Internetowy monopol PZW

/ 1 odpowiedzi
Bardzo podobają mi się strony kół PZW Które są na wedkuje.pl Też chciałbym założyć taką stronę dla swojego koła. Dostałem jednak informacje, że okręgi bardzo źle na to patrzą i próbują zmuszać koła do zamykania stron na wedkuje. W ten sposób starają się utrzymać monopol strony pzworg. Czy ktoś może wie na jakiej podstawie władze okręgów czepiają się tych spraw i czy mają do tego prawo. Wydaje mi się że nikt mnie nie zmusi abym pasł dojna krowę jaka jest strona pzworg. 
redakcja


Nie ma takiej podstawy poza widzimisię paru osób, które jak widać nie rozumieją jak działa internet i jakie daje możliwości. XXIX Krajowy Zjazd Delegatów w swojej uchwale zobowiązał wszystkie jednostki organizacyjne PZW (w tym koła i okręgi) do promocji wędkarstwa w każdej możliwej formie: cyt.II. Zjazd uznaje, iż promocja wędkarstwa i jego walorów rekreacyjno-ekologicznych, a także sportowych zachęca do uprawiania hobby wędkarskiego w Polsce, a tym samym tworzy warunki do rozwoju PZW i przynależności do naszego Związku.
Uznając powyższe za priorytet, Zjazd zobowiązuje do podjęcia następujących działań:1. wszystkie ogniwa PZW do promowania wędkarstwa i jego walorów rekreacyjno-sportowych poprzez ułatwianie powszechnego dostępu do informacji na temat uprawiania hobby wędkarskiego i zdrowego trybu życia w Polsce;...

Nigdzie nie wskazano, że można to robić tylko na portalu związkowym. Analogicznie należałoby kołom i okręgom zabronić publikowania czegokolwiek poza mediami związkowymi (np. w prasie). Co raczej szkodziłoby związkowi i było niezgodne z ww. uchwałą najwyższej władzy w związku jaką jest KZD. Jest to tym bardziej absurdalne, że nawet ZG PZW publikuje wiadomości na komercyjnym i do tego zagranicznym portalu Facebook.com i nawet cyklicznie chwali się ilością "fanów" swojej strony na tym portalu.

Jeśli jakiekolwiek koło ma lub miało problemy z założeniem strony na wedkuje.pl prosimy o kontakt z Redakcją: redakcja@wedkuje.pl chętnie pomożemy rozwiązać ten problem. (2013/12/07 19:18)