Zaloguj się do konta

I znowu podwyżka składek

utworzono: 2011/12/30 20:32
CEJN58

I jak co roku znowu biedni wędkarze będą musieli zrzucić sie na wypłatę dla naszych włodarzy w zarządzie.W czwartek  nielubianej telewizji ojca dyrektora w programie wędkarskim właściciel firmy chyba relax dał dobrą myśl - nie płacić skladek i zobaczymy co wtedy zrobią.Ja w tym roku nie płacę !!!!
[2011-12-30 20:32]

hmmm... i co nie będziesz łowił- wytrzymasz? [2011-12-30 20:40]

Draq

Mnie w tym roku zezwolenie na łowienie z łodzi spinem wyniesie, uwaga: 480zł. A w wodzie ryby prawie zero :D Chyba ich tam główka swędzi...
[2011-12-30 20:41]

Diablo

hmmm... i co nie będziesz łowił- wytrzymasz?

A tam nie bedzie łowił..
Opłacanie składek 250 zł rocznie... Ewentualny mandat 200 zł. Liczba kontroli w ciągu ostatnich 10 lat i tu uwaga! ZERO. opłaca się  płacić?
[2011-12-30 20:54]

Sniper64

Cześć:)
Co wy gadacie..nie będę wędkował już to widzę:) Jak raz pokochasz swojego kija to nigdy z nim nie zerwiesz...a z tej łajby to naprawdę drogo..! Dlaczego tak?
[2011-12-30 20:54]

Randal

I jak co roku znowu biedni wędkarze będą musieli zrzucić sie na wypłatę dla naszych włodarzy w zarządzie.W czwartek  nielubianej telewizji ojca dyrektora w programie wędkarskim właściciel firmy chyba relax dał dobrą myśl - nie płacić skladek i zobaczymy co wtedy zrobią.Ja w tym roku nie płacę !!!!

A nie powiedział że zamiast płacić składkę w PZW, pieniądze wysłać Ojcu Dyrektorowi?. PS. W Toruńskim składki nie podrożały. [2011-12-30 20:58]

CEJN58

Na PGR i to łowne jeziora zapłacę 150 zł. Jedyna strata to nocki ale można wykupić jednorazowo
[2011-12-30 20:59]

CEJN58

Jak w toruńskim nie podrożały składki to chyba zasługa waszego ojca !! Tylko zazdrościć
[2011-12-30 21:01]

Sniper64

Na PGR i to łowne jeziora zapłacę 150 zł. Jedyna strata to nocki ale można wykupić jednorazowo

Nie rezygnuj z tego co lubisz robić Człowiecze...:) Wiesz jakie życie krótkie a ile masz przyjemności z życia? Ciesz się tym co masz...jakoś się uzbiera na opłaty ..tylko trochę mi żal tych emerytów i rencistów..nie można było zrobić 2- częściowych opłat dla takich..! na leki nie mają a za płacą! Bo kochają wędkarstwo:) I tak to już jest...:) Smutne ale prawdziwe:(
[2011-12-30 21:04]

CEJN58

Nie rezygnuj z tego co lubisz robić Człowiecze...:) Wiesz jakie życie krótkie a ile masz przyjemności z życia? Ciesz się tym co masz...jakoś się uzbiera na opłaty ..tylko trochę mi żal tych emerytów i rencistów..nie można było zrobić 2- częściowych opłat dla takich..! na leki nie mają a za płacą! Bo kochają wędkarstwo:) I tak to już jest...:) Smutne ale prawdziwe:(

Widzisz tak się stało ,że jestem na rencinie bo rozsypał mi się" szkielet " I uzbierać jest niestety ciężko a ulg żadnych   niema , a łowić się chce  bo życie jest krótkie....

[2011-12-30 21:15]

ryukon1975

Ciesz się że masz taki wybór.
Ja mogę zapłacić 250 jako niewolnik pzw,lub 500 jako niezrzeszony. Innych opcji nie ma.
Jestem niewolnikiem w pięknym demokratycznym Polskim kraju.:)))))))))))
Ten system opłat warto by opisać szerzej w jakimś wpisie ale nie stracę na to czasu z powodu pzw.:))))))))))))

[2011-12-30 21:16]

Diablo

A ja powtarzam nie płaćcie

Opłacanie składek < 250 zł rocznie... Ewentualny mandat 200 zł. Liczba kontroli w ciągu ostatnich 10 lat i tu uwaga! ZERO. opłaca się  płacić?

[2011-12-30 21:24]

ryukon1975

Opłacanie składek < 250 zł rocznie... Ewentualny mandat 200 zł. Liczba kontroli w ciągu ostatnich 10 lat i tu uwaga! ZERO. opłaca się  płacić?

Ja poszedłem pierwszy raz na ryby w wieku 7-8 lat.Teraz mam 36, miałem jedną kontrolę.Gdybym odkładał kasę z opłat na pzw to nawet wliczając ten jeden mandat,miałbym teraz na fajny samochód.
Dałem ciała.
[2011-12-30 21:30]

Sniper64

...:) Diablo to nic nie da! Sam wiesz w jakiej demokracji żyjemy,to coś na wzór pzw. - Sami to wszystko wymyśliliśmy ...fakt nie do końca to wszystko jest dograne!Jedni na tym zarabiają a drudzy ledwo wiążą koniec z końcem! Nikomu nie zazdroszczę niczego sam się cieszę z tego co mam!:) Ale zauważ jak chcesz to wszystko zmienić kiedy powinno sie to robić od samego dołu..np. (Walne Zebrania) co się na takich zebraniach wyrabia tu na dole :) a ilu przychodzi i o czym rozmawiają!!! Może nie wszędzie! I co taki delegat powie na zjeździe..:) O co za walczy,odważy się głośno krzyknąć???:) To będzie Beeeeeee:) Tylko o dupie marynie i o tym co jest już z góry ustalone:) I tak jest wszędzie w karzych Urzędach itd..:)
A czemu się koła nie zgrają nie wymyślą jakieś rozsądnej petycji..z punktami co ich boli! Bo każdy ma to w tyłku..:) \Tylko nie liczni chcą coś zrobić ...tylko to tak jak z szabelką na wiatrak się porwać a koledzy z boku mają dobry ubaw:))))
[2011-12-30 21:40]

arekde

Słaby wątek..

To moze nie płać za chleb bo podrożał. Kradnij cukier bo za drogi. Nie płać na Orlenie bo złodzieje. Podpieprzaj węgiel z wagonów bo górnicy za dużo zarabiają!!!

Stuknij się chłopie bo właśnie podważasz wszystko co wartości jakiekolwiek niesie i namawiasz do kłusowania!

A potem kuźwa biadolisz , że ryby nie ma!

A jak ma być jak 10 czy 100 takich jak TY polezie nad wodę w przekonaniu o bezkarności ryby łowić???

Nie podoba sie?

To idź do koła gospodyń wiejskich...włóczka tańsza to chociaż szaliki porobisz ;-)

[2011-12-30 22:00]

halwwa2804

Czesc,opacac składki każdy musi bo jak niebedziemy oplacac to wszystko padnie,chcialbym tylko aby te pieniadze byly madrze gospodarowane a nie przemataczane,czesc
[2011-12-30 22:04]

Ja również bardzo się cieszę że od nowego roku nie będę płacic dla pzw. [2011-12-30 22:05]

arekde

Rób szaliki...kupię od Ciebie na allegro..chętnie. [2011-12-30 22:11]

arekde

Aha..no i się cieszę..jak większość wędkarzy, że nie zapłacicie.

Oby więcej takich to w końcu luz nad wodą będzie ;-)

[2011-12-30 22:12]

...:) Diablo to nic nie da! Sam wiesz w jakiej demokracji żyjemy,to coś na wzór pzw. - Sami to wszystko wymyśliliśmy ...fakt nie do końca to wszystko jest dograne!Jedni na tym zarabiają a drudzy ledwo wiążą koniec z końcem! Nikomu nie zazdroszczę niczego sam się cieszę z tego co mam!:) Ale zauważ jak chcesz to wszystko zmienić kiedy powinno sie to robić od samego dołu..np. (Walne Zebrania) co się na takich zebraniach wyrabia tu na dole :) a ilu przychodzi i o czym rozmawiają!!! Może nie wszędzie! I co taki delegat powie na zjeździe..:) O co za walczy,odważy się głośno krzyknąć???:) To będzie Beeeeeee:) Tylko o dupie marynie i o tym co jest już z góry ustalone:) I tak jest wszędzie w karzych Urzędach itd..:)
A czemu się koła nie zgrają nie wymyślą jakieś rozsądnej petycji..z punktami co ich boli! Bo każdy ma to w tyłku..:) \Tylko nie liczni chcą coś zrobić ...tylko to tak jak z szabelką na wiatrak się porwać a koledzy z boku mają dobry ubaw:))))

bez woli wielu w pojedynkę nic nie zwojujemy i tak chyba już zostanie, nic się nikomu nie podoba tylko biadolić nauczeni-a do roboty się trzeba wziąć coś zadziałać .To jest rozwiazanie namawiać innych aby karty nie opłacali... diablo u mnie byś długo nie powędkował bez uprawnień 4 spotkania i kartę byś szybko opłacał i to w podskokach i spokoju byś nad wodą nie miał bo ciągle zamiast się luzować i cieszyć obcowaniem z przyrodą obracałbyś się co chwilę myśląc -czy to czasami nie kontrola...nie było by kozakowania wszak tu na forum jest dopuszczalne :)
[2011-12-30 22:12]

mielec

U nas też sprawa z kontrolą poprawiła się i to znacznie:):):) Choć delikatna jest w O. Rzeszów podwyżka to i tak zapłacę, a i moja pani też wyrabia papierzyska:):):) 
[2011-12-30 22:20]

arekde

To razem róbie szaliki! [2011-12-30 22:20]

Radek-c57

dokładnie, ciekawe co by te ***** zrobiły jak by tak nikt nie opłacił składek (niestety niewykonalne)
Szczerze opłacam kartę z 4 lata i jak bym tak teraz nie opłacił to nawet by tego nie zauważyli a kontroli u nas prawie nie ma więc pewnie by mi nic nie zrobili;)
przez te 4 lata miałem DWIE KONTROLE
[2011-12-30 22:23]

U nas też sprawa z kontrolą poprawiła się i to znacznie:):):) Choć delikatna jest w O. Rzeszów podwyżka to i tak zapłacę, a i moja pani też wyrabia papierzyska:):):)  

ja i moja Pani też jak zawsze opłacamy:)

[2011-12-30 22:38]

Sam myślałem by nie płacić i przekonać się czy taniej wyniosą mnie składki czy opłacanie ewentualnych mandatów, tu wiadomo, że musiałby być to najwyżej jeden mandat, co i tak przy  obecnej częstotliwości kontroli byłoby niezłym wynikiem. Właściciel Relaxa może pozwolić sobie na więcej bo sprzedaje sporo gum, ja niestety nie.

Boję się natomiast, nie wiem na ile realnej, konfiskaty sprzętu. Łowiąc na bazary nie miałoby to wielkiego znaczenia, lecz mój sprzęt, choć nie z najwyższej półki, jest dla mnie zbyt cenny by podejmować ryzyko. Jak jest z tą konfiskatą?

No i ostatnia sprawa, wynikająca z poprzedniego akapitu, nerwowość i oglądanie się za siebie, czy aby "kontrol nie idzie". Na rybach spokój to rzecz święta, dlatego chcąc nie chcąc wygospodaruję te dwie stówki, zwłaszcza, że podwyżka w stosunku do tego roku to w moim przypadku raptem 4 zł. Dużego wyboru nie mam, na bojkot mnie nie stać, więc jest jak jest.

[2011-12-30 22:48]

Ta podwyżka to i tak śmiech w stosunku do podwyżki na paliwie a dojechać na rybki bezcenne.
[2011-12-30 23:17]