Zaloguj się do konta

Ile wędek przy sobie na wodzie PZW ?

utworzono: 2014/06/12 20:27
darek-salamon

Mam pytanko drodzy koledzy ,Czy mój kolega nie majac prawa jazdy moze na chwilkę poprowadzić mój samochód?Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuję:-) :-) :-) [2014-06-20 13:03]

Artur z Ketrzyna

Mam jeszcze 1 pytanko. Czy 2 osoby mogą łowić na grunt na 1 karte?
A w razie kontroli mówić że obie wędki są własnością właściciela karty a kolega jest dla towarzystwa?
Czy przejdzie to czy nie?



Nie jest istotne kto jest właścicielem wedki a kto na nią łowi. Strażnicy zazwyczaj wcześniej chwilę obserwują wędkarzy. Zobaczą że kolega podnosił wędkę i nie będzie głupiego tłumaczenia.



Dokładnie, bo strażnicy przerobili już różne scenariusze i nie są tacy naiwni...

No i w celu sprostowania. Karta wędkarska jest dokumentem państwowym potwierdzającym twoją wiedzę na temat uprawiania amatorskiego połowu ryb. Uprawnia cię do wędkowania jedynie na wodach publicznych nie posiadających użytkownika rybackiego.

A na wodach użytkowanych przez podmiot rybacki (PZW, PGRyb, itd) dodatkowo musisz mieć zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa.
Jeśli strażnik stwierdzi iż wędkujesz bez uprawnień (karta i zezwolenie) to ma prawo zarekwirować sprzęcik, nawet jak nie jest twój. I skierować wniosek do sądu o ukaranie itd.

Tak więc jeśli użyczasz swój sprzęt nie uprawnionej osobie to ryzykujesz jego utratą...


I 1 jedno gdzie można wykupić licencje na 1 dzień wędkowania.

Tak większość uprawnionych ma taką ofertę. Ceny wąchają się od 10 do 50 zł. I niektórzy mają dodatkową opłatę za możliwość zabrania kilku rybek...
Zaś co do tego gdzie są sprzedawane zezwolenia masz info na stronach uprawnionego. W PZW zwyczaj są to biura kół PZW. W Olszyńskim można też przez internet i pocztę, no i niektóre sklepy wędkarskie też prowadzą ich sprzedaż...

Wszystko zazwyczaj jest ujęte w regulaminie łowiska...
[2014-06-20 14:30]

Jack14

@Bernard51 nie wiem ja czytam i wnioskuję, że taki wpis dotyczy ograniczeń w wędkowaniu na danym zbiorniku i dot. wszystkich znanych mi legalnych metod wędkowania.  Jeśli tak 

Koło PZW Rymanów
Regulamin łowiska „STAWY W BARTOSZOWIE”
5. Łowimy tylko na jedna wędkę. Wędkarz może posiadać więcej wędek jednak nie mogą być uzbrojone  tzn. żyłka nie może być przeciągnięta przez przelotki, a kołowrotek przymocowany do wędziska.  W przypadku wędek bez kołowrotka zestaw nie może być przymocowany do wędziska.


[2014-06-20 15:21]