Islam w Polsce

/ 134 odpowiedzi / 7 zdjęć
lynx


No chyba przytaczajac tu głupote, niewiedze i brak szacunku do kobiety w zaawansowanej ciazy przez tego zbrodniarza, nie chcesz nam powiedziec, ze kobiety sa czyms innym (nie mam tu na mysli roznic fizjologi) ?

Bez względu na to czy jest to zbrodniarz czy nie to jest jednak prawda i twoje widzimisię tego nie zmieni.
jezeli nie masz na myśli róznic fizjologicznych to jakie masz na mysli.
To natura stworzyła te różnice i to co piszesz tego nie zmieni i kobiete np. w ciąży należy poszanowac a nie puszczać ją na traktory, do kopalni itp robot bo komuś wyśniła się jakaś urojona równość.
Teraz modne jest poprawianie natury na siłę. Dla niektórych jest to poprawność polityczna a dla innych głupota. (2014/01/16 19:57)

lynx


"U arabów jest islam i tylko prawo islamu i dlatego mają taki rozwój i taka tolerancję."


Przepraszam ale chyba kolega niezbyt dużo wie o "Arabach i Islamie"

Odnoszę wrażenie, że tylko ty o wszystkim wiesz a jeżeli tak to nie krytykuj tylko oświeć nas.
Jest tyle wpisów i zdjęć, że powinieneś sie do nich odnieść jeżeli sa nieprawdziwe.
Odnoszę również wrazenie, że nawet nie wiesz wiele o katolicyźmie co nie przeszkadza ci w pisaniu tych napastliwych wpisów.
Jak chcesz sie odnosić do wypowiedzi do odnoś się do poszczególnych tematow a nie wstawiasz ,,hasło", ze ,, nic nie wiesz".
Nasz dyżurny, krajowy ,,spec" od islamu Dankowski też tak mówi ale rzeczywistość jest inna.
Rzeczywistość to fakty i do nich się odnoś a nie udowadniasz to czy ja wiem czy nie wiem.
Polemika to nie udowadnianie komuś,że jest głupi czy mądry. To jest przedstawianie konkretnych faktów i tym sposobem odowodnieje swojej racji.
Najpierw zacznij od tego a potem pisz słowa ,,niezbyt dużo wie o arabach i islamie.
Taki malutki test.
 Co islam wniósł ważnego do kultury swiatowej w ciągu ostatnich 500 lat. (2014/01/16 20:13)

Verbal


"Odnoszę również wrazenie, że nawet nie wiesz wiele o katolicyźmie co nie przeszkadza ci w pisaniu tych napastliwych wpisów"

Naprawdę ? Dziwne , bo jakoś o katolicyzmie w ogóle nic nie pisałem.
A dlaczego łatwo mi przyszło krytyczne sformułowanie? To bardzo proste.Jak ktoś pisze ,że "U arabów jest islam i tylko prawo islamu i dlatego mają taki rozwój i taka tolerancję." to nigdy się nie spotkał z różnicami wynikającymi z :
1.narodowości - znaczna część muzułmańskich emigrantów w Europie to nie Arabowie.Stosunek np części Berberów do Islamu jest cokolwiek swobodniejszy niż  Arabów
2.kultury i ekonomii - ludzie z zapadłych wsi np Cisjordanii czy Jemenu bywają zdecydowanie bardziej pod wpływem ewentualnych fanatycznych nauk lokalnych imamów czy ulemów niż wykształceni młodzi ludzie z Tunisu czy Casablanki
Dużo by pisać.Wystarczy porównać kalabryjskiego chłopa z mieszkańcem Turynu czy Mediolanu ,żeby zrozumieć o co chodzi.
Poza tym Islam nie ma jednej centrali.Od lokalnego "nauczyciela" zależy jak będzie Koran interpretowany w danej społeczności bo sama księga jakoś niespecjalnie głosi np konieczność np poniżania kobiet.
A co do Twojego testu to testowo zapytam? - jaki jest wkład Polski w ostatnich 500 latach w cywilizację Azji dalekowschodniej ? (2014/01/17 12:26)

lynx


"Odnoszę również wrazenie, że nawet nie wiesz wiele o katolicyźmie co nie przeszkadza ci w pisaniu tych napastliwych wpisów"

Naprawdę ? Dziwne , bo jakoś o katolicyzmie w ogóle nic nie pisałem.
A dlaczego łatwo mi przyszło krytyczne sformułowanie? To bardzo proste.Jak ktoś pisze ,że "U arabów jest islam i tylko prawo islamu i dlatego mają taki rozwój i taka tolerancję." to nigdy się nie spotkał z różnicami wynikającymi z :
1.narodowości - znaczna część muzułmańskich emigrantów w Europie to nie Arabowie.Stosunek np części Berberów do Islamu jest cokolwiek swobodniejszy niż  Arabów
2.kultury i ekonomii - ludzie z zapadłych wsi np Cisjordanii czy Jemenu bywają zdecydowanie bardziej pod wpływem ewentualnych fanatycznych nauk lokalnych imamów czy ulemów niż wykształceni młodzi ludzie z Tunisu czy Casablanki
Dużo by pisać.Wystarczy porównać kalabryjskiego chłopa z mieszkańcem Turynu czy Mediolanu ,żeby zrozumieć o co chodzi.
Poza tym Islam nie ma jednej centrali.Od lokalnego "nauczyciela" zależy jak będzie Koran interpretowany w danej społeczności bo sama księga jakoś niespecjalnie głosi np konieczność np poniżania kobiet.
A co do Twojego testu to testowo zapytam? - jaki jest wkład Polski w ostatnich 500 latach w cywilizację Azji dalekowschodniej ?

Polska nie jest w Azji dalekowschodniej tylko w Europie i swój wkład ma. Islam w Europie tez jest więc może podasz jakiś przykład i nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.
Je nie pisze o poszczególnych narodowosciach ani odłamach isłamskich bo pierwszy odlam zaczął sie już od Alego. Kiedyś arabowie mieli osiągnięcia ale od kiedy weszli w ,, jesien sredniowiecza islamu" to zastój maja do tej pory.
Nie piszę o poszczególnych panstwach czy ugrupowaniach bo to nie lekcja historii i za szeroki temat. Z pewnością są rozne ugrupowania i to nie podlega dyskusji ale przewodnikiem jest koran bez względu czy to w Algierii czy w Pakistanie. Prawo koraniczne jednakowo ich obowiązuje a sprawa interpretacji to już inny temat. Ktora wiara wysyła małe dzieci z ładunkiem trotylu jako bombę jest wiarą bandycką i nie wiem czy możesz to wytłumaczyć.
Chyba nie powiesz, że chrzescijanie też tak robią.
Nie twierdzę, że tam nie ma mądrych i dobrych ludzi ale przykłady w Europie sa dla nich nie za dobre.
Tak gwoli potwierdzenia tego co pisałem to mam zięcia hindusa i to jest bardzo dobry człowiek. Moi znajomi też maja i tez to jest młody porządny człowiek. Zrozum, że mie uogolniam tego na wszystkich i nie zarzucaj mi, że napadam na islam bo się nie znam. Jest tyle złych przpadków i o tym się tutaj mówi. jezeli by ktoś z naszych mieszkał np. w Jemenie i poderżnął gardło ich zołnierzowi to też bym go krytykował.
Chyba za duży temat na dyskusję. (2014/01/17 20:20)

Verbal


Ale Twój zięć opowiadał Ci,że jedna z najświętszych ksiąg hinduizmu sprowadza się do dialogu między Wisznu a wojownikiem , w której bóg tłumaczy dlaczego należy wywoływać i kultywować wojny? Bo o traktowaniu kobiet w wielu regionach Indii chyba nie muszę Ci pisać?

Specjalnie napisałem o wkładzie Polski w kulturę Azji. Bo ilekroć ktoś zaczyna pohukiwać o wkładzie w kulturę światową to ma zwykle na myśli europejską kulturę białego człowieka.Sam zaś kompletnie nic nie wie o innych kodach kulturowych.Bo kto niby śledzi klasyczną operę chińską albo nurty gnawy- kapitalnej muzy marokańskiej ( islam , heh) ?

To nie religia pcha ludzi do zbrodni.Przeważnie to bieda , brak edukacji , ignorancja.A te prowadzą do fanatyzmu. (2014/01/20 15:06)

lynx


Ale Twój zięć opowiadał Ci,że jedna z najświętszych ksiąg hinduizmu sprowadza się do dialogu między Wisznu a wojownikiem , w której bóg tłumaczy dlaczego należy wywoływać i kultywować wojny? Bo o traktowaniu kobiet w wielu regionach Indii chyba nie muszę Ci pisać?

Specjalnie napisałem o wkładzie Polski w kulturę Azji. Bo ilekroć ktoś zaczyna pohukiwać o wkładzie w kulturę światową to ma zwykle na myśli europejską kulturę białego człowieka.Sam zaś kompletnie nic nie wie o innych kodach kulturowych.Bo kto niby śledzi klasyczną operę chińską albo nurty gnawy- kapitalnej muzy marokańskiej ( islam , heh) ?

To nie religia pcha ludzi do zbrodni.Przeważnie to bieda , brak edukacji , ignorancja.A te prowadzą do fanatyzmu.

Nie moge ci odpisywać bo dostałem ostrzezenie. Zresztą i tak mnie moderator wytnie to bedzie twoja racja. Moderator jesteś jak cenzura za komuny. Ich sie nie bałem to i ciebie tez. Możesz mnie wywalić z blogu skoro i tak nie mozna porozmawiac. (2014/01/21 00:42)

ryukon1975


Ja bym tam nie chciał takich włatców w Polsce. Wolę tych. :) (2014/01/21 06:19)

zbynio 33


Ja bym tam nie chciał takich włatców w Polsce. Wolę tych. :)


ja też, bo ci pierwsi mówią poważnie......... (2014/01/21 10:04)