Informacja dla wędkarzy - Zapytanie do Kancelarii

/ 12 odpowiedzi
Okręg Katowice zapytuje j.w. i czeka na odpowiedź.
Ciekawym czy w ogóle dostanie jakąkolwiek.

https://tiny.pl/7qds8
dzozef


ja to pitole idę na ryby pozdrawiam brać wedkarską (2020/04/13 05:17)

ogtw




Treść e-maila wysłany do kancelarii MZ – 03.04.2020 r. godz. 15,27

Dzień dobry.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi, czy w myśli Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1.04.2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyłączeni są wędkarze wybierający się indywidualnie na ryby.
Przebywanie indywidualne nad rzekami i akwenami wędkarzy łowiących ryby zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu na amatorskiego połowu ryb odbywa się w odległości minimum 10 m pomiędzy łowiącymi. Miejsca te są mało uczęszczane przez społeczność lokalną i nie stwarzają takiego zagrożenia jak zakupy w sklepach art. spożywczych czy też przemysłowych, korzystania z komunikacji miejskiej i innych potrzeb niezbędnych życiowo dla funkcjonowania mieszkańców miast i wsi. Korzystanie z tej możliwości może mieć duży wpływ na poprawę stanu psychicznego osób długo przebywających w pomieszczeniach własnych domostw.
Wędkarze wybierający się na ryby korzystają z własnych środków transportu osobowego, w którym zgodnie z rozporządzeniem przebywa w nim do dwóch osób, które z reguły są członkami rodziny.

Z wędkarskim pozdrowieniem:

Mirosław Iwański
Prezes ZO PZW w Katowicach

Odpowiedź:
Z uwagi na bardzo dużą ilość e-maili wpływających na skrzynkę e-mailową kancelaria@mz.gov.pl uprzejmie informujemy, że Państwa mail może być odebrany z opóźnieniem. (2020/04/13 08:10)

voodooman


Niema opcji zeby sie zgodzili, zaraz wszyscy by chcieli nawet ci co latawce puszczaja bo powiedza ze musza puszczac w znacznej odleglosci od siebie zeby sie nie poplatac. Wierzymy w nasze pzw i wiara umiera ostatnia hahah (2020/04/13 13:05)

OXWOJTASXO


Czy jakaś odpowiedź już przyszłana z Kancelarii MZ na wysłanego e-maila? (2020/04/15 12:02)

ogtw


Na razie cicho. (2020/04/15 12:19)

voodooman


Teraz to juz musztarda po obiedzie bo prawdopodobnie bedzie mozna wujsc nad wode od nastepnego tygodnia (2020/04/15 14:36)

Robert1911


Dobrze by było przed weekendem a nie po. (2020/04/15 16:42)

Sith


Dobrze by było przed weekendem a nie po.
Przed którym? Na pewno będzie wolno w weekend 9-10 maja! Na pewno nie będzie patroli, bo policja i wojsko będą zaangażowane w obsłudze wyborów! Po tym terminie galopujący wzrost zachorowań, a więc i wzrost "zamordyzmu" - stan wyjątkowy, bo już nie będzie przeszkadzał w przeprowadzeniu pseudo-wyborów.
Poczekajcie, to już niespełna miesiąc, będzie można w ten weekend powędkować, a później przez 1,5 roku kwarantanna, a po niejluzik, bo 1,3 społeczeństwa wymrze, więc nie będzie bezrobocia, a do tego w tej 1/3 zemrze znaczna część emerytów, to i ZUS odetchnie.
(2020/04/16 07:08)

51Marek


Ja nie zamierzam umierać. Jak mi ZUS wyliczył, będę żył jeszcze niemal 14 lat. Bo na tyle jeszcze lat ZUS rozłożył mi moje składki i będzie mi płacił emeryturę ;-) (2020/04/16 09:33)

Sith


Ja nie zamierzam umierać. Jak mi ZUS wyliczył, będę żył jeszcze niemal 14 lat. Bo na tyle jeszcze lat ZUS rozłożył mi moje składki i będzie mi płacił emeryturę ;-)
Tak 3maj!
Ale dla czego tylko 14? Ja mam zamiar żyć tak długo jak się tylko da! ;))
(2020/04/16 10:23)

ogtw


Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujedo 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).
Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
(2020/04/19 17:54)

oldboy


Po tym terminie galopujący wzrost zachorowań, a więc i wzrost "zamordyzmu" - stan wyjątkowy, bo już nie będzie przeszkadzał w przeprowadzeniu pseudo-wyborów.
Poczekajcie, to już niespełna miesiąc, będzie można w ten weekend powędkować, a później przez 1,5 roku kwarantanna, a po niejÂluzik, bo 1,3 społeczeństwa wymrze, więc nie będzie bezrobocia, a do tego w tej 1/3 zemrze znaczna część emerytów, to i ZUS odetchnie.
To, co tu piszesz, kwalifikuje się do jakiegoś KOD'dziarskiego biuletynu, a nie do portalu WĘDKARSKIEGO!!!
(2020/04/19 19:05)