Informatyk

/ 76 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

89krzysztof

Za 0.5L go mogę wziąć, bez monitora. :) (2013/03/29 23:39)

kedzio

Nikt tego raczej nie kupi. Sam mam w domu coś w ten wzorek i trzymam to tak na zapas jak by mi któryś z komputerów nawalił. Ale uwierz, jest to już bardzo przestarzały sprzęt i nie znajdziesz nabywcy. No chyba, że dasz komu za flaszkę.  (2013/03/29 23:46)

Boolek

Wystaw na tablicy albo na allegro zawsze coś schodzi ja ostatnio taki zabytek sprzedałem, że jak go zobaczyłem to nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :D (2013/03/30 15:52)

xxxczokxxx

a za ile ci się udało go sprzedać ? (2013/03/30 16:16)

xxxczokxxx

a co myślicie o takim zestawie http://www.arest.pl/wydrukuj-zestaw/?postid=672411

Procesor: AMD ATHLON II X2 270 - 3.4 GHz, BOX, AM3 (189 zł)
Płyta główna: GIGABYTE GA-780T-D3L - ATX, AMD 760G, 2x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+ (195 zł)
Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 2 GB / 1333, CL9, single rank (66 zł)
Dysk Twardy: WD 500 GB, 64 MB, IntelliPower, 3.5", SATA3 - WD5000AZRX (215 zł)
Obudowa: TRACER GAUS TRO-199 - ATX, 520 W, czarna (169 zł) (2013/03/30 21:38)

wirefree

Dolicz karte graficzna i zasilcz moze byc duzo mniejszy 250W starczy w zupelnosci. (2013/03/30 22:34)

xxxczokxxx

odezwe sie jutro jeszcze (2013/03/31 00:48)

xxxczokxxx

w obudowie jest juz atx 520 wat
a grafika  Grafika PCIex GIGABYTE HD 5570 1024 MB DDR3, 128 bit GV-R557D3-1GI (2013/03/31 01:13)

89krzysztof

Dolicz karte graficzna i zasilcz moze byc duzo mniejszy 250W starczy w zupelnosci.

Powiadasz, że 250W uciągnie ? :) (2013/03/31 07:25)

toten

Jeśli nie będzie to jakiś straszny badziew to jeszcze zapas mocy będzie.

Ten zestaw to jakieś 160-170W.

(2013/03/31 09:03)

xxxczokxxx

a co powiecie na ten co wam podałem , on by był naprawde mocny w razie modernizaci kolejnych przydał by się zapas mocy (2013/03/31 10:47)

kedzio

250 W to za mało. Ta karta wymaga zasilacza 350W. Oczywiście pójdzie na 250 Watach, ale będzie doić prąd i zarzynać zasiłkę. 550 W jest ok. Karta chyba obsługuje DX11 i jest dość wydajna. Chłodzenie ma wystarczające. Nie przegrzewa się. Nieco przegięli z obniżeniem taktowania, ale daje radę. Tylko ma jeden minus, że radiator jest bardzo blisko pamięci, więc może ona nie mieć zbyt dużo tlenu. Ale podkreślam, że ona się raczej nie powinna przegrzewać na tyle, by jej coś zaszkodziło. Tylko czasem przeczyść żeberka i propelerek. :)

Ja bym i tak wybrał coś z Nvidii. Ale wiem, że chodzi o kapuchę.

(2013/03/31 11:04)

xxxczokxxx

250 W to za mało. Ta karta wymaga zasilacza 350W. Oczywiście pójdzie na 250 Watach, ale będzie doić prąd i zarzynać zasiłkę. 550 W jest ok. Karta chyba obsługuje DX11 i jest dość wydajna. Chłodzenie ma wystarczające. Nie przegrzewa się. Nieco przegięli z obniżeniem taktowania, ale daje radę. Tylko ma jeden minus, że radiator jest bardzo blisko pamięci, więc może ona nie mieć zbyt dużo tlenu. Ale podkreślam, że ona się raczej nie powinna przegrzewać na tyle, by jej coś zaszkodziło. Tylko czasem przeczyść żeberka i propelerek. :)

no czytasz w moich myślach a 520 wat starczy zasilacz ? (2013/03/31 13:25)

xxxczokxxx

aha i czy opłaca sie instalować dodatkowy wiatraczek  wiatraczki są tanie , a chyba lepiej jak by było chłodniej w pace czy było by bezpieczniej wtedy bo nie chciał bym takiego sprzętu spalić bo dla mnie to kupa kasy ( uczen szkoły zawodowej ;-) ) (2013/03/31 13:27)

89krzysztof

Zawsze możesz zdjąć obudowę, będzie lepsza wentylacja :) (2013/03/31 14:12)

kedzio

520 W wystarczy. Wentylatory możesz założyć, ale jeśli już to zrobisz, to zrób to mądrze. Jeśli założysz wentylator który zaburzy przepływ powietrza w obudowie, to uzyskasz efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. No i musisz wiedzieć, gdzie i jak podłączyć wentylatory dodatkowe. Nie polecam robienia tego na pajęczynę. Najlepiej załóż tylko jeden dodatkowy wentylatorek tak, by wysysał powietrze z obudowy i kierował je na zewnątrz. Najlepszym miejscem na jego usadowienie będzie tylna ściana, tam, gdzie są dziurki wentylacyjne. (2013/03/31 21:20)

xxxczokxxx

na tej stronce co bd zamawiał to co wam  pisałem jest opcja ze poskładaja gratis to mysle ze dobrze ten wiatrak założą (2013/03/31 21:37)

kedzio

Mam nadzieję, że wiedzą tam o co chodzi i założą dobrze. :) To tak jak z mechanikami - raz auto zrobią na cacy, a kiedy indziej na diaska. (2013/03/31 22:06)

toten

Kolego jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Co to znaczy "ta karta wymaga zasilacza 350W"?

Ta karta pobiera ok 40W max!

Obsługuje DX 11 ale tylko teoretycznie bo i tak jest za wolna do nowych gierek.

Odnośnie zasilacza to najczęściej dobry 350W zasilacz jest w stanie dostarczyć więcej mocy od badziewnej 500.

(2013/04/01 13:03)

kedzio

Po pierwsze kolego wiem co mówię. Może się nie znam, bo istotnie nie uważam się za jakiegoś tam eksperta. Może ty znasz się lepiej - tego nie wiem. Tylko ja nikogo nie wprowadzam w błąd w przeciwieństwie do ciebie. Po drugie, jest to karta graficzna raczej bardzo zoptymalizowana, co widać po samej budowie, nie mówiąc o parametrach ze specyfikacji. Po trzecie, sam producent zaleca dla tej karty zasilacz o mocy 400 Watt. Po czwarte, piszesz głupstwa, bo 40 Watt to ona trawi na spoczynku, czyli bez jakiegoś tam obciążenia, a jak jej zapniesz jakąś gierę, to jej apetyt wzrośnie może nawet do 300-350 Watt. Po piąte obsługuje DX11 nie teoretycznie, a realnie i daje radę nawet przy Crysis3. 

Potem tacy jak ty, którzy się znają, kupią takie coś i napiszą, że to złom, ale nie nadmienią, że to nie wina karty, tylko dyletanctwa, bo karta była spoko, tylko zasilacz nie dawał rady. Nie zapominaj kolego, że nie tylko karta graficzna potrzebuję prądu. Komputer to nie tylko grafika. Ale taki ktoś jak ty, co się zna, nie pomyśli przecież o tym, że często podczas grania, w tle działają procesy o których nie masz zielonego pojęcia. Wystarczy ściągać sobie z sieci jakiś film, a już pobór prądu podskakuje i to bardzo. Są jeszcze pamięci operacyjne, procesor, twarde dyski, ale ty się znasz na tym i ty twierdzisz inaczej.  Ja się nie znam, ale zaręczam, że kolo słuchając moich rad wyjdzie na tym po tysiąckroć lepiej niż słuchając twoich nonszalanckich wywodów na temat cudzej wiedzy. Po szóste, pisałem, że to pójdzie nawet na zasilaczu o mocy 250 Watt ( czytaj wszystko, a  nie tylko po łebkach), tylko wtedy niezależnie czy to markowy, czy badziewny zasilacz poleci na maxa i jego życie będzie krótkie. Poza ty, taki lipny zasilacz nie da rady obciążeniom w ekstremalnych warunkach. DLATEGO ZASILACZ MUSI MIEĆ ZAPAS MOCY! Potem napiszesz, że grafika jest kiepska twierdząc, że ty się na tym znasz. 

(2013/04/01 14:49)

kedzio

Kolego jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Co to znaczy "ta karta wymaga zasilacza 350W"?

Ta karta pobiera ok 40W max!

Obsługuje DX 11 ale tylko teoretycznie bo i tak jest za wolna do nowych gierek.

Odnośnie zasilacza to najczęściej dobry 350W zasilacz jest w stanie dostarczyć więcej mocy od badziewnej 500.

Po siódme zasilacz, jeśli jest opatrzony tabliczką na której napisano 350W, służy do zasilania urządzeń których moc nie przekracza 350 W. Taka zasada. To co napisał producent, to jest wartość przy której producent zapewnia o prawidłowym działaniu sprzętu. Takie gadki, że taka zasiłka pociągnie więcej od pięćsetki, to niewyobrażalne dyletanctwo. To, że markowy zasilacz jest lepiej zbudowany, że użyto lepszych materiałów, podzespołów izolacji, może lepszego chłodzenia, nie świadczy o tym, że można sobie dowolnie zaniżać moc np. ze względu na kasę. On wytrzyma więcej niż ten tańszy, ale mimo tego będzie się nadwyrężał. Więc waść oszczędź tych mądrości. (2013/04/01 14:59)

Jack14

@kędzio wiem, że dzisiaj to pryma-aprylis ale proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd.

(2013/04/01 17:56)

kedzio

@kędzio wiem, że dzisiaj to pryma-aprylis ale proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd.

Może zaproponuj coś mądrzejszego? Zauważyłem na tutejszym forum wielu takich ekspertów. Jak ktoś stara się merytorycznie komuś doradzić, pomóc, czasem uświadomić, to od razu zlatuje się pięciu, sześciu cwaniaków, którzy nie powiedzą nic mądrego, nic nie wiedzą, ale będą rzucać takie uwagi jak ty, tylko po to, żeby zabić czas. Kolega który prosił o radę może z łatwością skorygować moje porady pytając choćby w pierwszym lepszym, szanującym się sklepie ze sprzętem komputerowym, albo na elektrodzie, czy jakimś portalu komputerowym. Ato, co ty masz do powiedzenia w temacie, nic nikomu nie pomoże, tylko siejesz burzę. (2013/04/01 19:44)

kedzio

Kolego Czok, jeśli będziesz potrzebował pomocy w podobnych dziedzinach, pisz proszę na prywatę, bo tu, na forum nie trawią ludzi, którzy mogą w czymś doradzić. (2013/04/01 19:47)

toten

Ile ten zestaw pobbiera prądu?

Grafika = 40W  (max TDP dla tego modelu to 42,7W - 350W ciągną topowe grafiki i to dwu procesorowe).

Procesor = 60W(max TDP 65W)

MB =25W

Ram = 15W

HDD = 15w

DWD-RW = 20W

Co nam daje 175 W i to raczej przy maksymalnym obciążeniu!

Dodać ze 3 wentylatory to będzie 190W MAX!!!

Radeon 5570 + CRYSIS 3 = pokaz slajdów i to  w niskiej rozdzielczości i detalach.

Min wymagania Crysis 3 to R5770 która jest ze 2.5 X szybsza od R5570.

Merytorycznie?

(2013/04/01 20:52)