Zaloguj się do konta

Ile sztuk amura w stawie?

utworzono: 2014/10/06 11:15
jarczes98

Witam mam staw ok 20x20m  głębokośc latem ok 1m zimą 1,5m  1/3 stawu jest porośnięta trzciną, i jakimś zielskiem w stawie jest trochę drobnicy (płoć, okoń, karaś) 30 szt karpia z wiosennego zarybienia. Karpiki mają ok 0,5kg. Chcę zarybić ten staw amurem żeby wyjadł wszystkie rośliny. Ile sztuk takich kroczków amura ok 0,3 kg wpuścić ? Dodam że ryby dokarmiam pszenicą.  [2014-10-06 11:15]

stach marzenin

Witam.  Ja mam staw podobnych rozmiarow do Twojego lecz glebszy o 0,5 metra i mam 4 sztuki amura. I zadnej roslinnosci oprocz tej posadzonej w duzych donicach nie mam. Amury wszystko powyrywaly:) Jak masz metr glebokosci to rozbierz sie do slipow i recznie wyrwij trzcine, lub załóż spodniobuty i wtedy. A jeszcze inny pomysł to zespawac grabie z drutu 8 lub 10 i wyciagniesz wszystko. Troszke checi i staw bedzie czystszy.powodzenia
[2014-10-06 17:41]

jarczes98

stach marzenin dzięki za informacje  ale mam już takie grabie lecz chodzi mi raczej o amury ponieważ nigdy nie miałem w stawie tej ryby. Słyszałem że szybko rośnie i zjada dużo roślinności, a za kilka lat planuję oczyszczenie i pogłębienie stawu koparką. Więc wolał bym  na razie  wpuścić amury  żeby zrobiły z roślinnością trochę porządku.  [2014-10-06 18:11]

adeac

nie wyrywaj całej roslinności, bo jest ona potrzebna w stawie. Ja u siebie mam jednego dużego amura i w tym roku wpuscilem 10 małych, ale nie wyczysciły wszystkiego. staw ma 50x25x3. Pozdro! [2014-10-10 23:12]