Ile zapłaciliście za składki w tym roku??

/ 92 odpowiedzi
użytkownik31907

ha najlepsze ze za ta kwote mam tylko 50 wejsc na łowisko pstragowe jak chce wiecej to musz dopłacac (2010/06/15 11:34)

Boncki

ja bym musiał dopłacić 100 zł jeszcze żebym mógł łowić na betonowym zbiorniku, którym opiekuje się moje koło oraz na odcinku licencyjnym czarnej przemszy.Paranoja. A Ryby tam się tylko łowi wtedy gdy jest zarybienie. (2010/06/15 12:03)

grzesiek1999

W Mazowieckim zapłaciłem 157zł. (2010/06/15 12:05)

khakiprichi

okręg nadnotecki Pila 200zł wody nizinne,górskie i łodzi czyli komplet,
dopłata za okręg gorzowski 60zł,
jeszcze dojdzie jedno jeziorko za 100zł i razem 360 w tym roku........daje do myślenia....
pozdro po kiju!!!! (2010/06/15 20:54)

goryl25

Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 158 zł , na wody nizinne (od 16 lat) (2010/06/16 14:19)

tomidoris

witam na okreg wałbrzyski(dolnyśląsk)166+opolskie 60zł=226zł całkiem przyzwoicie muszę powiedziec gdyż mamy dużo porozumień.pozdro po kiju (2010/06/16 17:43)

margor1976

ja w okręgu białystok płacę 142 zł, tylko nizinne, ktoś napisał że nie jest tak strasznie bo to na cały rok,.......kolega opłaca składki na litwie i płaci 17 litów  na cały rok do dyspozycji ma 17 jezior przygranicznych,........ z tego co wiem nie dopłaca do łodzi    (chociaż ja w swoim okręgu też nie muszę) i nie dopłaca do trola,........... daje do myślenia? (2010/06/16 21:07)

fejsu

Mnie wraz z wyrobieniem karty całośc kosztowała 210zł (opłaty w okręgu wrocławskim to: podstawowa 60zł, okręgowa 90zł)

hmm jestem poczatkujacym wedkarzem ,narazie wedkuje tylko na stawach komercyjnych ale na powaznie mysle o wyrobieniu sobie karty wedkarskiej , interesuja mnie oplaty na Wroclaw i jak patrzylem na skladki w PZW to jest 170zl a tu kolega z Wroclawia pisze 210 i nie rozumiem dlaczego 60+90 wynosi 210 skoro to jest 160zl ? (2010/09/19 14:59)

użytkownik38976

Wyszukiwarki w necie, to fajny wynalazek kolego.....

OKRĘGOWE SKŁADKI NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD NA TERENIE DOLNEGO ŚLĄSKA W 2010 ROKU

Składki w 100% przeznaczone są na zagospodarowanie i ochronę wód, dzierżawy i zakup wód, ekologię i ochronę przyrody.

I. SKŁADKA „N"

(uprawniająca wyłącznie do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu):
- normalna - 90 zł.
- ulgowa 50% - 45 zł.
- ulgowa 75% - 23 zł.
- ulgowa członek uczestnik - 15 zł.

II. SKŁADKA „G" UZUPEŁNIAJĄCA do składki „N"

(uprawniająca do wędkowania na wodach górskich):
- normalna - 50 zł.
- ulgowa 50% - 25 zł.
- ulgowa 75% - 13 zł.

III. SKŁADKA „Ł" UZUPEŁNIAJĄCA do składki „N"

(uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych ze środków pływających:) - 30 zł.

IV. SKŁADKI OKRESOWE DLA CZŁONKÓW PZW:
- 1 dzień wędkowania na wodach górskich oraz nizinnych z brzegu i środków pływających - 20 zł.
- 1 dzień wędkowania na wodach nizinnych z brzegu - 10 zł.

V. OPŁATY DLA NIE ZRZESZONYCH W PZW:
- opłata roczna podstawowa uprawniająca do wędkowania na wodach górskich oraz nizinnych z brzegu i środków pływających - 300 zł.
- opłata roczna uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych z brzegu- 200 zł.
- opłata okresowa za 1 dzień wędkowania na wodach górskich oraz wodach nizinnych z brzegu i środków pływających - 40 zł.
- opłata okresowa za 1 dzień wędkowania na wodach nizinnych z brzegu - 20 zł.

Uwaga:
- składkę ulgową 50% wnoszą członkowie PZW tj. młodzież szkolna i studenci od 16 do 24 lat, żołnierze zasadniczej służby wojskowej, odznaczeni srebrną odznaką PZW i srebrną odznaką „Zasłużony Strażnik SSR PZW", kobiety które ukończyły 60 rok życia, mężczyźni którzy ukończyli 65 rok życia,
- składkę ulgową 75% wnoszą członkowie odznaczeni złotą odznaką PZW,
- zwolnieni ze składki są członkowie posiadający złotą odznakę PZW z wieńcami,
- składkę uzupełniająca „G" i „Ł" można nabyć po wcześniejszym wykupieniu przez członka PZW składki „N" jako uzupełnienie wybranej metody wędkowania lub rodzaju wód,
- członek uczestnik po wniesieniu składki okręgowej ma prawo do wędkowania na wodach nizinnych całego kraju oraz w obecności opiekuna na wodach górskich i z środków pływających na terenie Dolnego Śląska,
- młodzież nie zrzeszona w PZW do lat 14, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna i w czasie jego obecności, uprawnienie to dotyczy również współmałżonków członków PZW - pod warunkiem posiadania karty wędkarskiej,
- powyższe składki i opłaty wniesione przez osoby z poza Porozumienia Dolnośląskiego uprawniają do wędkowania wyłącznie na terenie Okręgu, w którym zostały wniesione,
- nie stosować zamiany znaków wartościowych np. za 1 składkę normalną w wys. 90 zł. wklejać dwie składki ulgowe po 45 zł.!

Dodatkowe informacje:
- po ukończeniu 14 lat obowiązuje posiadanie karty wędkarskiej,
- cudzoziemcy oraz osoby zameldowane na pobyt stały poza granicami Polski zwolnione są z obowiązku posiadania karty wędkarskiej,
- od byłych członków PZW, posiadających nieaktualne karty wędkarskie, nie pobiera się opłat za egzamin,
- prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki,
- członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
w przypadku utraty Rejestru Połowu Ryb skarbnicy pobierają opłatę w wysokości 5 zł. za nowy rejestr.
- zgodnie z § 14 Statutu PZW składkę członkowską należy opłacić za bieżący rok do dnia 30 kwietnia, po tym terminie obowiązuje opłata wpisowa.
- w przypadkach nie opłacania składek, okres przechowywania kartotek członkowskich przez skarbników wynosi 5 lat.
- od 2010 r. wprowadza się zmiany w obowiązującej ewidencji połowów wędkarskich:
- składka na następny rok przyjęta może być przez Skarbnika Koła wyłącznie po zdaniu wypełnionego druku ewidencji połowów za rok poprzedni,
- sukcesywnie (po zdaniu starych druków) wprowadzone będą nowe druki ewidencji połowów, które zdawane będą corocznie - jak w załączonej do nich instrukcji.**)

(2010/09/19 17:20)

fejsu

no dobra ale dlaczego skladki okregowe wynosza 170zl jestem zielony w tych sprawach wiec prosze o wyrozumialosc , a te skladki ktore podales to mozna placic tylko ta pierwsza za 90zl ? to co z ta skladka okregowa juz nic nie rozumiem ktora trzeba placic . A powiedzcie mi ile kosztuja egzaminy i jak dlugo trwaja i czy musze je zrobic  wmiejscu zameldowania ? (2010/09/20 18:40)

fejsu

przepraszam ze pisze posta pod postem ale juz wiem te 3 skladki sie sumuja i wychodzi kwota 170zl czy dobrze rozumiem ? (2010/09/20 18:42)

wasiel

należe do okregu Toruń, pzw Brodnica i zapłaciłem w tym roku 345zł... mało nie jest ale jak trzeba to trzeba, pozdrawiam:)

(2010/09/21 07:52)

JaroDaw

no dobra ale dlaczego skladki okregowe wynosza 170zl jestem zielony w tych sprawach wiec prosze o wyrozumialosc , a te skladki ktore podales to mozna placic tylko ta pierwsza za 90zl ? to co z ta skladka okregowa juz nic nie rozumiem ktora trzeba placic . A powiedzcie mi ile kosztuja egzaminy i jak dlugo trwaja i czy musze je zrobic  wmiejscu zameldowania ?

okręg Wrocław :
Składka członkowska normalna- 60zł
SKŁADKA „N" (upraw wył do węd na wodach nizinnych z brzegu):- nor - 90 zł
SKŁADKA „G" UZUPEŁNIAJĄCA do składki „N"(upraw do węd na wodach górskich):- nor - 50 zł
Wpisowe - 25zł
Legitymacja członkowska - 5zł
Egzamin - 20zł
- wysokość opłaty za wydanie karty wędkarskiej ustalają Starostwa Powiatowe. (ok 10zł)

60+90+50+25+5+20+10= 260zł ( jeżeli mówimy o nowym członku, który ubiega się o kartę wędkarską)

Co do reszty, to egzamin trwać może 2-20min ;) i nie musisz ich zdawać w miejscu zameldowania, jedynie kartę wędkarską w starostwie odbierzesz w miejscu zameldowania. (2010/09/21 09:37)

JaroDaw

Zresztą kol Mastiff przytoczył cały cennik z Twojego koła, jak masz prawo do zniżek, to znajdziesz je u Niego w poście. (2010/09/21 10:02)

leszcz23

opłata młodzieżowa razem z członkowską 110zł (2010/09/21 17:08)

arekde

Prędzej zastanawiam się ile zaplacę w następnym roku (bo bliżej) niż ile zapłaciłem wtym...bo juz nie pamiętam ;-) ale jakieś 225 zł (2010/09/21 21:32)

fejsu

mam jeszcze kilka pytan , czy po zdaniu egzaminu, oplaceniu skladek (260zl tyle wyliczyl kolega JaroDaw) bede musial jeszcze zaplacic za caly rok czy to juz jest kwota z oplata za rok 2011 ?? A co sie stanie gdy przestane placic skladke , czy bede wtedy placil jakas kare ?czy jak przestane placic na rok i po roku bede chcial znow zaplacic to ponownie bede zdawal egzaminy , jak to jest koledzy ? (2010/09/25 00:13)

JaroDaw

mam jeszcze kilka pytan , czy po zdaniu egzaminu, oplaceniu skladek (260zl tyle wyliczyl kolega JaroDaw) bede musial jeszcze zaplacic za caly rok czy to juz jest kwota z oplata za rok 2011 ?? A co sie stanie gdy przestane placic skladke , czy bede wtedy placil jakas kare ?czy jak przestane placic na rok i po roku bede chcial znow zaplacic to ponownie bede zdawal egzaminy , jak to jest koledzy ?

To jest komplet opłat za rok 2010 i nie musisz nic już dopłacać ( chyba że będziesz łowił na łowiskach specjalnych). Co do kontynuacji, za następny rok zapłacisz:
Składkę członkowską
Składkę N
i dobrowolnie Składkę G

Wartość tych składek może ulec zmianie na przyszły rok.
Jeśli przestaniesz opłacać składki ( tj. niezapłacisz do 30 kwietna ) będziesz musiał dodatkowo zapłacić wpisowe .  Żadnych kar nie płacisz, jak niewykupisz składek na kolejny rok, poprostu nie możesz wędkować. Krta wędkarska jest wydawana dożywotnio, więc egzaminy zdaje się raz.
PS: WAŻNE Składki opłaca się za rok kalendarzowy, a nie na rok. (2010/09/25 10:34)

fejsu

czyli skladke wekdraska moge zaplacic kiedy chce ale jesli nie zaplace w terminie do 31.04 br roku to bede dodatkowo placil wpisowe. A wpisowe jest duze ? (2010/09/25 16:57)

JaroDaw

czyli skladke wekdraska moge zaplacic kiedy chce ale jesli nie zaplace w terminie do 31.04 br roku to bede dodatkowo placil wpisowe. A wpisowe jest duze ?

Wpisowe, tak jak pisałem 25zł (2010/09/25 19:18)

fejsu

a mozna tylko zaplacic skladke N bez uzupelniajacych bo po co mi  na wodach gorskich skoro nei bede tam lapal , po co mi ze srodkow ladowych skoro nie bede tak wedkowal, ciekawe czy mozna tylko oplacic ta skladke N ? (2010/09/26 14:23)

użytkownik38976

Pewnie, że "górskich" nie masz obowiązku opłacać jeśli łowisz tylko na nizinnych..... Sorry, ale nikt Ci tego nie mówił przy opłacaniu?! Skarbnik niemowa? (2010/09/26 14:27)

JaroDaw

Pewnie, że "górskich" nie masz obowiązku opłacać jeśli łowisz tylko na nizinnych..... Sorry, ale nikt Ci tego nie mówił przy opłacaniu?! Skarbnik niemowa?

Kolega chyba dopiero się przymierza to wyrobienia sobie karty ;) (2010/09/27 14:13)

fejsu

zgadza sie JaroDaw w przyszlym roku planuje wyrobic sobie karte :) Dziekuje za pomoc w szczegolnosci dla JaroDaw :) (2010/09/27 17:50)

JaroDaw

zgadza sie JaroDaw w przyszlym roku planuje wyrobic sobie karte :) Dziekuje za pomoc w szczegolnosci dla JaroDaw :)

Do zobaczenia nad wodą w przyszłym roku. (2010/09/27 20:58)