Zaloguj się do konta

Ile wędek przy sobie na wodzie PZW ?

utworzono: 2014/06/12 20:27
Haryyy5

różne bzdury już w wędkarskim światku widziałem i słyszałem ale ten zapis ? Dobrze że to tylko jakiś incydentalny przypadek na jednym akwenie bo inaczej większość osób które siadają nad wodą na co najmniej 24 godziny uznana by była ze kłusownika :P 2 wędki w wodzie, obok jedna w pełni uzbrojona gotowa do podmianki a w samochodzie jeszcze  spinningi i zapasowe wędki w wszelki wypadek ubrojone w 99 % :P Toż to panie kryminał :PP
[2014-06-13 10:41]

darek-salamon

Podstawowe pytanie? Czemu młodzi gniewni nie uczęszczacie na zebrania  swojego koła  nie wnosicie petycji nie glosujecie.Dziadki podejmuja za Was wszelkie decyzje.Ja sam nic nie zmienię potrzeba zdecydowania i młodej krwi.Żeby ten układ jakim jest PZW zmodernizować.Mamy taki nie inny regulamin .I powinien być jeden dla wszystkich w całej Polsce.Też mi sie nie podoba ze kretyni siedzą i wymyślają glupoty.Kłótnie miedzy okręgami który lepszy który gorszy.A z tego wynika ze cierpią  i tracą  najwiecej zwykli wedkarze . [2014-06-13 10:42]

matchless

Patrząc na ten zapis mam wątpliwości, czy powstał on w wyniku głosowania "starych dziadków". Bardziej mi to pasuje do młodzieży, ewentualnie wyjątkowo postępowego "starszego" kolegi. Nie w tym rzecz jednak kto to wymyślił i dlaczego. Jest to dosyć incydentalny przypadek, być może były ku temu jakieś rozsądne przesłanki - mowa o łowieniu na jedną wędkę. Jeśli były (a widocznie tak, skoro zostało to przegłosowane) to jak egzekwować taki zapis? Wiadomo, że w naszym pięknym kraju ludzie kombinują, stąd pewnie ten idiotyczny zapis: "...wędkarz może posiadać więcej wędek jednak nie mogą być uzbrojone  tzn. żyłka nie może być przeciągnięta przez przelotki, a kołowrotek przymocowany do wędziska.  W przypadku wędek bez kołowrotka zestaw nie może być przymocowany do wędziska."

Zapis jest idiotyczny, jednak nie mnie oceniać czy zasadny. Trzeba by mieć więcej informacji dlaczego został wprowadzony limit połowu na jedną wędkę. Przy mocnych argumentach jestem w stanie nawet zrozumieć zapis o nieuzbrojonych "zapasach" .

Jakkolwiek, przy łowieniu np. odległościówką, feederem, spiningiem - temat będzie czysty . Jestem ciekaw natomiast jak był by/jest interpretowany ten zapis podczas łowienia tyczką? Raczej każdy wyczynowiec ma obok siebie rozłożone zapasowe topy. Wędka jest jedna, topy to tylko elementy końcowe. Ciekawe jaka jest interpretacja w przypadku tyczki... (że mowa o wędce bez kołowrotka jest to wiem, tylko czy myśleli tylko o bacie czy brali pod uwagę tyczki?).

[2014-06-13 11:31]

Bernard51

Koło PZW Rymanów
Regulamin łowiska „STAWY W BARTOSZOWIE”
5. Łowimy tylko na jedna wędkę. Wędkarz może posiadać więcej wędek jednak nie mogą być uzbrojone  tzn. żyłka nie może być przeciągnięta przez przelotki, a kołowrotek przymocowany do wędziska.  W przypadku wędek bez kołowrotka zestaw nie może być przymocowany do wędziska.
Piękny jest nasz kraj a głupota działaczy PZW niezbadana.

HAHAHA ,  mistrzostwo świata ! Chciałbym , aby autor tego zapisu uargumentował go , aby wyjaśnił czemu ma służyć ? Ale się uśmiałeeeem :)

A mnie to nie dziwi kiedy na TV słyszę że ruscy rozpylili sztuczną mgłę troje ludzi przeżyło karetki ich ( Podobne do UFO)zabrały do szpitala trzy wybuchy były na co są niezbite dowody że zamordowano z zimną krwią prezydenta i całą świtę z nim  to czemu były pracownik GS RYMNOW nie może coś wymyślić twórczego aby zauważono to nie tylko w jego środowisku a może i szerzej, A propo zapisu wladze okręgu akceptują i podpisują sie pod każdą uchwalą  wniesioną przez koła. Czyli Okręg jak i Koło są siebie warci.
A wcześniej pisałem nie ma w okręgu bajorka nie licencjonowanego co wiąże sie z dodatkową opłatą, jak jeszcze któreś z kół w swoim zapisie regulaminu stwierdzi że wolno łowić na jedną wędkę i stojąc na jednej nodze bez zanęty a tylko jako przynęty można używać rodzynki to będzie to pewnie w Okręgu Krosno. 

[2014-06-13 12:15]

matchless

Nie przesadzajmy. Argumentów może być mnóstwo. Pierwszy jaki mi się nasuwa to mała powierzchnia zbiornika lub możliwość wędkowania z kawałka odcinka linii brzegowej przy bardzo dużej presji wędkarskiej. Nieraz byłem świadkiem jak ludzie na olbrzymich jeziorach przerzucali się nawzajem plącząc zestawy. Gdyby faktycznie zbiornik był bardzo mały to według mnie taki przepis jest uzasadniony.
[2014-06-13 14:35]

Mija

"

Akwen: Staw Bartoszów »
GPS: N 49o 33' 59" E 21o 53' 2"
Położenie Województwo: Podkarpackie » Powiat: Krośnieński » Gmina: Rymanów
Właściciel: Łowisko specjalne
Dominujące ryby: Amur » Karaś » Karp » Lin » Okoń » Płoć » Pstrąg » Sandacz »
Opłaty:dla zrzeszonych w pzw - opłata wynosi 10 zł
dla nie zrzeszonych i obcokrajowców - opłata wynosi 20 zł.
"

Nie wiem co tu może dziwić. Łowisko specjalne a nie otwarta woda PZW (czy jak je tam zwał) więc i specjalne uzgodnienia. Chcesz łowić na takim łowisku to się dostosuj do jego wymagań, które nie muszą się pokrywać z tymi z RAPR.
[2014-06-13 15:54]

Bernard51

II. Składki na łowiska poza obwodami rybackimi.

Składka roczna członków PZW:

·          na zbiorniki w Siepietnicy, Wróblowej i Ujazd    - 110 zł,

·          na zbiorniki w Hłomczy I        - 100 zł,

·          na zbiorniki w Hłomczy II       - 100 zł,

·          na stawy Sanok Sosenki      - 130 zł,

·          na zbiorniki w Rzepedzi        - 80 zł,

·          na zbiornik w Jedliczu          - 80 zł,

·          na zbiornik w Dukli          - 100 zł,

·          na zbiornik w Haczowie      - 50 zł

·          na zbiorniki w Temeszowie    -100 zł,

·          na zbiornik Nozdrzec – Izdebki     - 50 zł,

·          na zbiornik w Baligrodzie      - 50 zł,

·          na zbiornik w Cisnej       - 50 zł.     

razem                820 zł

Do tego opłata okręgowa  232 zł=1052  gdyby do tego opłacić wody górskie to nie ma się co dziwić tylko brać przykład przez inne okręgi.

[2014-06-13 17:43]

notaki

Panowie. sprawa jest prosta.
Olac to łowisko i zobaczymy co się będzie działo za rok czy dwa.

U mnie była podobna sytuacja. Na Słowacji, przy samej granicy, sa stawy karpiowe z pieknymi okazami.
Cena dla Słowakow - ok 40 E  za rok. - Dwa lata temu cenę dla Polaków ( poniewaz w okolicy nie było takich stawow i wielu ludzi chiało powalczyć z karpiami ) wywindowano na 220 E ( plus słowacka karta wedkarska - razem ok 1000 zł za sezon ) . I jeszce do tego zaczęto wprowadzac limity ilosciowe zezwoleń wydawanych Polakom.
Efekt - w ty, roku przyjechali Słowacy prosząc, czy może ktoś byłby tak uprzejmy i za 100 E zechciał by u nich wedkować., bo kasy na utrzymanie stawów nie mają .
A że znaleźli sie ludzie i u nas i uruchomili własne łowiska, więc wszyscy pokazali im środkowy palec.
No i placzą, ze stawy upadają
Mają za swoje , swoją pazernośc i głupotę.

To samo można zrobic i  z tymi stawami.

[2014-06-13 21:11]

krol32

Heh od ilosci wędek aż po łowiska się temat rozkręcił:P
Nic nie mam przeciwko, piszcie jak chceci. [2014-06-13 22:48]

Iras1975

Witam. Czy na wodach PZW mogę mieć 2 wędki gruntowe(zarzucone) a spining złożony?
I czy np. jak bym chciał pospiningować to czy po złożeniu wędek gruntowych mogę to zrobić?
Ten koleś zwinął gruntówki. ;) 
[2014-06-13 23:08]

krol32

Ten koleś zwinął gruntówki. ;) 
I co w tym dziwnego?

[2014-06-13 23:50]

krol32

[2014-06-14 00:09]

krol32

A dobra nie ogarnołem że zdj jest:D
Nie wczytało mi się... [2014-06-14 00:10]

Bernard51

Heh od ilosci wędek aż po łowiska się temat rozkręcił:P
Nic nie mam przeciwko, piszcie jak chceci.

Przy sobie możesz mieć i sto wędek , rozłożonych i gotowych do łowienie , łowić tylko możesz na dwie . Jeżeli spinningujesz to tylko na jedną wędkę , tą którą spinigujesz w danej chwili .

W pierwszym poście "Jędrula"dał wyczerpującą wypowiedz, natomiast reszta userów pogdybała sobie na różne tematy.
[2014-06-14 05:06]

Jack14

Z tego wniosek, że nie wszyscy na tym forum wiedzą jak "wygląda" metoda wędkowania na spining.Gorzej, zabierają głos w tej sprawie wprowadzając w błąd innych uczestników portalu "wędkuje"Czas to zmienić !!! [2014-06-15 17:30]

Mija

Z tego wniosek, że nie wszyscy na tym forum wiedzą jak "wygląda" metoda wędkowania na spining.Gorzej, zabierają głos w tej sprawie wprowadzając w błąd innych uczestników portalu "wędkuje"Czas to zmienić !!!

Kolega chyba ma jakiś problem z wnioskowaniem. Bardziej mylącego wniosku nie można było wysnuć z dyskusji w tym poście.
[2014-06-17 16:59]

JKarp

Są zakazy polowu na feedera i sprezynę na niektorych łowiskach PZW czy coś wymyslam?Tu łatwo się sprzeczać .Pojedziesz do innego okregu i bedziesz się kłócił bo wprowadzili takie czy inne przepisy ?U mnie tez na pewnym zbiorniku było ze mozna na 1-ego feedera (ciezko lapać )w nastepnym roku ze nie bo sie splawikowcy wkurzali.A przepisy znasz ile haczykow i jaką wedka powinna mieć dlugośc minimalną.Ale o max dlugosci tez nic nie ma.Na zawodach max to 13 m dla seniorow.W wedkarstwie amatorskim moge miec nawet 15 m .A kto i jak sie zachowuje nad wodą jak łowi to inny temat.Jak widzę ze nie ma miejsca a wedkarz przyjechał z daleka nic sie nie stanie jak wedke jedną zwinę,by powiekszyć obszar wędkowania.W praktyce nie bywa sie wedkarzem nim się jest.

Wiem, że są zakazy bo dziwne rzeczy " mądrzy inaczej " potrafią wymyślać. A to, że są zakazy ma się nijak do pomysłu, żeby na małych zbiornikach łowić jedną wędką bo i jedną wędką a nawet bez niej zablokuję pół brzegu. Zupełnie nie interesuje mnie co u Ciebie można czy nie można a za przeproszeniem mamy wolny kraj i co spławikowcom się podoba a co nie to jest ważne jak zeszłoroczny śnieg. Każdy preferuje jaką metodę połowu. Szanuję wszystkich wędkarzy i chcę tego samego. 
" I na malych zbiornikach powinna być dozwolona jedna wedka gruntowa( feeder) A jaką żyłę, haczyk, wędkę ( firma - długość i c.w.) można używać ?  Daj spokój z tymi pomysłami bo nie wiem czy to na poważnie czy dla jaj ?"
Zwróć uwagę, że ja nie polemizuje z RAPR a z Twoim dziwnym pomysłem bo skoro ktoś chce mi narzucić łowienie jedną wędką to może jeszcze określi mi jej długość, markę, jaka żyłka i jaki haczyk ( a nie ile haczyków i długość minimalna wg RAPR ).
A na temat dziwnych zakazów i nakazów - na jednym ze zbiorników zabroniono wywozić zestawy bo ryba daleko od brzegu, nie każdy ma coś do wywózki i takie tam inne mądrości. No ryba była pod brzegiem owszem ale już nie było tam karpiarzy. Potem nie było już i wędkarzy bo wszystko co złowione kończyło swój żywot na patelni. A potem to i nawet wędkarzy tam nie było bo i ryb nie było. Ale pozostało straszne oburzenie, że zbiornika się nie zarybia, że tam nie ma ryb ... Ot i takie to są zakazy.Kiedyś na jednej wodzie też chcieli zabronić łowić z gruntu ( woda około 6 ha lustra wody a więc nie bajoro ). Na szczęście ci co krzyczeli nad wodą nie chodzili na zebrania ;-)
JK [2014-06-18 14:34]

darek-salamon

A ilu wedkarzy tak naprawdę na te zebrania chodzi?:-)  2% 5%:-) Jezeli PZW tylko wode dzierżawi musi sie liczyć z opiniami prawowitego wlasciciela.A tu glosowania psu w budę.Najczęsciej zakazy na sprężyne są stosowane na  małych zamknietych zbiornikach nie przeplywowych i z tym sie zgodzę.Szczegolnie małe miejskie i podmiejskie zbiorniki wymagają takiej ochrony.Spławik razy dwa i koniec.A kto chce na ciezko lapac sa inne zbiorniki do tego celu.Sam rozumiem istotę problemu i tych co chca na splawik łowić.Sam jestem gruntowcem a i splawik mi nie jest obcy. [2014-06-18 15:03]

Jack14

Kolega chyba ma jakiś problem z wnioskowaniem. Bardziej mylącego wniosku nie można było wysnuć z dyskusji w tym poście.

Koleżanko "Mija" wiem że mam z czymś problem dlatego czy możesz tak dla mnie podać dokładne definicję wędkowania metodą spinningową?Można mając dwie rączki wędkować metodą spinningową ( z brzegu) na dwie wędki jednocześnie?
[2014-06-18 17:58]

Bernard51

Można mając dwie rączki wędkować metodą spinningową ( z brzegu) na dwie wędki jednocześnie?

Kol. Jacku a gdzie wyczytałeś że któryś z przedmówców zasugerował lub stwierdził że można na dwie wędki spiningowe łowić??
Przeglądnąłem wszystkie wpisy i jakoś nie mogę doszukać się takiego stwierdzenia.
[2014-06-18 20:53]

krol32

Mam jeszcze 1 pytanko. Czy 2 osoby mogą łowić na grunt na 1 karte?
A w razie kontroli mówić że obie wędki są własnością właściciela karty a kolega jest dla towarzystwa?
Czy przejdzie to czy nie? [2014-06-20 10:25]

krol32

I 1 jedno gdzie można wykupić licencje na 1 dzień wędkowania. [2014-06-20 10:25]

Grzesiek75

Czytam i czytam i tylko jedno nasuwa mi się na myśl na głupotę co niektórych nie ma rady. [2014-06-20 10:41]

Jakub Woś

Mam jeszcze 1 pytanko. Czy 2 osoby mogą łowić na grunt na 1 karte?
A w razie kontroli mówić że obie wędki są własnością właściciela karty a kolega jest dla towarzystwa?
Czy przejdzie to czy nie?

Nie jest istotne kto jest właścicielem wedki a kto na nią łowi. Strażnicy zazwyczaj wcześniej chwilę obserwują wędkarzy. Zobaczą że kolega podnosił wędkę i nie będzie głupiego tłumaczenia.

[2014-06-20 10:50]

krol32

Dzięki za odp Ras al Ghul. [2014-06-20 10:53]