Inwazja płotki w Żninie 2012

/ 18 odpowiedzi
Roxola


Nagranie zobaczyłam.

Uważam, że bardziej bezsensownego chwalenia się swoim brakiem szarych komórek dawno nie oglądałam.
Ryby porozrzucane, dogorywające na lodzie dookoła "wędkarzy", którzy uważają, że mistrzostwem jest wyjęcie
takiej ilości ryb.... marni wędkarze. Nazwanie to inwazją?
Pomyśleć tylko jaka ilość ryb byłaby na tym lodzie, gdyby byli bardziej skuteczni i zastosowali bardziej czułe spławiki.
O zacięciu w odpowiednim czasie już nie wspomnę....  
Ta inwazja się im skończy i wtedy będą narzekali na małe zarybienia i kłusowników...  żenada

Pod koniec filmu jest opis... "One leżą to ja też"   to rozbierz się cwaniaczku z tych łachów i połóż się tak jak one! (2012/05/17 10:24)

JaroDaw


:)  ... (2012/05/17 10:30)

konrad_leo


"8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków niewymienionych wyżej, w ilościach nieprzekraczających 5 kg w ciągu doby."

Chyba dla niektórych jest problemem interpretacja tak zawiłego przepisu.

Dzięki takim filmikom powinni zostać ukarani za kłusownictwo. Sami dali na siebie dowód.

PDK

(2012/05/17 10:45)

JaroDaw


Może to jezioro "prywatne" nie dzierżawione przez PZW :)

"5. Metoda podlodowa 5.1. Łowienie ryb spod lodu na przynętę sztuczną - inną niż mormyszka - dozwolone jest na jedną wędkę, a w przypadku połowu na przynętę naturalną lub mormyszkę na dwie wędki. Za mormyszkę uważa się przynętę, w postaci jednolitego korpusu – dowolnego kształtu i koloru, o długości nie większej niż 15 mm, z wtopionym lub wlutowanym haczykiem o pojedynczym ostrzu.  5.2. Otwory w lodzie należy wykonywać o średnicy nie większej niż 20 cm, a między nimi zachować odległość nie mniejszą niż 1 m.  5.3.Zabrania się połowu ryb w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu.  5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach. 5.5. Przy wędkowaniu tą metodą wędkujący zobowiązany jest zachować minimalnąodległość 10 m od innych wędkujących. 5.6. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby jako przynęty. (2012/05/17 11:10)

gavin1985


Chyba inwazja mięsiarzy w Żninie...
Takie piękne jezioro macie przy samym mieście a tacy bezmyślni jesteście!
To, że płoć nie ma limitu dobowego nie oznacza, że wasza głupota też może być nie skończona.
Wstydziłbyś się umieszczać na forum, gdzie króluje C&R video z taką rzezią. Przypominają mi się materiały filmowe z obozów koncentracyjnych - widać ryby też mogą mieć swój holokaust. Tacy trochę z was wędkarscy naziści - dobrze biorą to walimy ile wlezie! (2012/05/17 11:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


Chyba inwazja mięsiarzy w Żninie...
Takie piękne jezioro macie przy samym mieście a tacy bezmyślni jesteście!
To, że płoć nie ma limitu dobowego nie oznacza, że wasza głupota też może być nie skończona.
Wstydziłbyś się umieszczać na forum, gdzie króluje C&R video z taką rzezią. Przypominają mi się materiały filmowe z obozów koncentracyjnych - widać ryby też mogą mieć swój holokaust. Tacy trochę z was wędkarscy naziści - dobrze biorą to walimy ile wlezie!

Co tutaj króluje ? C&R? Mam nadzieję, że płotki z tego filmu smakował!  (2012/05/17 11:28)

jacenty75


Wegług mnie to ten operator co filmował miał problemy ze skoordynowaniem ruchów a reszta bez kometarza. (2012/05/17 11:33)

JaroDaw



Co tutaj króluje ? C&R? (...)




:) 
A co to takiego ??? (2012/05/17 11:42)

Roxola


Chodzi dokładnie o ten punkt regulaminu

5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach.

Niestosowanie się do tego punktu, świadczy o braku szacunku dla pokonanego.
Jeżeli ryby te zostały rzeczywiście zjedzone, to podziwiam za ogromny apetyt,
gorzej jeżeli skończyły w śmietniku, bo dużo skrobania..., a za rok połów może być dużo mniejszy....
Pozostaną wspomnienia i zaczną się narzekania. (2012/05/17 12:50)

JKarp


CześćInwazja głupoty a ta ponoć nie boli ...JK (2012/05/17 13:19)

Zander51


Trudno to na spokojnie skomentować. Dno zupełne i debilizm... (2012/05/17 14:24)

czarnypum


Nie wiem, czy wrzucając ten link chciałeś to potępić czy pochwalić.
Ja uważam takie postępowanie za idiotyzm w czystej postaci. Odmóżdżenie! (2012/05/17 19:15)

argul


jakaś masakra a za rok będą pisać że ryb niema (2012/05/19 15:56)

kafarus


Te pety dookoła... 100% szyku i elegancji (lód puści to się pewnie same zutylizują ) (2012/05/20 12:40)

JOPEK1971


Wegług mnie to ten operator co filmował miał problemy ze skoordynowaniem ruchów a reszta bez kometarza.

Też mam takie wrażenie;-) pewnie operator był po "gorzkiej żołądkowej",a jeśli chodzi o płoteczki na lodzie ,to już tradycja na naszych wodach,niestety.

(2012/05/20 13:23)

sp1ap


Znam te tereny od urodzenia i zawsze Żnińskie Duże było jeziorem hodowlanym, ale może teraz jest udostepniane do połowu wędkarskiego za odpłatnością jak to jest w wielu rybackich spółkach.

Na temat ilości nie będę się wypowiadał, bo takich płotek po 50g jedna (średnio) to na 1 kG trzeba aż 20 szt, sami widzieliście, że na początku jedna 160-gramowa była pokazana jako rewelacyjna!

Natomiast mam mieszane uczucia co do wymogu zabijania ryb zostawionych do zabrania ze sobą! No bo jak na przykład zrozumieć, że zawodowi rybacy mogą wszystkie ryby bez wyjątku traktować jako rganizmy niższego rzędu i żywe wrzucać do skrzynek bez zabijania całymi tonami, a dlaczego wędkarz jest traktowany gorzej od rybaka i zmuszany do uśmiercania ryb, skoro one pod wpływem tlenu z atmosfery i tak same usną i to podejrzewam, że w sposób bezbolesny, bo ryba nie odczuwa bólu na sposób ludzki, a przy zabijaniu, czy kaleczeniu odczuwa to jedynie jako impulsy elektryczne!!! Gdyby dosłownie traktować rybi ból, należałoby zakazać połowu na żywca, bo to sprawia "ból" rybce zawieszonej na kotwicy!!! A co z przebijaniem, i to wielokrotnym np rosówki zakładanej na hak przy zasiadce na węgorza??? W jakiej mierze robak jest "gorszy" od ryby??? Oj, jaśnie Filozofowie, czy nie za daleko się zapędzacie w swym świętym oburzeniu??? Jeszcze trochę i każecie zabijać robaka przed założeniem na haczyk, he, he!!!

Ludzie, nie dajmy się zwariować i sami się nie ośmieszajmy!!!


Z wędkarskim pozdrowieniem

Zbigniew z Wałcza, ale rodem ze Żnina

od kilku lat emeryt wędkujący.

(2012/05/22 13:16)

max2015


Inwazja, tak, pewnie, MIESIARZY !!!!!!!!!!! Takiej bzdury jak zyje nie widzialem !!!!!!! I czym sie chwailisz jeden z drugim ??!! (2012/05/22 13:26)