Zaloguj się do konta

Ile kosztuje średnio staw gminy 3 ha

utworzono: 2016/05/26 20:21
marek-nowakowski

Witam serdecznie jestem pierwszy raz tu i sory ale może źle trafiłem ale niewiem ale mam dowas pytanie . umnie jest staw gminy zaniedbany . ( zielsko ksicina gałęzie poboku krzaki . no zaniedbany)a bym chciał się dowiedzieć ile może kosztować średnio staw w gminie żeby kupić je. Ma gdzieś 2 ha około . . dziękuję za odpowiec . pozdrawiam [2016-05-26 20:21]

Jędrula

Po kiego czorta pytasz tutaj? Zadaj to pytanie w gminie! [2016-05-26 21:16]

fokejro

Przed zakupem stawu, kup słownik ortograficzny. Jeśli chodzi o cenę to wydatek rzędu 20zł.  [2016-05-26 22:08]

ewenementatrniex

Nie wiem ale zapewne niezła suma znajac realia. Ale odradzam ci zakup tego stawu bo interesu to ty na tym nie zrobisz jak tutaj pytasz ile za niego chca.
pozdro! [2016-05-26 22:28]

Artur z Ketrzyna

Jeśli chodzi Ci o kupno oczka wodnego to kupujesz grunt pod nim. Czyli tyle co ziemia w okolicy.
A ponieważ jet on zaniedbany, znaczy nie atrakcyjny, to cena noże być atrakcyjna. Bo może im zależeć na tym by ktos się tym zaopiekował.
Masz możliwość złożenia oferty dzierżawy (użytkowania rybackiego) bądź nabycia na własność.
Na początek radził bym pobrać próbkę wody, ewentualnie też dna i oddać do zbadania. Sprawdzisz w ten sposób czy woda nadaje się do chowu i hodowli ryb. Bo napewno Ciebie to interesuje. Potem też warto zobaczyć plany zagospodarowania terenu, bo jeśli są planowane jakieś inwestycje, to nie zawsze na plus tego co planujesz. [2016-05-27 07:22]

Gmina może sprzedać działkę w formie przetargu . Mamy nowe prawo zakupu - sprzedarzy ziemi , nie będzie problemu jeśli jesteś rolnikiem w lub księdzem . Jeżeli do tego stawu wplywa lub z niego wypływa jakiś ciek wodny to nigdy nie bedzie do końcaTwoją własnością . Pomyśl żeby stworzyć jakieś Towarzystwo  Wędkarskie i wtedy Gmina może ten staw udostępnić a nawet możecie postarać się o dofinansowanie swojej działalności . [2016-05-27 08:38]

Artur z Ketrzyna

Gmina może sprzedać działkę w formie przetargu . Mamy nowe prawo zakupu - sprzedarzy ziemi , nie będzie problemu jeśli jesteś rolnikiem w lub księdzem . Jeżeli do tego stawu wplywa lub z niego wypływa jakiś ciek wodny to nigdy nie bedzie do końcaTwoją własnością . Pomyśl żeby stworzyć jakieś Towarzystwo  Wędkarskie i wtedy Gmina może ten staw udostępnić a nawet możecie postarać się o dofinansowanie swojej działalności .

Jeśli była by to woda płynąca, o czym piszesz, podlegała by RZGW. A ponieważ jest zakawlifikowana do wód stojacych, administartorem jej jest Gmina, Starostwo czy Urząd Miasta. [2016-05-27 09:23]

wedkarzglogow

Najlepiej byłoby wziąć te stawy w dzierżawe długoterminowom, koszt nie powinien przekroczyć 500zł/ha.
Przy sprzedaży gmina może chcieć dużo około 40000-90000zł/ha [2016-08-21 23:58]