Zaloguj się do konta

Idzie ku lepszemu na Podkarpaciu ?

utworzono: 2019/08/14 19:58
ryukon1975

Stan wód w rzekach i rzeczkach województwa podkarpackiego wszedł w stany wysokie i ostrzegawcze. Wystarczyło półtorej doby opadów. Osobiście bardzo mnie to cieszy biorąc pod uwagę brania i żerowanie ryb. Mam tu na myśli nie tylko obecną chwilę ale i czas kiedy woda będzie wracać do normalnego stanu. Wylewów raczej nie będzie jeśli tylko sprawdzą się prognozy pogody na najbliższe dni. Chciałbym poznać zdanie innych wędkarzy na ten temat. Stan wód a brania/żerowanie ryb?
[2019-08-14 19:58]

Dartne99

Biała Tarnowska stan wody podniesiony teraz tylko czekać jak się oczyści bo na razie to kawa z mlekiem albo raczej błoto płynie. [2019-08-14 21:22]

Takitam

Potwierdzam, dzisiaj nad białą w Pleśnej przez godzinkę próbowałem grunt na rosówkę, zero brań. Woda tj. wyżej opisane błoto + śmieci i gałęzie, póki co jej poziom wciąż rośnie. [2019-08-14 21:33]

ryukon1975

Byłem naocznie sprawdziłem. Stan wody już stabilny. Wyżej zaczął opada. Ja tu widzę możliwości. [2019-08-15 09:29]

ryukon1975

Inni icch jednak nie widzieli. Przyjechali i odjechali. Chyba że tak szybko połowili i pojechali ryby oprawiać. :) [2019-08-15 09:31]

kaban

Jest nieźle i myślę,że wrzesień obdarzy fajnymi rybami. Obawiałem się totalnej niżówki ale wszystko póki co fajnie jest. Jak woda opadnie ruszam ze spinem na polowanie i nic oprawiał nie będę :) [2019-08-15 10:39]

barrakuda81

W kontekście Wisły na mojej odcinku wszystko będzie zależne od poziomu wody.Jeżeli pójdzie pół metra do metra max w górę ( co jest możliwe bo opadów aż tak duzo nie było ) to może być nieźle chociaż wprowadzi to zamieszanie w dotychczas rozpoznanych miejscach.Jeśli poleci na 4 metry to mówiąc krótko - witaj w moim świecie czyli wędkarska część urlopu idzie się ...paść.Lekki przybór czyli pół do metra powitam z zainteresowaniem ale duża i brudna woda przekreśla moje plany i wygoni mnie nad wyjałowione stojące wody PZW mojego okręgu których do wędkowania nie poleciłbym najgorszemu wrogowi ...Bardziej interesuje mnie połowa września.To co wtedy będzie się działo z poziomem wody w rzece będzie mieć kluczowe znaczenie dla łowienia okoni jesienią.Mam nadzieję ża poradzę sobie w obu wariantach czyli wysokiej i niskiej wody ale niejednego już pewnośc siebie zgubiła zwłaszcza na rybach:-) [2019-08-15 10:50]

luxxxis

Farciarze...wam wlało a mnie zabrało ... Zmnienił się cały układ sił na moim odcinku,w klatkach woda przestała wirować i zakręcać,nurt już je omija woda stoi .
Kamulce w które nocą wchodziła spanikowana ukleja teraz moga dla lokalnych jeży być atrakcją turystyczną gdyż stoją metr nad wodą psiakrew.
Poniżej główka "szczęścia",dwa razy otarłem się na niej o 90cm zeda,dała duuuużo mniejszych,na tym przelewiku radośnie pluskały się uklejki a teraz? suchą stopą dojdę bo wcięło mi 1m wody.
Niedługo z koszykiem ,jak na grzyby,wybiorę się poszukać moich pourywanych gum . [2019-08-15 20:28]

ryukon1975

Byłem spróbowałem. Jedno branie. Dokładnie na miejscówce ze zdjęcia wyżej, na tej zatrzymanej wodzie przy brzegu za krzakiem. Szczytówka feedera pocałowała wodę. Zdążyłem chwycić kij a tu nic, nie było ryby nie było zestawu. To jedna z tych rzeczy które pozostaną niewyjaśnione. Wiem tylko że to najprawdopodobniej brzana była lub sum bo je często tam łowiłem w takich warunkach. Jutro też jest dzień na łowienie. [2019-08-15 20:42]

ryukon1975

Woda brudna, ryby brudne, wszystko w błocie. To lubię. :) Wyniki z rara ogólnie niczym nie odbiegły od tego co było przed tą przybiórką wody. Po obiedzie zmiana odcinka rzeki, trzeba szukać ryb. [2019-08-16 09:10]

barrakuda81

Cienko i to bardzo.Na lekki spining pojedyncze rybki - jakieś klonki małe , jaziki, czasem mały szczupaczek.Nic wymiarowego.Jedyne co sie pokazywało na rosnącej wodzie to boleń ale ja biedny i głupi zamiast zestawu na bolki latałem po podtopionych kamieniach z ultralajtem...:-) Federowcy w żałobie - nic nie bierze.Może pełnia? Przestrzeliłem z "gameplanem" ale sie poprawię o ile pogoda pozwoli bo dzis ochlapywały mnie niezłe klamoty.Ogólnie Wisła u mnie rośnie ale nie jest brudna tylko trochę patyków płynie , jakieś syfy, korzonki itp.Więcej niż metr wody raczej nie przyjdzie ale woda w klatkach ruszyła, układy sie zmieniły i nici z polowania na okonki na zalanych rafkach...Miliardy małych rybek, gęsta zupa sieczki - niewyobrażalne ilości drobnicy w klatkach. [2019-08-16 20:09]

luxxxis

Jak tobie idzie w górę to niebawem i u mnie przyleje-OBY ...
Brak wody w Wisle przerwał mi dobrą passę,ja sobie nie życzę ...
W środę 21 -ego wyjeżdżam na urlop do końca miesiąca,nad morze,"przypadkowo"-wisła tam płynie niedaleko-w tej niżówce leżę i kwiczę,gdy poziom wzrośnie woda ruszy w klatkach,kamulce się podtopią ,zedziki zaś do stołówki przypłyną.
Trzymam kciuki.Fota dla koloru,jakiś glut. [2019-08-16 21:52]

barrakuda81

Idzie jeszcze w górę ,płynie piana, gałęzie, trawy i syf...Trochę trącona ale to mały przybór bo może o metr.Technicznie warunki trudne do wędkowania i podobno ryba nie bierze ale rzeka zyje i to cieszy:-) Piszę o Wiśle oczywiście. [2019-08-17 20:40]

ryukon1975

Glut też jest dobry Lux. Wiem bo dziś miałem dzień brzany. Ilość była taka że gdybym codziennie tak miał to w najbliższym sklepie nie byłoby pampersów bo bym wszystkie zużył robiąc w gatki ze szczęścia. I pomimo że ich rozmiary pozostawiały dużo do życzenia to wiara w przyszły sukces została mocno podbudowana.:) [2019-08-17 20:46]

Sith

W Bzurze, w okolicach Łowicza, wody tyle co kot napłakał [2019-08-18 08:25]

Sith

... i od lipca nic się nie zmieniło ;(( [2019-08-18 08:25]

Przemas83

Dolna Wisła idzie w górę. Na wodowskazie o 14cm , dane z pogodynki. Ciekawe jak w realu, chyba nie omieszkam sprawdzić. [2019-08-18 13:47]

ryukon1975

Woda się oczyściła. Obecny poziom to około 50 cm więcej jak przed przyborem. Ryby dość dobrze żerują. [2019-08-19 10:07]

Sith

Czyżby świnka??? [2019-08-19 10:18]

ryukon1975

Certa. Jest ich sporo tu gdzie aktualnie łowię. Świnki zaś na tym odcinku są dość rzadkim połowem. [2019-08-19 10:22]

barrakuda81

Woda się oczyściła. Obecny poziom to około 50 cm więcej jak przed przyborem. Ryby dość dobrze żerują.

- Dobra wiadomosc...Moze u mnie niebawem bedzie tez czystsza a wtedy zasuwam na bolenie:-) [2019-08-19 12:34]

Takitam

Na odcinku Pleśna woda również się oczyściła ale wciąż jeszcze opada, spodziewam się sporego zainteresowania ze strony ryb :) [2019-08-19 13:27]

stanislaw-sobanski

Witam.Jestescie w komfortowej sytuacji tylko wam pozazdrościć.U nas w łódzkiem poziom wody katastrofalny .Jak nie popada to nawet żaby nie będą miały gdzie składać skrzeku. [2019-08-19 14:14]

luxxxis

Certa. Jest ich sporo tu gdzie aktualnie łowię. Świnki zaś na tym odcinku są dość rzadkim połowem.

Certa opanowała dolną wisłę,na kopy je łowią. Wynik 100szt nikogo nie dziwi tyle tego. [2019-08-19 18:26]

ryukon1975

Certa na przekór innym gatunkom dobrze zniosła ostatnie lata. Mam na myśli skrajnie niskie stany wody i upały. Jest jej więc wszędzie sporo jak patrzę na wyniki wędkarzy nie tylko u mnie ale i na innych rzekach. W tych wspomnianych warunkach żeruje dobrze nic sobie z tego nie robiąc gdy inne ryby nie chcą się nawet ruszyć. [2019-08-19 20:04]

Przemas83

Certa. Jest ich sporo tu gdzie aktualnie łowię. Świnki zaś na tym odcinku są dość rzadkim połowem.

Certa opanowała dolną wisłę,na kopy je łowią. Wynik 100szt nikogo nie dziwi tyle tego.
Należy dodać że są to małe ryby.
[2019-08-20 05:57]