Zaloguj się do konta

Igrzyska Olimpijskie

utworzono: 2012/07/28 08:55
niutek40

"a co powiecie na pompowanie w nas medali, zanim konkurencja się zacznie"
Ja osobiście komentatorów,staram się nie słuchać, z prostej przyczyny,bo takie głupoty wygadują.Klepią trzy po trzy,ale z drugiej strony za to im płacą. Zbyszku zobacz co zrobili z naszymi siatkarzami (bardzo im kibicuję)! Już przed olimpiadą zrobili z nich mistrzów olimpijskich, a tu teraz co, ups jak to się mogło stać. Dwie przegrane, jakim cudem wygraliśmy z Włochami, a potem to,to już miał być spacerek.   

[2012-08-06 22:41]

Mija

Zbyszku :) To jest właśnie ta wiara w wygraną... Problem nie w otumanianiu a w tym, że wiara z realizmem nie zawsze idzie w parze. Kiedyś widziałam w jakiejś gazecie zdjęcie jakiejś amerykańskiej okładki, której tytuł brzmiał "USA wygrało 1:1" :)) To dopiero wiara co? ;)

A jeśli chodzi o siatkarzy to są co najmiej dwa wyjścia. Pierwsze jest takie, że to taktyka - nie forsować się ze słabymi zawodnikami a  mimo to wyjść z grupy po to żeby potem mieć siły na poważniejsze drużyny. Drugi - presja ich zaczyna zżerać... ale w to akurat wątpię ;) tzn chciałam powiedzieć, że w nich wierzę ;)

[2012-08-06 22:58]

Bernard51

Rozgoryczenie po takim pompowaniu jest straszne i odchodzi mi już chęć do słuchania debilnych zapewnień - że "musi być medal".

Tu sie ze Zbyszkiem zgadzam,po troche, Gierkowski system propogandy sukcsu  po ktorym
(sam sie zdziwilem ze do zawodnika mialem pretensje ze w polfinale przegral)
A zdobywajac brąz jest to przeciez bardzo duzy sukces dla niego??
[2012-08-07 05:52]

Zibi60

Do Kasi i Henia - ja nie piszę tylko o siatkarzach ! Problem zapewnień dotyczy wielu zawodników w zapasach, tenisie, lekkiej atletyce, kajakarstwie, podnoszeniu ciężarów, szermierce, żeglarstwie... Przecież wiadomo, że rozczarowanie jest najgorsze, zabija wszelkie nadzieje. Mnie to tak wygląda, jak by była jakaś zmowa na mierzenie w najwyższy cel i zapewnienia o jego realnym zdobyciu - to nie jest groźne, a nawet pożądane - a później przeważnie są niepowodzenia i zostajemy "z ręką w nocniku". Komentatorzy przygotowują nas na zwycięstwo, a jest ... jak jest, sami oglądacie.
[2012-08-07 07:14]

DelTor0

Dla nas, jak narazie, to jedna z najslabszych Olimpiad jezeli chodzi o medale...

[2012-08-07 10:46]

Bernard51

Nie wiem i czemu ma sluzyc tozestawienie przeciwko obecnym zawodznikom Polskim na Olimpiadzie czy aby wykazac   role dominujaca urzednika dzialacza isztabu pomocnego(ponoc) a zapomnialem " mamy tez juz atache olimpiady?
pokazales wsopanale zestawienie ilosc medali ilosc zawodnikówtylko nigdzie podejrzewam nie jest wspomniane ilosc dzialaczy i trenerów oraz juz jest obsluga medyczna( nie lekarze- jacys frajerzy przydupasy-podobnie jak Janasa syn szef wywiadu o przeciwnikach w MŚ u niemcówz pensja na 3 miesiace przed finalem 18,7tys plus pokrycie kosztów utrzymania i diety?/
Spróbuj znalesc ilosc czlonków towarzyszacych ekipom  olimpijczykow za I Rzeplity i II lata nichlubne i teraz III-ciej
[2012-08-07 11:23]

DelTor0

Nie wiem i czemu ma sluzyc tozestawienie przeciwko obecnym zawodznikom Polskim na Olimpiadzie czy aby wykazac   role dominujaca urzednika dzialacza isztabu pomocnego(ponoc) a zapomnialem " mamy tez juz atache olimpiady?
pokazales wsopanale zestawienie ilosc medali ilosc zawodnikówtylko nigdzie podejrzewam nie jest wspomniane ilosc dzialaczy i trenerów oraz juz jest obsluga medyczna( nie lekarze- jacys frajerzy przydupasy-podobnie jak Janasa syn szef wywiadu o przeciwnikach w MŚ u niemcówz pensja na 3 miesiace przed finalem 18,7tys plus pokrycie kosztów utrzymania i diety?/
Spróbuj znalesc ilosc czlonków towarzyszacych ekipom  olimpijczykow za I Rzeplity i II lata nichlubne i teraz III-ciej

Napisalem ze slabo nam idzie. A dobrze nam idzie???? Gdzie cos pisalem przeciwko komukolwiek?????

[2012-08-07 12:29]

piotrekelk

Mamy kolejny brązowy medal!  dzielnie wywalczony, gratulacje!
[2012-08-07 14:44]

DelTor0

Mamy kolejny brązowy medal!  dzielnie wywalczony, gratulacje!

Klepacka wlasnie dolozyla nastepny brazowy :)

[2012-08-07 15:30]

feroza

Mimo wszystko, jestem za Zbyszkiem. Jest to celowe "wzniecanie" zainteresowania, by rosły -przez chwilę - słupki oglądalności(bardzo nie lubię tego słowa). Nie ma to nic wspólnego z uczciwością i rzetelnością dziennikarską, a i sportowcom nie pomaga. Rozczarowania, to już, niestety, głównie nasz, kibiców, problem. [2012-08-07 22:40]

Mija

Ehh... przecież po to jesteśmy realistami żeby radzić sobie z rozczarowaniami... [2012-08-07 23:01]

Mija

Do Kasi i Henia - ja nie piszę tylko o siatkarzach ! Problem zapewnień dotyczy wielu zawodników w zapasach, tenisie, lekkiej atletyce, kajakarstwie, podnoszeniu ciężarów, szermierce, żeglarstwie... Przecież wiadomo, że rozczarowanie jest najgorsze, zabija wszelkie nadzieje. Mnie to tak wygląda, jak by była jakaś zmowa na mierzenie w najwyższy cel i zapewnienia o jego realnym zdobyciu - to nie jest groźne, a nawet pożądane - a później przeważnie są niepowodzenia i zostajemy "z ręką w nocniku". Komentatorzy przygotowują nas na zwycięstwo, a jest ... jak jest, sami oglądacie.

A ja to sobie tłumaczę jako ich pragnienia ;) [2012-08-07 23:03]

Zibi60

Kasieńko fajnie, że tak sobie tłumaczysz, ale wg. mnie tak może mówić widz do kolegi a nie komentator - dziennikarz do mas na wizji.
[2012-08-08 05:32]

Mija

Zbyszku doskonale rozumiem o co Ci chodzi, w czym jest problem i co to propaganda (bardziej działa na mnie propaganda sukcesu naszej gospodarki) ale masa nie jestem, swój rozum mam i nauczyłam się godzić wiarę w zwycięstwo (nie koniecznie złote, choć ono jest rzecz jasna najmilsze) z realiami. A te są takie, że inni są po prostu lepsi i czasem nawet wypruwanie sobie żył nic nie pomoże. Iiiiii tam... takie sobie dywagacje ale akurat w to można wierzyć bez konsekwencji a i sama wiara w zwycięstwo to motor dla sportowca (wyczynowiec nie trenuje dla zdrowia) [2012-08-08 09:26]

niutek40

Do Kasi i Henia - ja nie piszę tylko o siatkarzach ! Problem zapewnień dotyczy wielu zawodników w zapasach, tenisie, lekkiej atletyce, kajakarstwie, podnoszeniu ciężarów, szermierce, żeglarstwie... Przecież wiadomo, że rozczarowanie jest najgorsze, zabija wszelkie nadzieje. Mnie to tak wygląda, jak by była jakaś zmowa na mierzenie w najwyższy cel i zapewnienia o jego realnym zdobyciu - to nie jest groźne, a nawet pożądane - a później przeważnie są niepowodzenia i zostajemy "z ręką w nocniku". Komentatorzy przygotowują nas na zwycięstwo , a jest ... jak jest, sami oglądacie.

Tak, tak wiem Zbyszku, że myślałeś i pisałeś o wszystkich dyscyplinach. Ja tylko wspomniałem o siatkarzach tak dla przykładu. Swoją droga ciekawi mnie czy nasi mistrzowie olimpijscy, po dzisiejszym meczu z Rosją nie zaczną się pakować. Mam nadzieję, że nie, ale sami są sobie winni.        [2012-08-08 12:25]

bluehornet

I siatkarze w pałę ....
[2012-08-08 22:03]

niutek40

Ups! Jak to się mogło stać. Mistrzowie olimpijscy,a czas się pakować. 
No to  zaśpiewajmy! " Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" Teraz pole do popisu dla komentatorów;)) a będą mieli znowu te swoje teorie:))

[2012-08-08 22:08]

Waldi Fish

Od pewnego czasu następuje degrengolada polskiego sportu. Kiedyś zajmowaliśmy w olimpiadzie regularnie 5-6 miejsce, a teraz jak jest, sami wiecie. W klasyfikacji medalowej wyprzedza nas m.in. Białoruś, Nowa Zelandia, Kazachstan. Nasi siatkarze w dzisiejszym meczu z Rosją pobili chyba rekord zmarnowanych zagrywek. 5 polskich zawodników nie zaliczyło w zawodach żadnej próby. Polska piłka nożna to już dno, a nasze drużyny klubowe otrzymują w pucharach lanie od drużyn, które wcale się liczą w Europie. Mistrz polski Śląsk Wrocław przegrywa ze słabą szwedzką drużyną 3:0 i 3:1.
[2012-08-08 22:22]

ZanderHunter

no comment...(:
[2012-08-08 22:44]

niutek40

Od pewnego czasu następuje degrengolada polskiego sportu. Kiedyś zajmowaliśmy w olimpiadzie regularnie 5-6 miejsce, a teraz jak jest, sami wiecie. W klasyfikacji medalowej wyprzedza nas m.in. Białoruś, Nowa Zelandia, Kazachstan. Nasi siatkarze w dzisiejszym meczu z Rosją pobili chyba rekord zmarnowanych zagrywek. 5 polskich zawodników nie zaliczyło w zawodach żadnej próby. Polska piłka  nożna to już dno, a nasze drużyny klubowe otrzymują w pucharach lanie od drużyn, które wcale się liczą w Europie. Mistrz polski Śląsk Wrocław przegrywa ze słabą szwedzką drużyną 3:0 i 3:1.

Tutaj to właściwie, nic dodać, nic ująć!! Wszystko zostało powiedziane!! Niestety taka jest nasza rzeczywistość.  [2012-08-08 23:07]

wojtek161919

polski sport = dno z roku na rok jest coraz gorzej i mniej medali a panowie komentatorzy to jeszcze gorsze dno od tych sportowców a ten  zimoch w radiu klepie takie głupoty że nie wiem czy się śmiać czy płakać to jest KOMPROMITACJA POLSKIEGO NARODU  [2012-08-08 23:39]

Zibi60

Dołączam do grona zawiedzionych (sportowcy) i wk....ch (działacze i komentatorzy). Podobno przyjdzie czas na ocenę występów, ale oceniać będą ci co tam byli, więc... Komentujących oceniamy my i z kim nie rozmawiam w tym temacie jest jednoznaczna opinia - wznieśli się na wyżyny subiektywizmu, co jest zaprzeczeniem ich zawodu. Już od dawna nie znoszę komentarzy Dariusza Szpakowskiego na meczach piłki nożnej, ale podczas igrzysk dołączyli wszyscy do jego poziomu.
Polski sport leży (z maleńkimi wyjątkami), ale zarobki większości przyprawiają o ból głowy normalnego śmiertelnika. "Gwiazdorzy" wykorzystują swoje 5 minut w ŚMP, ale gdy chodzi o wspólne granie, to już nie jest dla nich interes - wszystkie nasze sporty drużynowe nie liczą się w Europie.
W naszym kraju istnieje głód widowisk sportowych, potrafimy się cieszyć ze zwycięstw... ale mamy tak mało okazji.
Działacze - nie mylić z trenerami - muszą się załapać na każdy atrakcyjny wyjazd nawet kosztem trenera.
Sfrustrowany stanem występów Polaków na igrzyskach, przelałem na stronę to co mnie najbardziej boli - więcej nie mogę zrobić. 
Jeszcze ciekawa wypowiedź:
http://gwizdek24.se.pl/londyn-2012/michal-listkiewicz-manufaktura-wynikow_272398.html
[2012-08-09 06:16]

DelTor0

Z neta:

Właśnie przed chwilą Szpakowski powiedział, że nasi kajakarze narzekali, że woda jest za ciężka i za zimna, oni wolą w ciepłej wodzie pływać (sic!)... No ręce opadają normalnie...

Bez komentarza...

[2012-08-10 17:10]

kamil11269

obyśmy rozegrali to jak najlepiej bo na EURO nam trochę nie wyszło
[2012-08-11 17:19]

wojtek161919

połowa tego całego śmiesznego towarzystwa powinna oddać pieniądze za przelot samolotem dobrze że te igrzyska się już kończą  [2012-08-11 23:20]