Zaloguj się do konta

Identyfikacja łódki

utworzono: 2013/04/03 21:27
Banita

Zasugerowany w jednym z postów o łódkach przez Krzysztofa Kacprzaka chciałbym znaleźć odpowiedź na to pytanie:

Co to jest łódka wędkarska?

[2013-04-03 21:27]

Krzysztof Kacprzak

Ujmę to tak.
Łódka wędkarska, to taka. której  kształt kadłuba, wyposażenie oraz właściwości nie tylko umożliwiają wędkowanie, ale również powodują, że wędkowanie staje się wygodne, przyjemne i bezpieczne.
Nawet mam zdjęcie takiej łodzi ...ale ma rozmiar 500Kb i nie mogę go zamieścić.
[2013-04-03 21:46]

Artur z Ketrzyna

Moim zdaniem jest to taka łódka, która w 100% jest przystosowana do wędkowania z niej. Jest bezpieczna i wygodna, stabilna itd. a wędkowanie z niej to sama frajda. I co najważniejsze jest zarejestrowana by wędkarz mógł ją używać do amatorskiego wędkowania.

Każdy wędkarz który ma już troszkę doświadczenia w wędkowaniu z łódek, ma swoją definicje super łódki do wędkowania.
[2013-04-03 22:26]

Pitbul

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podstawą łódki wędkarskiej jest (jej) rejestracja.Kolejną niezbędną kwestią jest (w zależności od wielkości i napędu) - wyposażenie w środki ratunkowe itp.Jeśli łódka ma być dopuszczona do zawodów to musi mieć również odpowiednie wymiary, a jeśli wyłącznie rekreacyjnie to wymiary zależą od wyboru wędkarza.Ten wybór nie jest bez znaczenia, ponieważ inaczej na rzekę, inaczej na jezioro a jeszcze inaczej na morze....(wygoda i bezpieczeństwo).Każdy z wspomnianych tematów to sporo informacji.Temat posta sugeruje oczekiwanie na konkretną odpowiedź. Warto więc zadać konkretne pytanie (do jakiego wędkowania i w jakich okolicznościach łódka ma służyć).T.   [2013-04-04 07:22]

Banita

Ujmę to tak.
Łódka wędkarska, to taka. której  kształt kadłuba, wyposażenie oraz właściwości nie tylko umożliwiają wędkowanie, ale również powodują, że wędkowanie staje się wygodne, przyjemne i bezpieczne.
Nawet mam zdjęcie takiej łodzi ...ale ma rozmiar 500Kb i nie mogę go zamieścić.

Czyli pod teorię, Krzysztofa, Artura i Pidbula można podciągnąć każdą łódkę, a mnie chodzi oto, czym, oprócz, że jest zarejestrowana do wędkowania powinna się charakteryzować każda łódka wędkarska.

I czy ma to być aż tak wypasiona jak ta na zdjęciu czy może być też mała i skromna?

[2013-04-04 16:31]

Krzysztof Kacprzak

Mi wystarczy to co ma ta.
Ma jeszcze miejsce montażu przetwornika sonaru bocznego, miejsce montażu przetwornika wewnątrz bakisty nr 1.  chowane zawiasy, płaską podłogę ...a reszta jest na rysunku.
I jeszcze raz powtarzam.... rejestracje, kapoki, wędki owszem  to musi mieć każda i zakładam że ma ...ale mi bardziej chodziło o to, że ma mieć miejsce i uchwyty na wędki, podbierak, pagaj sondę itp...tak, żeby mieć porządek na łodzi.
Bardzo przydatna funkcją jest możliwość montażu kilku silników na raz ...czyli spaliny i elektryka.
PROSZĘ ...jak jeszcze coś wymyślicie co można dodać po postaram się dodać.
[2013-04-04 19:22]

Banita

Krzysztofie jednym słowem ful wypas, (kto z sobą nosi ten się nie prosi).

Czyli według Twojej teorii; ponton nie nadaje się pod tym względem do

celów wędkarskich (zresztą mojej też).  

[2013-04-05 20:12]

Krzysztof Kacprzak

I teraz żałuje że wstawiłem to zdjęcie....bo praktycznie wyczerpałem temat.
Mam nadzieję. że ktoś jeszcze coś wymyśli ...bo ja bym jeszcze potrzebował wbudowanej lodówki ...i już wiem jak to zrobię.
[2013-04-05 22:36]

jendreczek

Łódka wędkarska to taka łódka w ,której znajduje się wędkarz. [2013-04-05 23:53]

Walenty G

To coś takiego, z czego łowi się ryby, pływa, nie przecieka i nie musi kosztować 100 tysięcy, żeby nadawała się do wędkowania.

[2013-04-06 08:09]

stef1986

To coś takiego, z czego łowi się ryby, pływa, nie przecieka i nie musi kosztować 100 tysięcy, żeby nadawała się do wędkowania.

nareszcie konkretna odpowiedź dodam że nie musi też wyglądać super ,żeby nie kusiła złodzieja,można zostawić nad wodą i nie zginie  ,zresztą sami popatrzcie jakie łódki pływają z wędkarzami i czy cena albo wygląd ma wpływ na osiągnięcia
[2013-04-06 15:20]

Banita

No niestety, ale Krzysztof przesadził, to jasne, że każdy z nas chciałby być posiadaczem takich łódek wyposażonych we wszystko, co tylko możliwe, że każdy z nas chciałby spać na forsie i żyć w dobrobycie.

Jednak prawda jest trochę inna, nie wszyscy mamy łódki bez względu na to czy nas stać, czy nie i dlatego łódki, na których pływamy i z których wędkujemy to są łódki wędkarskie.

Ja przez kila ostatnich lat miałem łódkę Armadę 250, pływałem i wędkowałem na niej na małych jeziorkach i dużych, takich jak; Drawsko, Pile, Lubie i kilku innych o powierzchni do 1000 h. Ta łódka sprawdziła się na wielu wodach na małych i dużych a nawet na morzu (w pasie przybrzeżnym) i na jeziorach przymorskich takich jak Jamno i Resko Przymorskie.

Uważam, więc że jeśli na swojej łódce czujemy się pewnie i bezpiecznie łowiąc ryby, to po prostu ta łódka jest wędkarska.

Na zdjęciu Armada 250 na jeziorze Lubie.

[2013-04-07 17:33]

Grzesiek75

A już chciałem odpowiedziec na to pytanie, ale Mariuszowi udało się szybciej znależc odpowiedż na swoje pytanie, gratulacje. [2013-04-07 17:44]

PiernikTorunski

Witam Mariusza, Armada to sprawdzony przez wielu wędkarzy sprzęt, nie miałem przyjemności pływać nią , ale zbyt głęboka to nie jest co ? Czy ne kiwa sie na boki przy 2 osobach ? Pzdr. [2013-04-20 22:05]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia