Zaloguj się do konta

Imitacja żaby

utworzono: 2012/02/15 15:50
motylW1

Witam wszystkich. Koledzy czy ktoś próbował lub łowił na gumową imitację żaby uzbrojoną w hak ofsetowy? Podobno jest niezawodna w grążelach? Łowię czasem na niezagłębokim jeziorze ,którego spora część jest zarośnięta grążelami i grzybieniami, widać że atakują tam sztuki których najlepszy wędkarz by się nie powstydził. Prosiłbym aby wypowiedział się ktoś kto łowił na tą przynętę, a nie ten kto słyszał lub czytał w WW. WĘDKARSKICH. Czy to jest naprawdę skuteczne czy to tylko przynęta ,,kolekcjonerska''.

[2012-02-15 15:50]

Ja, kiedy zobaczyłem imitację żaby na wystawie w sklepie, nie wierzyłem w jej skuteczność bo wydawało mi się to takie przereklamowane, ale mój wujek kupił jednak 2 takie gumy do testów.Byłem z nim kiedy łowił na tą przynęte.Brania są bardzo widowiskowe a szczupaki złowione na to były dość pokaźne, ale nie wiadomo czy u Ciebie się sprawdzi, mój wujek łowił na małym, zarośniętym stawie.Pozdrawiam :) [2012-02-15 15:51]

DelTor0

w koncu sierpnia i we wrzesniu taka 4cm sprawdzala mi sie na okonie [2012-02-15 16:00]

ryukon1975

Imitacja żaby sprawdza się u mnie w rzece na klenie.Nie musi być jakaś super imitacja.Nawet dobry wobler powierzchniowy w kolorze żab na brzegu prowadzony w odpowiedni imitujący żabą sposób.
Używam właśnie wtedy gdy obserwuję "wysp" żab nad rzeką, wiosna w czasie godów,czy późnym latem po deszczu.
[2012-02-15 17:10]

szogun1

Ja równierz jak widze żabki nad rzeką używam ich imitacji relax robi super gumki własnie imitujące żabki jednak ja zbroje je normalnie w jiga.Chodz hak offsetowy mogłby byc dobry ale żeby miał obciążenie jakieś lecitkie żeby jako tako naładować kijek [2012-02-15 18:21]

szogun1

P.s. Najbardziej sprawdza mi sie seledyn z ciemnozielonym grzbietem i brokatem [2012-02-15 18:23]

motylW1

Dziękuję panowie ,chyba mnie przekonaliście.Raczej napewno sprawdzę na wiosnę.

[2012-02-15 18:46]

ryukon1975

Dziękuję panowie ,chyba mnie przekonaliście.Raczej napewno sprawdzę na wiosnę.

Połamania.:)
[2012-02-15 18:55]

dzosz888

Zwróć uwage na to jak zachowują się żaby tam gdzie chcesz łowić. jeśli beztrosko pływają sobie po całości to pewnie ryby ich nie atakują. [2012-02-17 10:29]

ryukon1975

Zwróć uwage na to jak zachowują się żaby tam gdzie chcesz łowić. jeśli beztrosko pływają sobie po całości to pewnie ryby ich nie atakują.

Ja tak wymyśliłem i ustanowiłem swój test "żabny".
Łapie żabę i wrzucam do wody,niedaleko 2-3 m od brzegu.U mnie na łowisku reakcja jest zawsze jedna .Żaba natychmiast płynie do brzegu i wychodzi z wody.Obserwując wodę też rzadko widać żaby w wodzie,przeważnie są na brzegu.
[2012-02-17 10:38]