Idealny wałek do matrycy

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam chciałbym się was zapytać, jakie macie sposoby na idealny wałek do matrycy, ja zawsze wkładałem ciasto do maszynki do mięsa i przykręcałem do niej plastikową koncówkę ale też trzeba się pobawić z przycinaniem pod kulkę np matryca 18 mm to wałek powinien mieć 16/17mm? Kontynuował bym pracę z maszynką ale zaginęła mi ta końcówka, a u mnie w mieście jest ciężko dostępna, już podobno nie produkują ich tylko metalowe, podzielcie się swoimi opiniami na idealny wałek :) ps. pistoletu do ciasta za 80 zł nie mam zamiaru kupować.
użytkownik26223

Ja używam maszynki do mięsa na korbkęlejek wykonałem z plastikowego lejka kuchennegowystarczy koncówkę prtzyciąć na wymiar.
Ja miałem problem z "wyłażeniem" ciasta spod lejka ,więc mosiałem dokupić aluminiową nasadke do wyciskania ciastek. (2014/01/24 17:28)

elektryk18

właśnie tak samo robiłem, tylko mam problem z zakupieniem tej końcówki plastikowej, będę musiał na internecie poszukać.  (2014/01/25 12:57)

pike87

Witam chciałbym się was zapytać, jakie macie sposoby na idealny wałek do matrycy, ja zawsze wkładałem ciasto do maszynki do mięsa i przykręcałem do niej plastikową koncówkę ale też trzeba się pobawić z przycinaniem pod kulkę np matryca 18 mm to wałek powinien mieć 16/17mm? Kontynuował bym pracę z maszynką ale zaginęła mi ta końcówka, a u mnie w mieście jest ciężko dostępna, już podobno nie produkują ich tylko metalowe, podzielcie się swoimi opiniami na idealny wałek :) ps. pistoletu do ciasta za 80 zł nie mam zamiaru kupować.

Pistolet do ciasta to nic innego jak zwykły budowlany pistolet do sylikonu na pełnej aluminiowej tubie. Wystarczy wymienić w nim talerzyk popychacza na taki o średnicy wewnętrznej tuby aluminiowej, dorobić np z lejka plastykowego dziób i gotowe.
 Albo tak jak to zrobił jeden z moich znajomych można przerobić zwykłą tubkę akrylu do płyt gips karton lub innego wodozmywalnego preparatu (po sylikonie długo śmierdziała tubka i ciężko go wymyć) Trzeba wyjąc dno tuby wyrzucić zawartość, umyć kilkakrotnie gorącą wodą z jakimś płynem, dociąć czubek do pożądanej średnicy, załadować ciastem, włożyć denko z powrotem do tuby, a tubę do najzwyklejszego pistoletu do sylikonu i heja!...

Koszta?
tubka akrylu ok 6zł, pistolet do sylikonu ok 10zł więc za 15 - 20zł kręcisz kule do oporu. Oczywiście co jakiś czas trzeba kupić nową tubke bo po wielokrotnym cofaniu denka po wyciśnięciu ciasta i wyciąganiu i wkładaniu denko się zużywa i ciasto zaczyna przeciekac tyłem tuby, Ale przy umiejętnym wykonywaniu tych czynności można jedną tubą kręcić swobodnie cały sezon. (2014/01/25 16:27)

pike87

pistolet świetnie nadający się do przeróbki (2014/01/25 16:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

elektryk18

dzięki za pomoc, skorzystam. dobry patent. (2014/01/25 16:59)

janusz1401

ten pistolet nie nadaje się nie wytrzymuje testowalem (2014/01/31 06:34)

piotrcarp

ten pistolet nie nadaje się nie wytrzymuje testowalem

Kupilem kiedys dokladnie taki sam i nie trzeba bylo nic przerabiac tylko koncowke przyciac na wymiar dziala juz ponad 3 lata i daje rade a kilkadziesiat kilo juz wycisna:) Dodam tylko ze ten trzpien musialem ponacinac brzeszczotem bo sie slizgal i to byla jego wada a reszta ok. (2014/01/31 09:03)