Ile rocznie ksztuje dzierżawa stawu?

/ 7 odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy dzierżawa stawu około 2h bedzie droga?? Interesuje mnie orientacyjna cena dzierżawy tak wiec proszę każdego kto coś wie na ten temat aby napisał.

egzekutor

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy dzierżawa stawu około 2h bedzie droga?? Interesuje mnie orientacyjna cena dzierżawy tak wiec proszę każdego kto coś wie na ten temat aby napisał.

moje koło dzierżawi jezioro od nadlesnictwa -płacili za hektar lustra wody w przeliczeniu kwintal pszenicy jakieś 1400 zł. (2012/04/23 15:11)

bodekk66

kwintal-1q =100kg to dla formalności,a przelicza się cenę według żyta,a nie pszenicy,warto pisać to co obowiązuje ,bo wyszło by że tona pszenicy kosztuje 14000tyś,no chyba że kolega się pomylił, (2012/04/23 15:44)

egzekutor

kwintal-1q =100kg to dla formalności,a przelicza się cenę według żyta,a nie pszenicy,warto pisać to co obowiązuje ,bo wyszło by że tona pszenicy kosztuje 14000tyś,no chyba że kolega się pomylił,

byc moze , że chodzi o żyto cieszę się , że lepiej się orientujesz. podczas rozmowy z prezesem koła nie zwracałem szczególnej uwagi ale pamietam, że mowił o kwintalu jakiegos zboża.weddlug takiej wyceny koło płaci 1400 za hektar (2012/04/23 15:54)

bodekk66

myślę że to bardzo dużo ,my za 5ha płaciliśmy 1000zł,nie wiem od czego to jest zależne ,może poprostu kwestia dogadania, (2012/04/23 16:10)

egzekutor

myślę że to bardzo dużo ,my za 5ha płaciliśmy 1000zł,nie wiem od czego to jest zależne ,może poprostu kwestia dogadania,

moje koło ma 3 ha jezioro Okoniowe ,może zle zrozumiałem i chodzi za calość 1400 zł. choć wiem, ze jezeli dostajesz dopłate za ha lustra wody to całkiem całkiem można wyjsć na tym. kolega ma kilkadziesiat ha i pobiera dopłate . (2012/04/23 16:18)

Shogunsan

PZW płaci z tego co wiem za użytkowanie hektara rzeki równowartość 2q żyta, ale za dzierżawe stawu od osoby prywatnej, wszystko zależy od warunków moi znajomi życzą sobie od 15 000 do 30 000 za hektar. Ale okolica piękna, wszystko zadbane i żywego ducha nie widać. (2012/04/23 17:01)

tuptusp

Witam ponownie! Panowie interesuje mnie dzierżawa dwóch stawów, których łączna powierzchnia to ok 2,5 - 3 hektarów. Może ktoś z Was dzierżawi podobne lub wie coś na temat cen jakie przedstawia PZW lub Nadleśnictwo? (chodzi mi o dzierżawę od instytucji państwowe - nie od prywaciarza). Jaki jest przybliżony koszt roczny? Czy mogą zaskoczyć mnie jakieś inne dodatkowe koszta poza dzierżawą - np. podatek gruntowy lub inne zobowiązanie.  (2012/04/23 18:50)