejscia na C&R :D



[2014-01-06 12:45]

ryukon1975

Słyszałem że opanowali już sporą część Niemiec i UK a niektórzy rodzimi mieszkańcy ze szczęścia się wyprowadzają. Znam to jednak tylko z drugiej ręki na własnej skórze tego nie przerabiałem. :) [2014-01-06 12:59]

DelTor0

Wlasnie :) Naprzyklad w UK jest bardzo duzo chinczykow, glownie buddystow... i sa kompletnie niezauwazalni. Pracuja, rozwijaja sie, przestrzegaja tutejszego prawa. Calkowity kontrast jezeli chodzi o islam, tych widac na kazdym kroku, demonstracje co chwila jacy to niezadowolenie sa z warunkow zycia, oczywiscie afisze na demostracjch typu: wszystkim niewiernym obciac glowy lub zabic wszystkich sprzeciwiajachy sie woli allaha (czasami mi pod biurem chodza, jakby sie ktos czepial) 

I jezeli sobie pomyslisz ze takie cyrki dzieja sie w jednym z najwiekszych miast w Europie to juz paranoja :) 

[2014-01-06 13:14]

rysiek38

Wlasnie :) Naprzyklad w UK jest bardzo duzo chinczykow, glownie buddystow... i sa kompletnie niezauwazalni. Pracuja, rozwijaja sie, przestrzegaja tutejszego prawa. Calkowity kontrast jezeli chodzi o islam, tych widac na kazdym kroku, demonstracje co chwila jacy to niezadowolenie sa z warunkow zycia, oczywiscie afisze na demostracjch typu: wszystkim niewiernym obciac glowy lub zabic wszystkich sprzeciwiajachy sie woli allaha (czasami mi pod biurem chodza, jakby sie ktos czepial) 

I jezeli sobie pomyslisz ze takie cyrki dzieja sie w jednym z najwiekszych miast w Europie to juz paranoja :) 


A u nas nasi katolicy demonstrują pod pałacem prezydenckim i nie uznają jego wyboru i by najmniej na sztandarach nie mają gołąbka pokoju i jest tego ze 20 procent jeden nawet chciał wywalić sejm i o mało mu się nie udało
[2014-01-06 15:44]

DelTor0

Ale jakos ci katolicy nie chodza ze sztandarami, zabijemy wszystkich ktorzy do nas nie dolacza (doslownie). Jakos tez nie slyszalem ze w tej biednej Polsce katolicy kamienuja innych ludzi, albo oblewaja kwasem swoje zony, corki lub siostry w imie religii. No chyba ze sie myle i takie cuda dzieja sie w Twojej okolicy? [2014-01-06 16:06]

ryukon1975

W mojej okolicy to katolicy chyba jak wszędzie.:)

Tylko kto to jest katolik w tym kraju ?

Zapytasz księdza ilu tu katolików to powie 97 % bo tak mu pasuje, tylu ochrzczono.

Że 50 % z tego nic lub niewiele ma z wiarą i kościołem wspólnego to się nie liczy. Do kościoła chodzą tak jak ja raz na kilka lat jak pogrzeb lub ślub się zdarzy.

Czy mam być katolikiem ustalają kilka tygodni po moim urodzeniu wiodąc mnie do chrztu i tkwię od tego czasu w rejestrze, ale czy nim jestem ? :) Skoro sam chrzest wystarcz by powiedzieć tak to tak .:)

Oczywiście zawsze jest wyjście awaryjne czyli - wierzący niepraktykujący ale jednak "katolik" ?


[2014-01-06 16:24]

rysiek38

A może po prostu skupmy się na naszym hobby bo ja właśnie wczoraj rozpocząłem sezon i w co kto wierzy to mi wisi a co do niesnasek rasowych to mam coś w moich starszych wpisach na blogu - zapraszam.
P.S. nie wiem - może to wada ale jestem pacyfista i nie dziele ludzi na rasy czy wyznanie i wszystkich szanuje tak samo
[2014-01-06 19:06]

barrakuda81

Polska to w porównaniu z krajami Europy Zachodniej trzeci świat z może małymi wyjątkami.Po co mieli by się tu muzułmanie osiedlać?Chyba tylko ci najbardziej zdesperowani:-)Tolerancja jest ważna tak jak poszanowanie wzajemnych norm i obyczajów ale to zawsze musi działać w obie strony.Gdyby Polak wylądował np. z racji pracy w ortodoksyjnym kraju islamskim też miałby nieciekawie bo podobno tam na miłośników alkoholu i kobitek łagodnym okiem nie patrzą:-) [2014-01-06 19:14]

marciin 2424

Tolerancja przede wszystkim . A co koledzy powiecie o czarnym bałwanku?

Święta 2013


[2014-01-06 20:50]

rysiek38

Jak dla mnie super - moze dzieki niemu rozpocząłem juz sezonik :-) choć podlodówka pewnie wściekła :-)
[2014-01-06 21:16]

getka

Patrząc na dzisiejsze zachcianki Islamu to staje się on niestety chyba bardzo inwazyjny.... jakiś czas temu bodajże w Australii wypowiedz premier jeśli się nie mylę zasugerowała że nie zmienią prawa dla Islamu bo jest to ich kraj i ich  prawa więc jeśli chcą żyć w ich kraju to niech przestrzegają ich prawa, co do religii nie będą się wtrącać ale zachowania społeczne są tu odgórnie przyjęte. A jeśli się to komuś nie podoba to niech wyjedzie bo na siłę go nie trzymają.
Taka postawa według mnie jest prawidłowa i powinna być stosowana wszędzie, dlaczego zatem wyjechałeś ze swojego kraju jeśli Twoja religia jest taka dobra i piękna czy było Ci tam źle?

Porównywanie tu chrześcijaństwa i islamu to jak spining a grunt czy chcieli byście widywać np kobiety tylko w prześcieradle ja osobiście wole ale na prześcieradle bo same oczy jakoś mi nie wystarczają. I nie wiara się tu liczy lecz zachowania społeczne jej towarzyszące moim zdaniem...
[2014-01-06 21:32]