Ikra ryby

/ 13 odpowiedzi
czy np. kaczki mogą w jakiś sposób przenieść ikrę ? pytam bo mój wujek ma staw i nigdy tam nie było słonecznic ! ale już drugi sezon pływa tam tego od ch*** .a obok jest jeziorko gdzie są słonecznice już od dawna .. albo po prostu ktoś to wpuścił a to się bardzo szybko rozmnaża . ..drapieżnika trzeba :) tylko nie mam skąd załatwić .przecież kupować nie będę bo to nie mój staw ale kiedyś tam wpuścił kilka szczupaków ale je wyłowili i teraz po drapieżniku ani śladu
P.S staw zadbany ,ryby dokarmiane ,ale chyba jest ich za dużo .
pzdr.
1z2z3z4


tak ptactwo wodne może przenosić ikrę (2011/03/28 10:47)

greyhunter


Ptactwo wodne może i przenosi dosyć skutecznie wiele gatunków ryb. Nie tylko tych małych jak słonecznica ale i dużych np: karaś, karp czy sandacz (z takimi się spotkałem). (2011/03/28 11:18)

kaban


Ze względu na wstęgowatą ikrę okoni jest on jednym z pierwszych gatunków jakie pojawiają się w nowym miejscu,właśnie dzięki ptactwu.Podobnie jest z gatunkami,które składają ikrę na roślinach wodnych. Kilkanaście garbusków zajmie się niewątpliwie z radością nadmiarem słonecznic. (2011/03/28 13:51)

u?ytkownik36310


Tylko wpuść grube garbusy ;) od 25 w górę, będa waliły słonecznice ;) (2011/03/28 17:39)

u?ytkownik36310


Tylko wpuść grube garbusy ;) od 25 w górę, będa waliły słonecznice ;) (2011/03/28 17:39)

Sniper64


czy np. kaczki mogą w jakiś sposób przenieść ikrę ? pytam bo mój wujek ma staw i nigdy tam nie było słonecznic ! ale już drugi sezon pływa tam tego od ch*** .a obok jest jeziorko gdzie są słonecznice już od dawna .. albo po prostu ktoś to wpuścił a to się bardzo szybko rozmnaża . ..drapieżnika trzeba :) tylko nie mam skąd załatwić .przecież kupować nie będę bo to nie mój staw ale kiedyś tam wpuścił kilka szczupaków ale je wyłowili i teraz po drapieżniku ani śladu
P.S staw zadbany ,ryby dokarmiane ,ale chyba jest ich za dużo .
pzdr.

Hejka Wszystkim..:)
Mam pewien obszar wody z dużym terenem bagien to wszystko jest jednolite!Nazywam ten zbiornik ,,bagnami'' :)) dwa lata temu było w nim tyle słonecznicy że można było je łapać w ręce:) miałem żywca cacy na drapieżnika !Na dzień dzisiejszy niema ani sztuki:)Nie ingeruję w ten zbiornik i nie sprowadzam do niego drapieżnika,to typowo łowisko Lin,Złoty Karaś,Japoniec,jest też piękna wzdręga i Płoć,w zeszłym roku zauważyłem że fruwają po bagnach ryby coś je ganiało:) więc wyciągnąłem spining i zacząłem rzucać w tych miejscach! Wiecie jakie szupaki brały:))) i jakie piękne okonie...i skąd! ten zbiornik nie ma wody przepływowej,ujście jest małym upustem!nie pamiętam kiedy był spuszczany,po za tym nie da się go spuścić do zera co roku zaskakuje czymś nowym,to jest super bo nie wiem co w nim pływa:) myślę że ta duża ilość słonecznicy to nie jest szkodliwe dla zbiornika! nie ma sensu wpuszczać drapieżnika bo można później nad nim nie za panować!!! :)     (2011/03/28 17:58)

Lutii


Witam serdecznie!!! Ikra rybia przykleja sie do ptactwa a jak wiadomo ptaki plywaja po badylach zerujac a tam jast najwiecej rybiej ikry ale jak w okolicy jest staw to bez problemow ktos uraczyl rybka. Co do drapieznika to proponuje okonia ale tez trzeba go odlawiac co jakis czas bo skubaniec tez sie strasznie mnozy i moga byc z nim problemy (2011/03/28 19:39)

Kamik


Co to jest ta słonecznica? (2011/03/29 09:42)

greyhunter


Najlepszy pokarm dla pstrąga... (2011/03/29 09:52)

Kamik


A ona występuje we wszystkich wodach w Polsce? (2011/03/29 10:07)

u?ytkownik37642


Najlepszy pokarm dla pstrąga...


No nie tylko dla pstrąga inne rybki też  wolą ją od uklejki chociaż są podobne-dlaczego nie wiem?U mnie słonecznica jest pod ochroną i niech tak zostanie.A co do garbusa to jest taki burżuj że "kawiorkiem" na pewno nie pogardzi. (2011/03/29 18:04)

limakryba


Okonia nie ma co wpuszczać bo wytępi słonecznice do ostatniej sztuki (2011/03/29 21:05)

pokemon0225


Okonia nie ma co wpuszczać bo wytępi słonecznice do ostatniej sztuki




no i o to chodzi ..
mały staw a one tylko go zaśmiecają (2011/04/04 15:05)