Idzie ku lepszemu???

/ 99 odpowiedzi
u?ytkownik31907


dzięki koledzy ze popieracie moje inicjatywy pzdr.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2010/06/17 08:50)

pisaq


Znam jeden zbiornik, do którego grupa zapaleńców zwozi ryby z okolic. Są to wędkarze doświadczeni i bardzo dobrze znają sytuację na poszczególnych zbiornikach.
Z łowiska, gdzie za dużo leszczy zabierają leszcze. Z wody, gdzie przeważa okoń zabierają okonie itp.
Fakt, że 5 przywozi to co złowi i wrzuca, a 50 wyławia to co jest i żre na potęgę, ale właśnie dzięki tym zapaleńcom zbiornik jest jeszcze atrakcyjny pod względem wędkarskim, bo "polityka zarybieniowa" opiekuna łowiska opiera się na karpiu 31cm, który jakoś szybko znika. (2010/06/17 11:59)

FanAtyk


A czy czasem zarybaianie bez odpowiednich uprawnień nie jest nielegalne? (2010/06/17 12:20)

u?ytkownik31907


A czy czasem zarybaianie bez odpowiednich uprawnień nie jest nielegalne?

moze mi odpowiedz co jest legalne (2010/06/17 12:25)

u?ytkownik38976


Bardzo legalne jest płacenie składek na PZW :). Najlepiej kilka razy w roku. Bo wtedy NAPEWNO oni zarybią wszystkie kałuże w kraju :), a ślimak napewno to ryba. (2010/06/17 12:50)

pawelz


A czy czasem zarybaianie bez odpowiednich uprawnień nie jest nielegalne?

Tez chetnie poznalbym odpowiedz na to pytanie ?.
Przeciez jest prosta. Tak albo Nie.
Zeby bylo jasne. Jak najbardziej popieram takie dzialania niezaleznie od przepisow.
Ale byli (i sa) tu tacy ktorzy bronili przepisow tylko dlatego ze one sa.
Nie raz jedynym argumentem bylo stwierdzenie, ze poki taki paragraf jest to nalezy go przestrzegac. (2010/06/17 15:13)

u?ytkownik24522


Zarybianie na własną ręke takimi ilościami jak opisano w poście nie powinno kolidować z żadnymi artykółami czy paragrafami wobec zarybiania tysiącami sztuk narybku............. (2010/06/17 15:20)

u?ytkownik24522


Dodam ...popieram to co kol.Spiningista robi, brawo.......... (2010/06/17 15:22)

andreaso


Zarybianie popieram i będę popierał .Ale skoro już zarybiamy zbiornik rybami z innego zbiornika,To trzeba byc pewny ,czy te rybki aby nie są chore,inaczerj można zbiornikowi zarybianemu ,narobić śmrodu i skutki będą nieodwracalne.Tu trzeba się nad zarybianiem zastanowić. (2010/06/17 16:41)

u?ytkownik24522


Zarybianie popieram i będę popierał .Ale skoro już zarybiamy zbiornik rybami z innego zbiornika,To trzeba byc pewny ,czy te rybki aby nie są chore,inaczerj można zbiornikowi zarybianemu ,narobić śmrodu i skutki będą nieodwracalne.Tu trzeba się nad zarybianiem zastanowić.


Gdyby to była jakaś plaga, to myślę że wędkarze wiedzieliby o tym a skoro są na bierząco tam nad woda i wędkują to chyba wiedzą co robią . Pozdrawiam.......... (2010/06/17 16:46)

andreaso


Kiedyś sam przenosiłem rybki z jednego zbiornika do drugiego celem zarybiania .innego zbiornika. Nigdy się nie zastanawialem nad tym ze mogę zbiornik zarybiany prze zemnie doprowadzić do katastrofy .Oczywiście tak się nie stało ,dzięki opaczności .Teraz po głębszym zastanowieniu się , staram się tego nie robić .zaraza możne się czaić wszędzie , oczywiście może ,ale nie znaczy ze musi .ale warto się nad tym zastanowić. (2010/06/17 17:17)

u?ytkownik24522


Kolego zgadza się, ale znowu nie popadajmy w skrajność............ (2010/06/17 17:58)

andreaso


Jasne ze nie ma co popadać w skrajność, ale nie raz lepiej na zimne dmuchać. (2010/06/17 22:51)

waski8414


Ja łapie od 15 lat, straż rybacką widziałem raz na studiach koło bankomatu. W mojej okolicy jest koło 160 jezior. Straż rybacka jest w Pile, należymy do tego okręgu, ale jest inne województwo.
Kolejna straż jest w Szczecinku, ale to już inny okręg. Nie wiem czy kiedyś ich zobaczę. (2010/06/18 07:50)

u?ytkownik31907


Zarybianie popieram i będę popierał .Ale skoro już zarybiamy zbiornik rybami z innego zbiornika,To trzeba byc pewny ,czy te rybki aby nie są chore,inaczerj można zbiornikowi zarybianemu ,narobić śmrodu i skutki będą nieodwracalne.Tu trzeba się nad zarybianiem zastanowić.



wole podjac ryzyk i nie miec sobie nic do zarzucenia niż siedzieć i narzekać (2010/06/18 08:03)

u?ytkownik38976


wole podjac ryzyk i nie miec sobie nic do zarzucenia niż siedzieć i narzekać


I o to chodzi. A zarybianie jakiejś "sadzawki" w takiej skali, nie jest aż takim znowu ŁAMANIEM PRAWA, a jedynie jego naginaniem w dobrej wierze .Grunt, że efekt jest pozytywny i z korzyścią dla wielu wędkarzy i ryb. A gdybanie sobie darujmy, lepiej sie cieszyć i szanować to, że komuś w ogóle "sie chce".....

(2010/06/18 08:44)

u?ytkownik31907


mentalność nie których osób jest rozbrajająca. siedziec na du... nic nie robic narzekać ze nie ma ryb a jak ktoś robi coś z tym na własna rękę to jeszcze próbują go pogrążać  LUDZIE WAM NIGDY NIE DOGODZI ZACHOWUJECIE SIĘ JA ROZPIESZCZONE PANIENKI (2010/06/18 09:27)

u?ytkownik5269


ja łowie 3 sezon i tylko 1 raz miałem kontrole przez SSR ale tylko dlatego ze obok były zawody i tak sobie przyjechali  (2010/06/18 11:56)

andreaso


Co to za zarybianie ? z jednego zbiornika do drugiego? .Kup tonę ryb i zaryb, a nie nosić się z rybą. (2010/06/18 20:13)

kamils125


w przeciągu 5 lat łowienia kontrola zdarzyła mi się tylko raz przez PSR nad Z-Andrzejówka. w Tym roku się zaczeło poprawiać ponieważ w tym sezonie "społecznościówka" kontrolowała już 3x

                                                                                   Pozdrawiam..

(2010/06/19 14:58)

u?ytkownik31907


Co to za zarybianie ? z jednego zbiornika do drugiego? .Kup tonę ryb i zaryb, a nie nosić się z rybą.


uwiez mi ze bym zarybił jak tylko bym mial kase a nie siedział na du... tak jak ty i pierd..... bez sensu (2010/06/22 09:34)

u?ytkownik24522


Co to za zarybianie ? z jednego zbiornika do drugiego? .Kup tonę ryb i zaryb, a nie nosić się z rybą.


uwiez mi ze bym zarybił jak tylko bym mial kase a nie siedział na du... tak jak ty i pierd..... bez sensu



Nie zwracaj na takich uwagi , tacy potrafią tylko torpedować czyjeś godne podziwu zamiary. Pozdrawiam........ (2010/06/22 09:39)

u?ytkownik31907


Co to za zarybianie ? z jednego zbiornika do drugiego? .Kup tonę ryb i zaryb, a nie nosić się z rybą.


uwiez mi ze bym zarybił jak tylko bym mial kase a nie siedział na du... tak jak ty i pierd..... bez sensu



Nie zwracaj na takich uwagi , tacy potrafią tylko torpedować czyjeś godne podziwu zamiary. Pozdrawiam........



wszędzie są tacy ludzie takie nasze społeczeństwo (2010/06/22 09:47)