Zaloguj się do konta

Ilość wędzisk ja dwie, córka jedna?

utworzono: 2012/08/06 10:25
afi21

Witam mam pytanie gdy bede posiadal karte wedkarska i wszystkie skladki oplace czy moja 4 letnia cora moze lowic w moim towarzystwie na jedna wedke gdy ja w tym samym czasie bede mial dwie zarzucone czy jest to niemozliwe (ja jedna i ona jedna)

Pozdrawiam 

[2012-08-06 10:25]

MateuszR86

Ty jedną i ona jedną

[2012-08-05 22:30]

waski310

ewentualnie ty jedną, córka drugą, kolejne dziecko trzecią
[2012-08-06 15:14]

Pitbul

RAPRII.5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf
Czyli - jeśli wyrobisz dziecku legitymację członka - uczestnika i opłacisz składki, to pod Twoją opieką (nawet kilkumiesięczny berbeć!!!) może łowić na dwie swoje wędki (metoda spławikowa).Takie mamy prawo, ale nadmienię dla bezpieczeństwa regulaminowego tych, którzy będą korzystając z tego "wytrychu" wędkować na 4 kije, że : RAPR III.4. W czasie wędkowania wędki muszą być  pod stałym nadzorem ich użytkownika
Więc jeśli dziecka przy kijach nie będzie to regulaminowo i prawnie odpowie tatko ! :))))) T.  [2012-08-06 18:24]

adler

Zgoda całkowita ! Niestety taki mamy regulamin na dzień dzisiejszy RAPR i nic , nikt tego nie zmieni !  [2012-08-06 21:14]

afi21

Dziekuje za odpowiedzi... wiec chyba bede musial jej wyrobic taka legitymacje bo nie mam zamiaru sie stresowac nad woda a tak nawiasem nie interesuje mnie lowienie na 4 wedki tylko chcialem zeby moja cora ktora i tak wedkowanie narazie ma za zabawe z wedka na 10 min. miala aby troche frajdy nad woda.

Ale dzieki za odpowiedzi 

Pozdrawiam afi21...

[2012-08-07 23:36]

afi21

A tak nawiasem jakie koszta sa uzyskania takiej legitymacji dla 3-letniego dziecka z oplatami na okreg slaski ??? [2012-08-07 23:38]

zbynio5o

@Alf, ale bez przesady :)   Jeżeli twoja córa bawi sie kijkiem ze spławikiem przy brzegu, to  jakikolwiek strażnik musiałby być skończonym idiotą, aby przypierniczyć sie do tego.

Co innego, gdyby to była trzecia gruntówka. Wtedy to by było troche naciągane :)

[2012-08-07 23:51]

MASTINO

@afi21, bez przesady z tą legitymacja członkowską dla takiego malucha. Wprawdzie RAPR to określa dość wyraźnie, ale tak jak @zbynio napisał, wątpię aby jakiś strażnik robił cyrk z wędkowania dodatkowym kijem takiego 4-letniego berbecia. Poza tym jest w tym też aspekt opieki nad wędkującym maluchem. Bo jak ktoś nad wodą daje wędkę dziecku, to chyba bardziej skupia się nad tym co dziecko przy wodzie wyczynia, (każdy jego krok i ruch) niż nad swoim wędkowaniem i wędkami. Dziecko+woda= szczególna uwaga i ostrożność. [2012-08-08 08:09]

Pitbul

Na Śląsku zarówno Górnym jak i Dolnym* będzie prawdopodobnie tak jak wspomniał Mastino.T.

* uwaga! Nie dotyczy Bukówki ;)

[2012-08-08 21:32]

domin77

mam 4 letniego synka i wiem ze jak mu daję wędkę to ja już nie  połowię,zreszta wtedy liczy się żeby miał mały frajdę więć z 3 latkiem niema co nastawiać się na wielkie wędkowanie [2012-08-08 22:26]

withanight88

Na Śląsku zarówno Górnym jak i Dolnym* będzie prawdopodobnie tak jak wspomniał Mastino.T.

* uwaga! Nie dotyczy Bukówki ;)

:)) [2012-08-08 22:30]

afi21

OK serdeczne dzieki za wszystkie podpowiedzi i zycze polamania:):):)

pozdrawiam afi21...

[2012-08-09 00:10]

pfalkor

Mam z tata taki sam problem ale u mnie chodzi bardziej o spining ... ponieważ wedlug mnie po jednym splawiku wystarczy , Ta legitymacja tylko splawik obejmuje ? i gdzie mozna ja dostac ?  [2012-08-09 08:09]

MASTINO

Mam z tata taki sam problem ale u mnie chodzi bardziej o spining ... ponieważ wedlug mnie po jednym splawiku wystarczy , Ta legitymacja tylko splawik obejmuje ? i gdzie mozna ja dostac ? 

Rozwiń bardziej swój problem, żeby udzielić Ci konkretnej podpowiedzi na konkretny kłopot. Legitymację członkowską otrzymasz po zapisaniu się do koła PZW.

[2012-08-09 09:08]

Roxola

Mam z tata taki sam problem ale u mnie chodzi bardziej o spining ... ponieważ wedlug mnie po jednym splawiku wystarczy , Ta legitymacja tylko splawik obejmuje ? i gdzie mozna ja dostac ? 

_______________________________________________________________________________________
Jeżeli masz mniej jak 14lat to możesz spinningować z tatą, każdy na jedną wędkę i pod jego opieką,ale tata musi mieć opłacone składki. Limit połowu jest wtedy taki jakby tylko Twój tata spinningował. Nie możecie zabrać z łowiska np. czterech szczupaków.Dodam jeszcze, że nie tylko z tatą możesz łowić, ale również z sąsiadem, który jest pełnoletni i ma opłacone składki.
A legitymację członka uczestnika wyrobisz w Kole i wtedy będziesz łowił na swój limit.
[2012-08-09 10:55]

tao1111

Co do naszych pociech to ten kto pisze, że wyrobi kartę wędkarską (zezwolenie) dla pociechy już lamie prawo gdyż każdy wędkujący ma zdać egz przed komisją... A jak to zrobi skoro jeszcze poprawnie nie mówi, a co jeszcze o zrozumieniu zakręconych przepisów i ustaw... Moja rada jest bardzo podobna co do wcześniejszych wypowiedzi, mianowicie poczekajmy by pociechy podrosły ucząc je technik i przepisów by mogły doskonale sobie poradzić podczas kontroli. Kontrola stanowiska dla takiego bobasa jest w obrębie stanowiska opiekuna czyli "nasza 3 wędka" może być poproszona o miarkę, siatkę (RAPR) i wpis do rejestru (uwarunkowane okręgiem) jak złapie rybkę.  Pozdrawiam. [2012-09-01 15:06]

Pitbul

Zdziwiłbyś się obserwując jak łowi (spinning) moja 12-letnia córka (posiadaczka karty wędkarskiej). Jak sobie wyobrażasz wspólne stanowisko przy spinningu?T. [2012-09-01 15:44]

mateusz294

Co do naszych pociech to ten kto pisze, że wyrobi kartę wędkarską (zezwolenie) dla pociechy już lamie prawo gdyż każdy wędkujący ma zdać egz przed komisją... A jak to zrobi skoro jeszcze poprawnie nie mówi, a co jeszcze o zrozumieniu zakręconych przepisów i ustaw... Moja rada jest bardzo podobna co do wcześniejszych wypowiedzi, mianowicie poczekajmy by pociechy podrosły ucząc je technik i przepisów by mogły doskonale sobie poradzić podczas kontroli. Kontrola stanowiska dla takiego bobasa jest w obrębie stanowiska opiekuna czyli "nasza 3 wędka" może być poproszona o miarkę, siatkę (RAPR) i wpis do rejestru (uwarunkowane okręgiem) jak złapie rybkę.  Pozdrawiam.

Z tego co pamiętam, to do 14, albo 16 roku życia, dzieci nie muszą mieć egzaminu. A co do siatki, miarki i wpisu, to nie jest on obowiązkowy przy nie zabieraniu ryby (jedynie wypychacz jest potrzebny). Poza tym, dziecko może być na tym samym stanowisku co opiekun, bo przecież za zgodą innego wędkarza, można zajmować miejsce bliżej niego.
[2012-09-01 16:39]

Jack14

Tao1111 mylisz kilka dokumentów naraz. Karta wędkarska to karta wędkarska, legitymacja członkowska to legitymacja, a zezwolenie to zezwolenie. To są trzy różne dokumenty.

[2012-09-02 19:31]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia