Zaloguj się do konta

Iść na ryby?

utworzono: 2010/07/06 14:37
amadeusz

Opłaca się dziś wybrać na ryby ?? Może już ktoś dzisiaj był ? Chodzi mi o pogodę cały ranek padał deszcz (no ale po deszczu powinny brać lepiej) Mam zamiar łowić na spławik . Staw : 0.5m-1.5m bardzo płytki się zrobił po upałach ostanio nic nie mogłem złowić. Jak radzicie iść??
[2010-07-06 14:37]

swieczka

pewnie ze IŚĆ!!!!

ja siedziałem cały wieczór wczorajszy - i z gigantów cieły tylko komary:)))) pewnie to wpływ pogody!!!!

ale każda minuta nad wodą jest minutą nie STRACONĄ

pozdrawiam

[2010-07-06 14:47]

No jak bedziesz siedział w domku a nie nad wodą to się nie dowiesz czy biorą czy nie
[2010-07-06 15:00]

amadeusz

Macie rację idę . Jak wrócę napisze wam co było.Życzcie mi powodzenia bo od dawna nie byłem na rybach.
[2010-07-06 15:14]

Ja Ci życze powodzenia!!!!!!!!I gratuluje MĘSKIEJ decyzji.Koniecznie napisz jak Ci poszło!
[2010-07-06 17:21]

Gruzinek

Wg. mnie jest to co najmniej "dziwne" pytanie: czy iść na ryby?, czy opłaca się iść na ryby? i inne tego typu pytania. Dlaczego..?
Otóż dlatego, że przecież w wędkarstwie, nie jest rzeczą najważniejszą branie i wyławianie biorących ryb (jak już wcześniej wspomniałem wg. mnie). Najważniejsze to możliwość bliskiego kontaktu z naturą, to relaks, wypoczynek.
Opłacalność powinna dotyczyć rybaków a nie wędkarzy, dla nas złowienie ryby to nagroda za czas przygotowań, kombinacji z zanętą z przynętą z czynnościami, mającymi oszukać rybę, przechytrzyć ją. Rybacy łowią ryby dla zysku (żeby utrzymać rodziny) - my wędkarze dla przyjemności.
Osobiście jak tylko mam czas wolny już jestem nad wodą; jak tylko chcą zabieram rodzinę (żona, syn); siedzimy sobie na brzegu, zarzucamy wędki a w miedzy czasie np. można coś grillować (jak wybieramy się na cały dzień) albo zwyczajnie pomilczeć - obserwując spławik, czy sygnalizator...
Wędkarstwo ma odstresować i oderwać nas od  nieraz szarej codzienności.
Tak więc, zawsze wybierajcie się na ryby, nie patrzcie na kalendarze brań, pory dnia a czasem nawet na pogodę - jak tylko macie taką możliwość już bądźcie nad wodą i cieszcie się Waszym (naszym) hobby.
Pozdrawiam
[2010-07-07 09:44]