Hybryda w kołowrotkach o co chodzi?

/ 6 odpowiedzi
Witam.
Czytając tekst http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,spinningi-moderate-hybrydowe-kolowrotki-ultima-poznaj-nowosci-dragona,44856 zaciekawiło mnie słowo hybryda w  kołowrotach ale nie znalazłem tam zastosowania hybrydy więc o co chodzi???
Wydaje mi się to jest chwyt marketingowy.....
pozdrawiam
na dole wyciągnięte z wiki........
Hybryda
- jest to połączenie, w jedną maszynę (układ współdziałający), rozwiązań pozornie ze sobą niewspółgrających. Najczęściej jest to połączenie kilku urządzeń, kiedyś produkowanych osobno, w jedno (tzw. kombiwary, kombajny). Przykładem są urządzenia wielofunkcyjne
ryukon1975


Według mnie są to chwyty czysto marketingowe.
Firmy wprowadzają do nazw "nowych" modeli kołowrotków corocznie inne określenia i symbole (mnóstwo cyfr i literek) by namieszać w głowach niedoświadczonym wędkarzom i skłonić ich do zakupienia ich towaru.
Jednak patrząc kilka lat wstecz to tak naprawdę poza wyglądem zewnętrznym nic się nie zmienia.Jest to jak najbardziej naturalne bo trudno oczekiwać corocznej rewolucji sprzętowej. (2012/02/16 10:15)

u?ytkownik95465


Dokładnie to tylko chwyt czysto marketingowy.Jak by co roku chcieli wprowadzać same nowości to pewnie nasz sprzęt sam by chodził na ryby i sam je łapał a człowiek był by tylko dodatkiem :) (2012/02/16 10:51)

u?ytkownik39412


Hybryda w kołowrotku oznacza kompozyt co najmniej dwóch materiałów służących do wykonania części (najczęściej korpusu). Wszystko, żeby SUPER mocne, SUPER lekkie, SUPER wytrzymałe i na razie SUPER drogie. Cóż za postęp trzeba płacić. Czasem jednak wyjdzie im coś dobrego. (2012/02/16 11:08)

Randal



To jest hybryda, multiplikator instalowany do wędki jak ten o stałej szpuli. Reklamowane ,,Hybrydowe kołowrotki Ultima,, , przeczytałem i tak naprawdę nie wiem co autor ma na myśli.   (2012/02/16 11:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

damian955


Jak się człowiek dobrze przyjrzy i pomyśli to przecież to jest taka hybryda, że niby multiplikator, ale jednak mocowany POD wędkę, bo ten wystający element przy stopce to spust hamulca i tak się wygodniej obsługuje.I od cała filozofia. (2012/02/16 13:44)