Infrastruktura wędkarska nad jeziorem

/ 24 odpowiedzi / 4 zdjęć
Wiele mówimy tu o tym ze brakuje nad naszymi łowiskami dojazdów, slipów, kładek itd.
Co myślicie o takiej społecznej inicjatywie?
Wsparli byście taką inicjatywę?
51Marek


Może jeszcze jakiś melex dowożący nad samą wodę, fotel z podgrzewanym siedziskiem, jakaś rakieta wyrzucająca zestaw do wody, etc.
Pamiętam lata '60. Rowerem lub na piechotę.
Ale co innego chcę powiedzieć. Mimo wieku, wciąż staram się nie dojeżdżać do wody. Caly sprzęt plus ponton(około 25 kilogramów) jakoś wciąż donoszę( a jestem właścicielem samochodu terenowego) na miejsce. A co do tzw. czynów społecznych. Nie raz, nie dwa brałem w czymś takim udział. Wycinalismy miejsca na stanowiska, wyciągalismy z wody jakieś leżące tam drzewa, gałęzie, naprawialiśmy kładki/pomosty zbudowane przez kolegów, a z których wędkowało się nie będąc jego włacicielem, sprzątalismy. Tyle, że wszyscy przestrzegali zasady, że jeżeli przychodził właściciel/budowniczy trzeba było się dogadać co do tego, kto będzie teraz łowił. I jakoś to się udawało. Byliśmy gospodarzem tej wody z prawdziwego zdarzenia. Dbalismy, zarybialiśmy. Powiem jedno, po każdorazowytm zarybianiu, przez 1.5 miesiąca nie wolno było łowić na calym jeziorze !!! I jakoś wszyscy tego przestrzegali, mimo tego, że do najbliższej wody, rzeki, było niemal 20 kilometrów. A lata '60, mało kto miał własny samochód !!! Pozostawał więc rower lub motorower. (2020/10/24 15:14)

Artur z Ketrzyna


51 Marek, ale ty masz ponton. go można jakoś dotargać. A co z łódką? Ja tez na plecy weźmiesz?


czy też chciał byś do łódki iść brodząc w błocie, potykając się o korzenie drzew itd?

Ja właśnie taką inicjatywę społeczną robię, by nam wędkarzom ułatwić dostęp do wody.Ja właśnie taką inicjatywę robię.


https://wedkuje.pl/n/wesprzyj-nasza-inicjatywe/104393 (2020/10/29 20:49)

Artur z Ketrzyna


Zrzutka sie zakończyła i do wypłaty miałem 874 zł. To w całości przeznaczam na materiały.


Ps, na jaki cel byście się dołożyli/wsparli? (2020/11/16 14:06)

ryukon1975


W żadnnym wypadku nie wsparłbym budownictwa nad wodą bo lubie naturany stan rzeczy. jak ktoś ma ochotę łowić z łodzi ok ale niech radzi sobie sam a nie z setką ton betonu. Miasto miastem wieś wsią. Pomomo iż wiem że te granice tylko do czasu da się utrzymać.
(2020/11/16 15:50)

Julian


Widzicie to co ja widzę ? - widzicie !!!! iniech tak zostanie.Moja śp ciotka na Powiślu miała duuuuużą wannę napuścić karpia ,jesiotra zainstalować rurę panienka będzie tańczyć , z megafonów będzie leciała ,,dyskretna " muzyka . Panienki będą roznosiły browce , ,,przewodnik instruktor" prawidłowo !!!! robaka na haczyk , na miejscu Ci rybkę oprawią i usmażą . Myślicie że to lipa - nie znajomy opowiadał mi o takich ,,łowiskach " ale ostatnio pojawiły się i w Polsce. I wiecie co Wam na koniec powiem - takie ,,wędkarstwo " to ja pier.......
Ps. Na litość Boską nie poprawiajmy przyrody to jedyne Normalne !!!!! co nam w tym pojeb......ym świecie zostało .
I połamania kija koledzy.Nikt nie obiecywał że będzie przyjemnie ,lekko i łatwo . (2020/11/18 10:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Julian widzę że jako z nielicznych mnie rozumiesz. Jesteś z tych czasów kiedy za dziecka bawiliśmy się w wojnę.Dziś nasi rówieśnicy "męższczyźni" po 18-12 lar siedzą w internecie i wybierają fryzury. Kto ich obroni w razie potrzeby? Oby do tego nie doszło. (2020/11/18 20:58)

Majster 81


Julian widzę że jako z nielicznych mnie rozumiesz. Jesteś z tych czasów kiedy za dziecka bawiliśmy się w wojnę.Dziś nasi rówieśnicy "męższczyźni" po 18-12 lar siedzą w internecie i wybierają fryzury. Kto ich obroni w razie potrzeby? Oby do tego nie doszło.
My rodzice?
(2020/11/18 22:00)

Julian


Nawet nie rodzice ale dziadkowie ( nie mylić z dziadem) . Nie będę tu zrzędził ale moje pokolenie w wieku 16 lat miało bardziej poukładane w głowie niż niektórzy dwudziestolatkowie - takie dorosłe dzieci jak w znanym przeboju . Ale nie chce już w to ,,wchodzić " . Na koniec tylko jedna konkluzja .Od powietrza, wody ,ognia i wojny Oraz poprawiaczy przyrody - Uchowaj Nas Panie .
Ps. Nie pada idę na ryby . Spacer nad wodą Nigdy nie zaszkodzi
Pozdrowienia dla Wszyskich . (2020/11/19 11:24)

Artur z Ketrzyna


W żadnych wypadku nie wsparłbym budownictwa nad wodą bo lubię naturalny stan rzeczy. jak ktoś ma ochotę łowić z łodzi ok ale niech radzi sobie sam a nie z setką ton betonu. Miasto miastem wieś wsią. Pomimo iż wiem że te granice tylko do czasu da się utrzymać.


o jakich betonach mówisz?
Ja to robię z naturalnych materiałów jaki jest żwir i pospółka. 
Czy może nie mam zasypywać dołów z błotem by wędkarz mógł sucha noga dojść do stanowiska? (2020/11/19 12:08)

Artur z Ketrzyna


Widzicie to co ja widzę ? - widzicie !!!! iniech tak zostanie.Moja śp ciotka na Powiślu miała duuuuużąÂ wannę napuścić karpia ,jesiotra zainstalować rurę panienka będzie tańczyć , z megafonów będzie leciała ,,dyskretna " muzyka . Panienki będą roznosiły browce , ,,przewodnik instruktor" prawidłowo !!!! robaka na haczyk , na miejscu Ci rybkę oprawią i usmażą . Myślicie że to lipa - nie znajomy opowiadał mi o takich ,,łowiskach " ale ostatnio pojawiły się i w Polsce. I wiecie co Wam na koniec powiem - takie ,,wędkarstwo " Âto ja pier.......
Ps. Na litość Boską nie poprawiajmy przyrody to jedyne Normalne !!!!! co nam w tym pojeb......ym świecie zostało .
I połamania kija koledzy.Nikt nie obiecywał że będzie przyjemnie ,lekko i łatwo .

Co uważasz za lepsze?


wycinanie trzcin gdzie ryba się trze i narybek podrasta, bufor przed zanieczyszczeniami z pół.

czy budowa kładki by było stanowisko wędkarskie które zachowa trzcinowisko?

A może jesteś zwolennikiem rozmytych brzegów, po co je naprawić? przecież wędkarz może przejść w woderach wzdłuż ogrodzonej działki? (2020/11/19 12:13)

Artur z Ketrzyna


Julian widzę że chwalisz sie wycinaniem trzcin bo to widze na twym foto. Uważasz ze to jest dobre? (2020/11/19 12:16)

ryukon1975


Julian widzę że jako z nielicznych mnie rozumiesz. Jesteś z tych czasów kiedy za dziecka bawiliśmy się w wojnę.Dziś nasi rówieśnicy "męższczyźni" po 18-12 lar siedzą w internecie i wybierają fryzury. Kto ich obroni w razie potrzeby? Oby do tego nie doszło.
My rodzice?
"My rodzice" już dla nich przysłość wybrana. Spłacanie długów po pisiorach. Będą nam wielce wdzięczni za kraj zadłużony po uszy. Poboszcza i kardynała bezkarnych pedofil ...O reszcie nie piszę samo wyjdzie z czasem. Jesteśmy 'mistrzami" syfu i głupoty. (2020/11/19 18:16)

Julian


Po pierwsze gdzie kolega widzi tą wyciętą trzinę bo w głowę zachodze , po drugie jeśli faktycznie mowa tylko o zasypaniu jakiegoś dołu to co Wy nam d....ę pierdułami zawracacie . Po trzecie na każdy pomost musi być zgoda a nie wolna amerykana , a po czwarte wandal jestem bo parę nenufarów wyciąłem przy brzegu zamiast ekologiczną kładkę z betonu zainstalować . I wreszcie po piąte mierzi mnie już ta czcza gadka Widać że już dla niektórych sezon się skończył i dlatego takie ,,wstawki " chyba z nudów .Więcej już w to nie ,,wchodzę " bo nad wodę jeżdżę odpocząć od zgiełku a nie z kimś tam rywalizować czy brać się za klapy o parę trzcin które i tak odrosną .
Ps. Na koniec jeszcze jedna dygresja . Zap..... z grubej rury kolego to znaczy że ja Niszczę Tarliska . (2020/11/19 19:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Widzisz Julian i dalej jesteś w du.ę bity. Aborcja nie ksiądz Cię wyklnie kaczka naśle pisowską milicję i odstrzeli. )))) Z drugiej strony też masz dobrze bo kobiety staną po Twojej stronietak jak Ty stoisz z nimi. :))) (2020/11/19 19:28)

Julian


Szanowna Redakcjo . Dziękuję za szybką reakcję .
Powinnyśmy zachować jakieś standardy dyskusji nawet jak się ze sobą nie zgadzamy - to się nazywa Kultura.
Pozdrowienia.
Wasz stały ,,bywalec " (2020/11/26 14:54)