Zaloguj się do konta

Islam w Polsce

utworzono: 2014/01/05 22:46
berthold

jak popieracie takich palikotów to jest jak jest ,,ale są jeszcze skinchedzi i jest nadzieja
[2014-01-06 21:39]

Zibi60

[2014-01-07 05:02]

ryukon1975

Wszystko to prawda. Nie chciałem wczoraj poruszać takich spraw bo temat drażliwy. Boli niektórych którzy chcą na siłę być lepsi i jest bliski naruszenia regulaminu. Niestety trzeba choć w podstawach zapoznać się z Koranem. Wspominałem wcześniej że jest to religia oparta na przemocy która obiecują za zabicie niewiernego wino i kobiety w raju. Przemoc wobec "niewiernych" jak i członków własnej wiary na najdrobniejsze przewinienie to norma. Myślę że o wielu wypadkach morderstw na tym tle  w krajach Europy wszyscy słyszeli lub przynajmniej większość.

Może jestem inny ale do tych faktów nijak mają się dla mnie takie słowa jak tolerancja, rasizm świat jest dla wszystkich. Świat nie jest dla wszystkich bo jeśli ktoś przyjeżdża do Europy po to by siać przemoc i mordować dla niego jest więzienie.

Jeśli jednak zamieszka taka społeczność to więzienie to otworzy się dla nich dopiero po pierwszych trupach. Taka jest przyszłość, może powoli ale i w Polsce jest ich coraz więcej.

[2014-01-07 07:34]

Przemas83

Ponieważ na wedkuje.pl jest hydepark myślę, że można poruszyć tu temat który jest unikany przez nasze media. Wyobraźcie sobie że w stolicy naszego kraju wybudowano już 6 meczetów. Po cichutku bez większego rozgłosu. Niby to nic ale jeśli przyjrzymy się temu co się dzieje w całej Europie sytuacja zaczyna się robić powoli niewesoła. Osoby niezorientowane w temacie zachęcam do obejrzenia reportażu. 
Moderatorów prosiłbym o nie zamykanie tematu tylko o usuwanie postów łamiących regulamin. Chyba, że na naszym hydeparku można wypowiadać się w tematach 'Witajcie', 'Gry w skojarzenia' czy 'pośmiejmy się razem'. Pozdrawiam ludzi myślących i uważnie obserwujących zmiany zachodzące w naszym otoczeniu. 
Abyśmy za kilkadziesiąt lat mogli nadal wędkować w naszym kraju. 

W Gdańsku już jeden spalili i nie spaliła "Dziewczynka z zapałkami", bo życie to nie turecki raj!!!
[2014-01-07 17:38]

pstrag222

Najpierw zastanówcie się o wierze chrześcijańskiej , a później oceniajcie inne wiary...
[2014-01-10 09:26]

zbynio 33

Najpierw zastanówcie się o wierze chrześcijańskiej , a później oceniajcie inne wiary...

a co tu się zastanawiać o wierze chrześcijańskiej?!
[2014-01-10 09:45]

DelTor0

Dopuki meczetu nie wybuduja Ci kolo domu ;) 

Na BBC byl bardzo ciekawy material swego czasu, nagrali ukryta kamera co sie dzieje w meczetach. Jak imami nawoluja muzulmanow do wystrzegania sie tych 'innych nieczystych'

np. swoich lekarzy zeby  nie przykladali sie za bardzo do leczenia ludzi innego wyznania itd. 

A moze masz psa? Bo wedlug islamu to nastepne nieczyste zwierze i spacery z psem po parku uderza w ich religie. zreszta prosze bardzo:

Muzułmańska mniejszość chce narzucić swoje standardy mieszkańcom Europy Zachodniej również w kwestii zwierząt. Próbuje się zakazać trzymania psów w domach, przechodzenia z nimi w pobliżu meczetów, a islamscy taksówkarze i kierowcy autobusów odmawiają przewiezienia psa nawet gdy jest przewodnikiem osoby niewidomej!
Zgodnie z zasadami tego prawa, psy uznawane są za „zwierzęta nieczyste” a jakikolwiek kontakt z nimi jest zniewagą. Holenderski polityk, Hasan Kucuk przekonywał rajców miejskich z Hagi, by zakazać mieszkańcom trzymania psów jako zwierząt domowych, gdyż jest to równoznaczne ze stosowaniem wobec nich przemocy. Gdy ten argument nie trafił do członków Rady Miasta, Kucuk w końcu stwierdził, że „posiadanie psa to przestępstwo”.

W Hiszpanii, dwie organizacje islamskie z siedzibą w Lérida – mieście położonym w północno-wschodniej Katalonii, gdzie licząca obecnie 29 tys. wspólnota muzułmańska stanowi około 20 proc. ludności – zwróciły się z wnioskiem do lokalnych urzędników o uregulowanie kwestii obecności psów w miejscach publicznych, by nie urażać uczuć muzułmanów. Wyznawcy Mahometa domagali się, by zakazać transportu psów miejskimi autobusami oraz ich przebywania we wszystkich uczęszczanych przez muzułmańskich imigrantów miejscach. Twierdzili, że obecność psów w Lérida narusza ich wolność religijną i prawo do życia według zasad islamu. Władze odrzuciły wniosek, co doprowadziło do plagi tajemniczych zatruć zwierząt w dzielnicach zamieszkałych przez islamskich imigrantów. Co więcej, mieszkańcy wyprowadzający psy na spacer skarżą się, że są nękani przez muzułmanów.

W Wielkiej Brytanii i Norwegii muzułmańscy taksówkarze odmawiają transportu osób niewidomych z psami przewodnikami. W Londynie kierowca autobusu nie pozwolił natomiast wejść do środka kobiecie z psem, bo w autobusie była muzułmanka, „która mogłaby się zdenerwować”.

W szkockim miasteczku Tayside kilka miesięcy temu policja przeprosiła za wykorzystanie w reklamie, podającej nowy numer alarmowy, owczarka niemieckiego. Uznano, że reklama była obraźliwa dla liczącej 3 tys. osób społeczności muzułmańskiej

[2014-01-10 10:01]

zbynio 33

trzeba będzie się wziąć za hodowlę kóz i baranów. to będzie deficytowy towar.
[2014-01-10 10:08]

DelTor0

No nie wiem ;) Skubance sa niechetne do kupowania, wola ukrasc. W tamtym roku w UK 'zaginelo' ponad 20 tys owiec :)
[2014-01-10 10:12]

DelTor0

Narazie przygotowalem moje psiaki :) [2014-01-10 10:15]

pstrag222

Np to jest zastanawiające , ze oceniacie inną religie , mając małe pojęcie o swojej (chyba o swojej)

Wystarczy troszkę po googlać i zauwazycie coś ciekawego.
Dlaczego niby to miłosierna wiara jaką jest chrześcijaństwo wywyższa się ponad resztę??
Dotego wzajemne podziały?
Także najpierw oceniamy siebie , a potem innych .
Zresztą nasz kraj nigdy nie był tolerancyjny
[2014-01-10 12:24]

DelTor0

Widzisz Jakub, ja mam spory kontakt z roznymi religiami, i z islamen i z buddyzmem. I jakos na buddystow zlego slowa nie powiem. Nie opieram sie na google bo i po co, widze to wszystko na codzien. 

Nigdy nie bede tolerancyjny dla kogos, kto chce mi narzucic swoja wiare sila, czy to muzulmanska czy chrzescijanska. Jesli ktos uznaje mnie jako za zlo, to niby czemu mam byc tolerancyjny dla niego? Dla mnie to oznaka slabosci i tak zwana 'polityczna poprawnosc'

A tak wyglada wiekszosc demonstracji islamskich... w Europie.

[2014-01-10 12:47]

Julczas

Nie jestem ani chrześcijaninem, ani muzułmaninem. Nie mam nic do ludzi wierzących, ale nienawidzę kościoła, każdego, wszystkich struktur (mam swoje powody). Rozumiem głosy mówiące o tym, że chrześcijanizm też ma swoje za uszami, bo to prawda, jednak "nasza" religia jest w odwrocie. Coraz mniej osób wierzy, chodzi do kościoła. W islamie nic takiego nie zauważycie, a wręcz przeciwnie. Mówicie o "inwazji" Polaków na wyspy brytyjskie - pewnie, tylko że Polak wyjedzie, i albo się wmiesza w tłum i będzie przestrzegał prawa, albo zarobi i wróci. Muzułmanin wyjeżdża do WB, dołącza do swojej nie takiej małej mniejszości i żyje jak np. w Pakistanie. Nie wyjedzie, tylko sprowadzi do siebie wujka, brata, piątkę dzieci. 
Uważam to za duży problem i nie widzę w tym rasizmu tylko zdrowy rozsądek - W Polsce (jak i większości Europy) mamy model rodziny 2+1. W islamie? Każdy wie jak to wygląda.
Do tego należy dodać to jak bardzo dyskryminująca jest ich kultura. W Wielkiej Brytanii muzułmanie którzy zabijają kobiety dostają mniejsze wyroki, ponieważ to część ich wiary. Często oni sami to osądzają (bez szkody dla mężczyzn oczywiście), bo rząd angielski nie chce się w to mieszać. Wpiszcie w internecie "muslim man kills daughter" znajdziecie pełno artykułów. Oczywiście dochodzi do tego sprawa słynnej już dekapitacji w świetle dnia, a jeśli ktoś chciałby więcej, polecam poczytać o Abu Hamzie, który utworzył w Londynie "podziemny" meczet gdzie robiono z dzieci terrorystów.
Nie wiem jak wielkim pacyfistą i nierasistą trzeba być żeby się temu nie sprzeciwiać. I jak ślepym żeby nie osądzać tego zachowania. [2014-01-10 13:02]

JKarp

[2014-01-10 13:02]

pstrag222

Nie jestem ani chrześcijaninem, ani muzułmaninem. Nie mam nic do ludzi wierzących, ale nienawidzę kościoła, każdego, wszystkich struktur (mam swoje powody). Rozumiem głosy mówiące o tym, że chrześcijanizm też ma swoje za uszami, bo to prawda, jednak "nasza" religia jest w odwrocie. Coraz mniej osób wierzy, chodzi do kościoła. W islamie nic takiego nie zauważycie, a wręcz przeciwnie. Mówicie o "inwazji" Polaków na wyspy brytyjskie - pewnie, tylko że Polak wyjedzie, i albo się wmiesza w tłum i będzie przestrzegał prawa, albo zarobi i wróci. Muzułmanin wyjeżdża do WB, dołącza do swojej nie takiej małej mniejszości i żyje jak np. w Pakistanie. Nie wyjedzie, tylko sprowadzi do siebie wujka, brata, piątkę dzieci. 
Uważam to za duży problem i nie widzę w tym rasizmu tylko zdrowy rozsądek - W Polsce (jak i większości Europy) mamy model rodziny 2+1. W islamie? Każdy wie jak to wygląda.
Do tego należy dodać to jak bardzo dyskryminująca jest ich kultura. W Wielkiej Brytanii muzułmanie którzy zabijają kobiety dostają mniejsze wyroki, ponieważ to część ich wiary. Często oni sami to osądzają (bez szkody dla mężczyzn oczywiście), bo rząd angielski nie chce się w to mieszać. Wpiszcie w internecie "muslim man kills daughter" znajdziecie pełno artykułów. Oczywiście dochodzi do tego sprawa słynnej już dekapitacji w świetle dnia, a jeśli ktoś chciałby więcej, polecam poczytać o Abu Hamzie, który utworzył w Londynie "podziemny" meczet gdzie robiono z dzieci terrorystów.
Nie wiem jak wielkim pacyfistą i nierasistą trzeba być żeby się temu nie sprzeciwiać. I jak ślepym żeby nie osądzać tego zachowania.

Skoro ma za uszami to czemu nikt tego nie krytykuje?//
Tylko widzi zło innej wiary?
Są islamisci którzy naprawdę rozumieją koran i jego zapisy.I są normalnymi ludzmi tylko wtedy powiesz , że niewidzisz go bo inni sieją burdę?
Taki tor myslenia jest nie poprawny?

Ajakim pacyfistą i nierasistą trzeba być,żeby nie sprzeciwiać sie biskupowi który prze kilka dobrych lat gwałci dzieci i simiej sie bo gówno można mu zrobić?
Po ilu latach wychodza takie rzeczy i ile dzieci ma przez to zrytą psychike?

[2014-01-10 13:54]

DelTor0

Nie wiem jak wielkim pacyfistą i nierasistą trzeba być żeby się temu nie sprzeciwiać. I jak ślepym żeby nie osądzać tego zachowania.

Dodam tylko ze to nie ma nic wspolnego z rasizmem. Jak ktos przyjezdza do jakiegos kraju to powinien tam zyc wedlug praw danego kraju, a nie za wszelka cene narzucac swoje prawa. Moze powinnismy stosowac takie same prawa wobec islamu, jakie stosuje sie w Arabii Saudyjskiej wobec nie muzulmanow? Nawolywanie do innej religii - czapa, bodajze przez sciecie mieczem. 

[2014-01-10 13:55]

ryukon1975

Są islamisci którzy naprawdę rozumieją koran i jego zapisy.I są normalnymi ludzmi tylko wtedy powiesz , że niewidzisz go bo inni sieją burdę?

Ajakim pacyfistą i nierasistą trzeba być,żeby nie sprzeciwiać sie biskupowi który prze kilka dobrych lat gwałci dzieci i simiej sie bo gówno można mu zrobić?

http://www.poznajkoran.pl/koran/przemoc/2/

Więc mają jakieś inne rozumowanie świata od normalnych ludzi, ja nie rozumie tych zapisów które w każdym rozdziale nawołują do przemocy wobec innych-niewiernych. Zważ na to w której osobie jest wszystko pisane MY/muzułmanie was zabijemy, MY/muzułmanie spalimy wasze miasta, MY/muzułmanie ......

76:4Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący

[2014-01-10 14:20]

pstrag222

szkoda tylko , że przedstawiłeś wersety wyrwane z całości tekstu

http://www.poznajkoran.pl/koran/przemoc/2/

Więc mają jakieś inne rozumowanie świata od normalnych ludzi, ja nie rozumie tych zapisów które w każdym rozdziale nawołują do przemocy wobec innych-niewiernych. Zważ na to w której osobie jest wszystko pisane MY/muzułmanie was zabijemy, MY/muzułmanie spalimy wasze miasta, MY/muzułmanie ......

76:4Zaprawdę, przygotowaliśmy dla niewiernych łańcuchy, kajdany i ogień płonący

[2014-01-10 14:32]

ryukon1975

[2014-01-10 14:40]

zbynio 33

Np to jest zastanawiające , ze oceniacie inną religie , mając małe pojęcie o swojej (chyba o swojej)

Dlaczego niby to miłosierna wiara jaką jest chrześcijaństwo wywyższa się ponad resztę??

dlaczego nas oceniasz!?
[2014-01-10 14:49]

lynx

To nie jest ocena innej wiary tylko porównanie co gdzie i komu można robić.
U nas buduje sie meczety a powiedz mi ile kościołów wybudowano u arabów.
Na nasza wiarę pluje kto chce i mu wolno a jak duńczyk nalapał na Mahometa to dostał karę smierci.
W Londynie w biały dzień, zarżnęli jak wieprzka, żołnierza i gó...no im a co by było jakby w Kairze lub w Algierze nasi zarżnęli ichniego wojaka.
To co Dankowski mówi w TV, że islam nie jest agresywny to bzdura. Obejrzyj film albo poczytaj tłumaczenia z koranu w wydaniu W.Łysiaka.
Przy tym demokracja to rządy ludu czyli większości a nie małej grupy fanatyków.
Jedź do arabów i przekrocz ich prawo to przekonasz się co znaczy prawo islamu a u nas co?
Specjaliści od tych spraw przewidują, że w ciągu 50 lat w Europie będzie islam jeżeli Europa będzie zachowywać sie tak jak teraz.
Parę lat temu o mało co nie rozmontowano Francji od środka. Nie myśl, że to były bandy ,,wyrostków" jak podawano.
Natomiast jeżeli chodzi o ocenę innej wiary to mamy prawo oceniać a nie tylko swoją opluwać.
Siedzeniem w domu nie poznasz co jest go...o a co papu. Pojedź dalej, pobądź kilka lat, poznaj języki i kultury to nie będziesz sypał sloganami z TV.
[2014-01-10 15:20]

lynx

Nie trzeba. Baranów jest i tak dużo. Aż za dużo.
[2014-01-10 15:22]

lynx

Jakby nie był tolerancyjny to żydki nie przyjechali by tu masowo i to już w XII w.
Może słyszałeś przedwojenne przysłowie - wasze ulice a nasze kamienice. I co tak im było źle?
Dla żyda polak jest gojem, dla cygana jest skażony, dla araba jest giaurem. To może od razu wejdźmy im sami do d.....  .
[2014-01-10 15:27]

lynx

Widzisz Jakub, ja mam spory kontakt z roznymi religiami, i z islamen i z buddyzmem. I jakos na buddystow zlego slowa nie powiem. Nie opieram sie na google bo i po co, widze to wszystko na codzien. 

Nigdy nie bede tolerancyjny dla kogos, kto chce mi narzucic swoja wiare sila, czy to muzulmanska czy chrzescijanska. Jesli ktos uznaje mnie jako za zlo, to niby czemu mam byc tolerancyjny dla niego? Dla mnie to oznaka slabosci i tak zwana 'polityczna poprawnosc'

A tak wyglada wiekszosc demonstracji islamskich... w Europie.

Zgadza się.

[2014-01-10 15:28]

Julczas

- Proponuję czytać ze zrozumieniem, napisałem że chrześcijanizm ma swoje za uszami i mógłbym wymieniać wiele paskudnych rzeczy, ale to post o islamie i na tym się skupmy. Nie podoba mi się żadna religia, ale islam to oprócz religii cały krąg kulturowy - ludzie, religia, kultura, społeczeństwo, wszystko jest ze sobą związane. Wyznaczniki religii są wyznacznikami życia, u nas tego nie ma. Polecam przeczytać Huntingtona, "Zderzenie cywilizacji". Jestem przeciwny rozwojowi islamu w europie bo najzwyczajniej w świecie nam zagraża. Europejska tolerancja i przesadna poprawność stała się zagrożeniem kiedy zalali nas muzułmanie, którzy problemów z tym nie mają. A argumenty że są normalni muzułmanie? Świetnie że są, jednak to mniejszość. Wszyscy którzy nie widzą w tym nic złego obudzą się kiedyś z ręką w nocniku. Nie chcę dożyć czasów, w których moje dzieci nie będą mogły ubierać się i wyrażać jak im się podoba bez obawy, że zostaną pobite (lub gorzej) przez muzułman.

[2014-01-11 00:49]