Internetowy sklep wędkarski - opinie

/ 88 odpowiedzi
olaf72


Trep..coś tam- tobie to najlepiej żeby kurier jechał szmat drogi za darmo?? weź się opamiętaj różnica ceny to pół paczki fajek (litości).Pracujesz? zarabiasz? i zapewne zawsze płaczesz że za mało? to jak zarabiasz to daj zarobić innym! a jeśli nie pracujesz to nie stać cię na kupowanie i taka różnica cię nie powinna interesować.
Masakra,czasami czytając co po niektórych to  nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. (2012/01/18 01:35)

u?ytkownik100224


Trep..coś tam- tobie to najlepiej żeby kurier jechał szmat drogi za darmo?? weź się opamiętaj różnica ceny to pół paczki fajek (litości).Pracujesz? zarabiasz? i zapewne zawsze płaczesz że za mało? to jak zarabiasz to daj zarobić innym! a jeśli nie pracujesz to nie stać cię na kupowanie i taka różnica cię nie powinna interesować.
Masakra,czasami czytając co po niektórych to  nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

A kto tutaj mówi o przesyłce gratis czy wolontariacie  kurierów .... W moich wpisach nie było ani słowa o takim czymś . Widzę , że masz wraz z paroma innymi użytkownikami - poważny problem  z czytaniem i rozumieniem najprostszej nawet wypowiedzi .... Cóż , to już nie mój problem. (2012/01/18 09:48)

kaziks403


Drogi kolego.

Poruszasz na forum różne tematy, a potem piszesz na ich temat. takie bzdury, że tylko usiąść i płakać.

Wkleiłeś tabelkę z rabatami na przesyłki uzależnionymi od wielkości zakupu. Odkryłeś Amerykę?Każdy sklep taką posiada.

Twój pierwszy post dotyczył innego tematu i może tego będziemy się trzymać.

Cały czas z wieloma kolegami czekamy na adresy sklepów z tym samym asortymentem co wedkarski.com i FischingMart ale dużo tańszymi i z taniuśką przesyłką (6.90 w Wedkarski.com) to przecież drogo.

Naprawdę potraktuj to bardzo poważnie, bo wszyscy wolimy wydać 200zł  zamiast 400. Już zacieram ręce - a może dorzucisz jeszcze kuriera gratis.

Pozdrawiam.

(2012/01/18 10:59)

JKarp


Zaopatruję się min w tym sklepie : http://www.matchpro.com.pl/ . Wprawdzie ten sklep , być może nie posiada pełnego asortymentu różnych firm,ale okolicznością łagodzącą jest fakt , iż jest to sklep sportowy. Zaopatruję się w tym sklepie w akcesoria firmy Milo ( min wędziska ). Dostawa często miała miejsce tego samego dnia ( zanim doszło do przelewu z mojej strony ) albo dzień w po wpłacie. Przesyłka korzystna (tabelka). Równie dobry sklep to Matchplus.pl Polecam każdemu.
Waga Paczki Kwota zamówienia po rabacie Koszt przesyłki
0.1-4.95kg Powyżej 250pln 0pln
5.00-30kg Powyżej 300pln 0pln
0.1-4.95kg Poniżej 250pln 10pln
5.00-30kg Poniżej 300pln 16pln

- Płatne przy odbiorze

Waga Paczki Kwota zamówienia po rabacie Koszt przesyłki
0.1-4.95kg Powyżej 300pln 0pln
5.00-30kg Powyżej 400pln 0pln
0.1-4.95kg Poniżej 300pln 13pln
5.00-30kg Poniżej 400pln 19pln

CześćTy krytykujesz Wędkarski.com a ja zrobię to samo z Twoim super sklepem :-)http://www.matchpro.com.pl/kulki-proteinowe-starbaits-200g-sensas-20mm-25392.Co z tego opisu jesteś w stanie się dowiedzieć ? Nic- ani jakie to kulki, no zupełnie nic. Poza tym umieszczono błędny opis, że te kulki są pływające a figa bo nie są. Są tzw zbalansowane. Cena 42zł - ha ha super tani sklep :-((((((((http://www.eurofishing.pl/star-baits-m-13.htmlWidzisz różnicę ?A to :http://www.matchpro.com.pl/category/wedziska-karpioweporównaj tu:http://www.fishclub.pl/sensual-carp-wa846360-360m-3lbs-60110g-wedka-mikado-p-75233.htmlWędka bez  rabatu kosztuje 226zł :-(((((((((( A rabat to taki chwyt TANI MARKETINGOWY !Pewnie jak szukałbym to okaże się, że wszystkie wędki i inne rzeczy mają super ceny po rabacie - czyli takie jak wszędzie ha ha.JK (2012/01/18 11:19)

ryukon1975


Sklepy sklepami,każdy musi zarobić.Jednak sprzedawca powinien zdawać sobie sprawę że ja nie kupię nic w sklepie który ma w regulaminie np.taki punkt.Regulaminów zawierających takie bezmyślne punkty jest sporo.
Jeśli chodzi o ceny to bez problemu porównam przed zakupem w kilku sklepach i wiem ile co kosztuje.



  • jedynym warunkiem skorzystania z gwarancji jest dostarczenie do naszego sklepu produktów w nienaruszonym stanie (towar nie może nosić śladów używania czy zniszczenia, musi być kompletny),
  • (2012/01/18 11:32)

    baloonstyle


    Sklepy sklepami,każdy musi zarobić.Jednak sprzedawca powinien zdawać sobie sprawę że ja nie kupię nic w sklepie który ma w regulaminie np.taki punkt.Regulaminów zawierających takie bezmyślne punkty jest sporo.
    Jeśli chodzi o ceny to bez problemu porównam przed zakupem w kilku sklepach i wiem ile co kosztuje.



  • jedynym warunkiem skorzystania z gwarancji jest dostarczenie do naszego sklepu produktów w nienaruszonym stanie (towar nie może nosić śladów używania czy zniszczenia, musi być kompletny),


  • Hehe no to świetny zapis :)) (2012/01/18 11:43)

    u?ytkownik100224


    Zaopatruję się min w tym sklepie : http://www.matchpro.com.pl/ . Wprawdzie ten sklep , być może nie posiada pełnego asortymentu różnych firm,ale okolicznością łagodzącą jest fakt , iż jest to sklep sportowy. Zaopatruję się w tym sklepie w akcesoria firmy Milo ( min wędziska ). Dostawa często miała miejsce tego samego dnia ( zanim doszło do przelewu z mojej strony ) albo dzień w po wpłacie. Przesyłka korzystna (tabelka). Równie dobry sklep to Matchplus.pl Polecam każdemu.
    Waga Paczki Kwota zamówienia po rabacie Koszt przesyłki
    0.1-4.95kg Powyżej 250pln 0pln
    5.00-30kg Powyżej 300pln 0pln
    0.1-4.95kg Poniżej 250pln 10pln
    5.00-30kg Poniżej 300pln 16pln

    - Płatne przy odbiorze

    Waga Paczki Kwota zamówienia po rabacie Koszt przesyłki
    0.1-4.95kg Powyżej 300pln 0pln
    5.00-30kg Powyżej 400pln 0pln
    0.1-4.95kg Poniżej 300pln 13pln
    5.00-30kg Poniżej 400pln 19pln

    POWTÓRKA Z ROZRYWKI. WĘDKĘ miałem często zanim przelałem pieniądze ! Koszt przesyłki wędki po rabacie ( a , że taki był przekonałem się pisząc do producenta w sprawie ceny detalicznej oraz przeliczając cenę z zagranicznych sklepów na polską )był  taki jak wynika to z tabelki. Ktoś tutaj nazywa publikowane przeze mnie treści "bzdurą , że tylko usiąść  i płakać ". Jeżeli piszę bzdury kolego , to czymże w takim razie są twoje wynurzenia ? Chyba takimi samymi bzdurami jak moje ( i  na dodatek z błędami hi hi ). (2012/01/18 11:46)

    JKarp


    CześćNo czy zaprzeczysz faktom?Oczywista - oczywistość czyli ceny w Match pro niczym nie ustępują od innych sklepów a wręcz są wyższe co widać na przykładzie tej karpiówki - o całe sześć złotych.JK (2012/01/18 12:12)

    u?ytkownik100224


    CześćNo czy zaprzeczysz faktom?Oczywista - oczywistość czyli ceny w Match pro niczym nie ustępują od innych sklepów a wręcz są wyższe co widać na przykładzie tej karpiówki - o całe sześć złotych.JK

    Mnie się opłaca kupować w tym sklepie .Pozdrawiam Kolegę. (2012/01/18 12:30)

    JKarp


    CześćBardzo dziękuje za pozdrowienia i wzajemnie :-) Miłego popołudnia.JK (2012/01/18 12:42)

    janmar


    Moim skromnym zdaniem wedkarski.com to najlepszy wędkarski sklep internetowy.
    ZALETY:
    * duży wybór;
    * bardzo dobry kontakt z obsługą;
    * solidne zabezpieczenie przesyłek;
    * bardzo szybkie czasy realizacji;
    * konkurencyjne ceny;
    * zniżki dla stałych klientów;
    * koszty przesyłki uzależnione od wartości zakupów;
    * program lojalnościowy (kupujesz, dostajesz punkty, które później wymieniasz na rabat);
    * częste promocje, które można łączyć ze zniżkami.

    Ostatnio robiłem zakupy na nowy sezon. Była promocja do 30% na cały asortyment dostępny w sklepie. Dodając do tego moje zniżki i rabaty i obniżenie kosztów przesyłki, zostało mi w kieszeni (a raczej na koncie) sporo gotówki i jeszcze upominek dostałem. Porównując to z ofertą innych sklepów internetowych (o stacjonarnych nie wspomnę) nie ma o czym mówić.

    WADY:
    * brak niektórych produktów - ale nie spotkałem jeszcze takiego sklepu, który w swojej ofercie miałby wszystko z dziedziny, którą się zajmuje, więc ta wada jest mocno naciągana, tym bardziej ,że jak już pisano, obsługa sklepu nie robi problemów, aby coś ekstra ściagnąć.

    Pozdrawiam
    (2012/01/19 10:57)

    u?ytkownik100226


    Mnie Wedkarski.com jakoś nie przekonuje. Może aby uzasadnić swój dystans i nieufność posłużę się przykładem : wysłałem pod adresem tego sklepu , wiadomość  z zapytaniem o wędzisko - zwykłą wędkę autoramentu Browninga , ze znanej w całej Europie (i skądinąd świetnej )  serii "Carbonium "- Browning Carbonium Float. Wędki te są bardzo popularne i szeroko dostępne . Ponadto seria ta dostępna jest zarówno z katalogu na rok 2011 jak i w katalogu na rok bieżący.... Bardzo zdziwiła mnie więc odpowiedź sklepu  "Wędki te są niedostępne u producenta "!? Wędki , ktore figuruję w dwóch katalogach (na rok 2011 i 2012 ) - są niedostępne u producenta ... Intrygujące. Kolejny przykład , gdy w poszukiwaniu upragnionego towaru zwróciłem się do innego sprzedawcy : kołowrotek Mitchell Avocet II Gold Rd - w rozmiarze , który mnie interesował  - liczył sobie 149 złotych . Powodowany naturalnym odruchem oszczędności ( najwyraźniej będąc pod silnym wpływem Merkurego ) - szukałem dość długo tego kołowrotka po niższej cenie . Znalazłem go w małym sklepiku Bober Fishing -  koszt 117 zł + 13,50 za przesyłkę . Cóż , opłacało się. (2012/01/19 12:19)

    u?ytkownik100226


    Mnie Wedkarski.com jakoś nie przekonuje. Może aby uzasadnić swój dystans i nieufność posłużę się przykładem : wysłałem pod adresem tego sklepu , wiadomość  z zapytaniem o wędzisko - zwykłą wędkę autoramentu Browninga , ze znanej w całej Europie (i skądinąd świetnej )  serii "Carbonium "- Browning Carbonium Float. Wędki te są bardzo popularne i szeroko dostępne . Ponadto seria ta dostępna jest zarówno z katalogu na rok 2011 jak i w katalogu na rok bieżący.... Bardzo zdziwiła mnie więc odpowiedź sklepu  "Wędki te są niedostępne u producenta "!? Wędki , które figuruję w dwóch katalogach (na rok 2011 i 2012 ) - są niedostępne u producenta ... Intrygujące. Kolejny przykład , gdy w poszukiwaniu upragnionego towaru zwróciłem się do innego sprzedawcy : kołowrotek Mitchell Avocet II Gold Rd - w rozmiarze , który mnie interesował  - liczył sobie 149 złotych . Powodowany naturalnym odruchem oszczędności ( najwyraźniej będąc pod silnym wpływem Merkurego ) - szukałem dość długo tego kołowrotka po niższej cenie . Znalazłem go w małym sklepiku Bober Fishing -  koszt 117 zł + 13,50 za przesyłkę . Cóż , opłacało się.

    Dodam jeszcze , że tak jak inni tak i ten sprzedawca handluje głównie tanią serią Browninga - Ambition.  Zamiast wprowadzać nowe serie na rynek - oni wolą spłaszczać ten rynek poprzez sprzedaż dużej ilości tanich modeli . Więcej się sprzeda , to i zysk będzie większy niż  z  ten z zaspokojenia gustów klientów. A później wciska się  kulawą ciemnotę , że "Wędka jest niedostępna u producenta " ( wędka z 2 katalogów : na rok 2011 - 2012 ). (2012/01/19 12:24)

    kaziks403


    Widzisz. Bardzo dobrze, że jest zdrowa konkurencja. Bo nie o to chodzi, aby kupować tylko w wędkarski.com, ale tam gdzie jest taniej i równie dobra obsługa.

    I oby takich sklepów było więcej, a sprzet był lepszy i tańszy.

    (2012/01/19 12:37)

    baloonstyle


    Hehe chyba czegoś nie rozumiesz. Ja od października poluję na kijek Team Dragon 3-14 2,75 cm i w każdym sklepie otrzymuje wiadomość " nie ma jej u producenta". Sam kontaktowałem się z producentem i faktycznie wstrzymali do połowy lutego produkcję tego kijka a zapasów nie ma.
    Ten produkt jest w katalogu Dragona na 2011 i2012. więc nie ma co się dziwić bo to że w katalogu jest masa produktów to nie oznacza to że u producenta są wszystkie produkty z katalogu od ręki.
    Tak to jest po drugie trzeba pamiętać , że tu jest Polska i nie Niemcy, i że dystrybutorzy nie magazynują tyle sprzętu co na Zachodzie. Niestety tez kilka razy w innych przypadkach też słyszałem taka odpowiedź " nie ma u producenta" ale jak sam dzwoniłem do producenta to faktycznie nie było.
    Sklepom to lekko wisi jaki kijek ty chcesz dla nich na każdej transakcji liczy się kasa więc jak mówią że czegośnie ma to po prostu nie ma. Bo po co komus gadać że czegoś nie ma skoro jak by było to na tym robi się pieniądze. zastanów sie nad tym , to nawet jest nie ekonomiczne. (2012/01/19 12:40)

    wojciech1919


    Kol. Treponema widać ze nie jesteś na bieżąco z ofertami sklepów internetowych.
    wiedział byś że kupując trzy razy w wedkarski.com dostajesz zniżkę 5% a nie powiem ci po ilu dostajesz 10%. poczytaj u nich na stronie. Po za tym dostaniesz u nich tyle gadżetów ze nieraz nie wiadomo co z nimi robić.
    Mało tego na ich stronie masz webGG i zawsze przed zamówieniem możesz tam pogadac ile zjada z danego produktu. Kupuje tam prawie wszystko i nie raz z ceny co jest na stronie zjeżdżali 100 zł taniej. Tylko trzeba rozmawiać.
    Teraz małe porównanie, tydzień temu zakupiłem kijek Daiwa Infinity Q Seatrout Spinning 25-50 gram, długość: 310 cm w cenie 357 zł. Nigdzie nie znajdziesz tego kijka taniej niż za 500zł.
    Trzeba czytać co dany sklep oferuje a nie tylko patrzeć na ceny.

    Tu nie ma co się naginać tylko uważnie czytać oferty sklepów, a jak nawiązywać współprace z jakimś sklepem to maks dwa - trzy sklepy i zobaczysz za jakie śmieszne pieniądze można wyrwać sprzęt.

    Nie będę pisał za jakie śmieszne pieniądze kupiłem dwa Heavy feedery Daiwy albo matchówke Browninga Hybrid , tylko trzeba o wszystkim rozmawiać na web gg po to tam jest.


    napisałeś że trzeba rozmawiać na ich stronie przez gg, tak tez zrobiłem i info jakie dostałem (pytałem o daiwe aqualite feeder c.w. 150g) nie było satysfakcjonujące, kija nie mieli. Zapytałem o coś alternatywnego, odpisali ale cena była większa o 150 zł od modelu, o który pytałem pierwotnie. Myślałem że wytarguje jakiś rabat ale dostałem odpowiedż że rabat jest dopiero po wydaniu u nich 500zł, więc żadna łaska. Nie twierdzę że sklep jest zły ale nie widzę powodów które, mają mnie skłonić do zakupów akurat u nich. Ja osobiście polecam Bassa z Warszawy ponieważ mają konkurencyjne ceny, sam u nich kupuje, reklamowałem kilka rzeczy i zawsze wszystko było ok. Nie reklamuje konkretnego sklepu, sam robię w nim większe zakupy głównie przez to, że mieszkam w Warszawie i wybieram opcję odbioru osobistego(kupując przez neta jest taniej niż w ich stacjonarnym sklepie). Często mają tez róże promocje np. do pokrowca Team dragon dostałem wobler Rapala a ostatnio do kołowrotka 2 żyłki, niby nic ale zawsze cieszy że to gratis:) (2012/01/19 12:44)

    u?ytkownik100226


    Hehe chyba czegoś nie rozumiesz. Ja od października poluję na kijek Team Dragon 3-14 2,75 cm i w każdym sklepie otrzymuje wiadomość " nie ma jej u producenta". Sam kontaktowałem się z producentem i faktycznie wstrzymali do połowy lutego produkcję tego kijka a zapasów nie ma.
    Ten produkt jest w katalogu Dragona na 2011 i2012. więc nie ma co się dziwić bo to że w katalogu jest masa produktów to nie oznacza to że u producenta są wszystkie produkty z katalogu od ręki.
    Tak to jest po drugie trzeba pamiętać , że tu jest Polska i nie Niemcy, i że dystrybutorzy nie magazynują tyle sprzętu co na Zachodzie. Niestety tez kilka razy w innych przypadkach też słyszałem taka odpowiedź " nie ma u producenta" ale jak sam dzwoniłem do producenta to faktycznie nie było.
    Sklepom to lekko wisi jaki kijek ty chcesz dla nich na każdej transakcji liczy się kasa więc jak mówią że czegośnie ma to po prostu nie ma. Bo po co komus gadać że czegoś nie ma skoro jak by było to na tym robi się pieniądze. zastanów sie nad tym , to nawet jest nie ekonomiczne.

    W innym sklepie E-Bigfish.pl dostępne są wszystkie wędki z katalogu Zebco , Browning i Quantum. Wędka Carbonium kosztuje tam 274.90 zł +17 zł przesyłki przy przelewie . Nie sprzeczaj się człowieku  z oczywistością.... (2012/01/19 13:30)

    baloonstyle


    Hehe chyba czegoś nie rozumiesz. Ja od października poluję na kijek Team Dragon 3-14 2,75 cm i w każdym sklepie otrzymuje wiadomość " nie ma jej u producenta". Sam kontaktowałem się z producentem i faktycznie wstrzymali do połowy lutego produkcję tego kijka a zapasów nie ma.
    Ten produkt jest w katalogu Dragona na 2011 i2012. więc nie ma co się dziwić bo to że w katalogu jest masa produktów to nie oznacza to że u producenta są wszystkie produkty z katalogu od ręki.
    Tak to jest po drugie trzeba pamiętać , że tu jest Polska i nie Niemcy, i że dystrybutorzy nie magazynują tyle sprzętu co na Zachodzie. Niestety tez kilka razy w innych przypadkach też słyszałem taka odpowiedź " nie ma u producenta" ale jak sam dzwoniłem do producenta to faktycznie nie było.
    Sklepom to lekko wisi jaki kijek ty chcesz dla nich na każdej transakcji liczy się kasa więc jak mówią że czegośnie ma to po prostu nie ma. Bo po co komus gadać że czegoś nie ma skoro jak by było to na tym robi się pieniądze. zastanów sie nad tym , to nawet jest nie ekonomiczne.

    W innym sklepie E-Bigfish.pl dostępne są wszystkie wędki z katalogu Zebco , Browning i Quantum. Wędka Carbonium kosztuje tam 274.90 zł +17 zł przesyłki przy przelewie . Nie sprzeczaj się człowieku  z oczywistością....

    Czytaj dokładnie a nie piszesz o jakimś sprzeczaniu. Odniosłem się tylko do "nie ma u producenta". Więc czytaj dokładnie.
    Nie podważałem że w Twoim sklepie tego nie było i było taniej. Dokładnie i ze zrozumieniem a nie wyrwane z kontekstu.
    (2012/01/19 13:42)

    u?ytkownik100224


    A jak wędki może nie być u producenta ? Przecież to robienie z człowieka "durnia". Okazuje się , że tę wędkę można zamówić w wielu sklepach. W Bassie (choć często zawyża ceny ) - można kupić sprzęt Sert , Trabucco , kompleksowy asortyment Cormorana . Dobry sklep  to "Tanie Wedkowanie " - ( prosty przykład urealnienia jego  nazwy to  np : kołowrotek Abu Garcia Cardinal C3 w cenie 255 zł - gdzie indziej 310 - 320 i więcej ). (2012/01/19 14:50)

    baloonstyle


    A jak wędki może nie być u producenta ? Przecież to robienie z człowieka "durnia". Okazuje się , że tę wędkę można zamówić w wielu sklepach. W Bassie (choć często zawyża ceny ) - można kupić sprzęt Sert , Trabucco , kompleksowy asortyment Cormorana . Dobry sklep  to "Tanie Wedkowanie " - ( prosty przykład urealnienia jego  nazwy to  np : kołowrotek Abu Garcia Cardinal C3 w cenie 255 zł - gdzie indziej 310 - 320 i więcej ).

    Zacznij czytać ze zrozumieniem, skoro dzwonię sam do producenta ze nie maja jej na razie i od połowy lutego ruszy produkcja to chyba producent wie najlepiej.
    Każdy sklep magazynuje się inaczej i teraz jeżeli Twój super sklep ma najtaniej to logiczne ze chyba jako pierwszy sprzeda to co miał zmagazynowane a jak chce domówić bo towar schodzi u producenta a ten produkcje wznawia w połowie lutego to chyba sklep tego nie wyczaruje. Logiczne.
    (2012/01/19 15:37)

    baloonstyle


    A jak wędki może nie być u producenta ? Przecież to robienie z człowieka "durnia". Okazuje się , że tę wędkę można zamówić w wielu sklepach. W Bassie (choć często zawyża ceny ) - można kupić sprzęt Sert , Trabucco , kompleksowy asortyment Cormorana . Dobry sklep  to "Tanie Wedkowanie " - ( prosty przykład urealnienia jego  nazwy to  np : kołowrotek Abu Garcia Cardinal C3 w cenie 255 zł - gdzie indziej 310 - 320 i więcej ).


    Najlepiej zapytaj kolegę
    JKarp. On miał sklep to ci to dokładnie wytłumaczy, i nikt nie robi z ciebie durnia bo na tych durnia robi się pieniądze. To jest rynek a nie kabaret. (2012/01/19 15:39)

    pawel_wz


    Panowie:

    1. Nikt nie twierdzi (może poza pojedynczymi postami), że konkretny sklep ma cały asortyment najtańszy, ma najlepszą obsługę i najszerszą paletę towaru. Jedynie Treponema na samym wstępie do dyskusji stwiedził, że w wedkarski.com jest "drogo drogo i jeszcze raz drogo", a na razie jego argumenty są dość słabe.

    2. Jak to ujął kolega baloonstyle: "To jest rynek a nie kabaret". Oni robią kasę, a my ją wydajemy.  Więc zamiast niezasłużenie zachwalać albo ganić, musimy trzymać się razem i wymieniać informacjami, by oni zarobili jak najmniej kasy, a my jak najmniej wydali. Chociaż... niech sobie zarabiają... byle byśmy my za dużo nie wydali :)

    3. W kwestii dostępności konkretnej wędki u producenta i niedostępności w sklepie. Nie wiem, czy któryś z Was pracuje w przemyśle przy produkcji seryjnej. Tak się składa, że ja tak - i ujmijmy to oględnie, że z mojego stanowiska mam nieco szerszy ogląd na rynek, niż przeciętny operator linii. Kwestia dostępności u producenta i w sklepie to są dwa zupełnie różne tematy. W grę może wchodzić wiele czynników:

                             a/ czy hurtownia, w której zaopatruje się sklep, nie ma zaległości finansowych wobec producenta,

                            b/ być może producent sprzętu z różnych przyczyn postanowił rzucić większą partię np. na rynek szwedzki, zaniedbując trochę Polskę, a inne sklepy, czy też inne hurtownie miały jeszcze zapas z zeszłego roku

                            c/ może producent chciał przygotować partię towaru z katalogu 2012 na rynek amerykański i ma kłopoty z zapełnieniem sklepów w USA. W takim wypadku może chcieć odroczyć uruchomienie produkcji towaru z "roku modelowego" 2011 na kwiecień, bo zarobi na nim mniej, niż na sprzęcie "nowszej generacji", czyli najczęściej takim samym, w innych kolorkach ale po wyższej cenie.

                            d/ może sklep ma zaległości wobec hurtowni, od której akurat kupuje sprzęt danej firmy,

                           e/ a może dostawa tych akurat wędek do sklepu wedkarski.com płynęła statkiem "Costa Concordia" :)

    (2012/01/20 13:39)

    pawel_wz


    Olśnienie! Już wiem, dlaczego praktycznie zawsze zaczynam wędkarskie zakupy w internecie od wedkarski.com...

    Bo ma wyszukiwarkę.

    Sorry, ale jeśli dysponuję, załóżmy 200 PLNami na karpiówkę, to nie będę przechodził ze strony na stronę, zastanawiając się, czy kupić tą 3,6m 150g z Mikado, czy 3,9m 100g z Dragona... w innych sklepach, żeby to zrobić, muszę przeklikać się przez kilka linków. A ta wyszukiwarka działa podobnie do ceneo. Wrzucam cenę, zakres długości, ciężaru wyrzutowego i szukam. A to, że później zamawiam na wedkarski.com... może się brać z lenistwa :)

    (2012/01/20 14:14)

    baloonstyle


    Świetnie wytłumaczone :)) (2012/01/20 14:50)