Zaloguj się do konta

Hybryda karasi-Czy istnieje taka ryba ?

utworzono: 2011/06/20 12:32
Mlody97

Witam chciałbym się spytać czy istnieje hybryda karasia złocistego ze srebrzystym .A jeśli tak to jak wygląda.
[2011-06-20 12:32]

withanight88

Istnieje. A wygląda jak mieszanina japońca z pospolitym. [2011-06-20 12:45]

Taka mieszanka wygląda jak............. japoniec. Kiedyś o tym gdzieś czytałem. A więc u nas jest deficyt samców karasi złocistych, więc gdy samica naszego karasia złoży jaja, a japoniec je zapłodni to wyjdzie japoniec;)

Tak jest o ile dobrze pamiętam. 

[2011-06-20 13:16]

Taka mieszanka wygląda jak............. japoniec. Kiedyś o tym gdzieś czytałem. A więc u nas jest deficyt samców karasi złocistych, więc gdy samica naszego karasia złoży jaja, a japoniec je zapłodni to wyjdzie japoniec;)

Tak jest o ile dobrze pamiętam. 


Raczej trochę na odwrót, samic japońca jest w cholerę, za to jest deficyt na samce. Z tarła zawsze wyjdą samice japońców. Ciekawe, nie?
Rozmnażanie 
Na większości obszaru Polski i Europy Zachodniej populacje karasia srebrzystego składają się wyłącznie lub niemal wyłącznie z samic. Rozmnażanie takich populacji odbywa się na drodze gynogenezy: w tarle uczestniczą samce innych gatunków z rodziny karpiowatych, których plemniki, nie uczestnicząc w zapłodnieniu, stymulują do partenogenetycznego rozwoju komórki jajowe samic karasia srebrzystego. W pozostałych populacjach tarło odbywa od maja do lipca, samica składa przeciętnie ok. 150 000 jaj.

[2011-06-20 14:16]

poldek1952

Tak się to odbywa jak w ostatnim wpisie,dlatego populacja karasia złocistego zanika.Nie pamiętam kiedy złowiłem popularną kiedyś karaskę,może któryś z kolegów poda miejsca gdzie można złowić tą sympatyczną rybkę.pozdrawiam Poldek1952 [2011-07-12 17:48]