Humminbird 581 xi hddi czy Lowrance 5x hdi?

/ 14 odpowiedzi
Witam kolegów i koleżanki. Chce zakupić echosonde i mam dylemat między tymi które są w tytule. Huminnbird kosztuje ok 2000 a lowrance w zestawie 2150. Będe pływał w większości po jeziorach. Czy ktos z Was kto testował te echa lub ma może coś doradzić? Będe bardzo wdzięczny. 
wuran


Humminbirda nie znam, ale patrząc na specyfikację widzę 3 różnice
1. Lowrance ma kolorowy wyświetlacza a Humminbird nie
2. rozdzielczość okranu jest wyższa na korzyść Lowrance (różnica 0,03MPix - lub około 15% różnicy w jakości obrazu patrząc wg rozdzielczości)
3. brak GPS w Lowrance

jeśli masz dostęp do map lub planujesz tworzyć własne to polecam wersje z GPSem, tak samo przy odszukiwaniu miejscówek. Kolorowy wyświetlacz (jak dla mnie) jest lepszy stąd przy tych dwóch nie wybrałbym żadnego (o ile zależy mi na mapach i GPSie).
Zamiast tych dwóch wziąłbym Lowrance Elite 4 HDI z GPS, mniejszy ekran ale kolorowy i w zestawie poniżej 2000 zł.
Jak nie potrzebujesz map i GPSa to bierz Lowrance 5x HDI (2014/08/05 10:28)

mariuszek1982


Dzięki Wuran za odp. Szczerze to nie wiem czy wykorzystam GPS bo nie wiem jak się tworzy mapy itd. czytałem gdzieś na jakimś forum, że kolorowy wyświetlacz przydaje się tylko właśnie jak ma się gps (wtedy niby lepiej widac) a tak to nie ma różnicy za bardzo. Poczekam na jakieś jeszcze opinie i porady innych użytkowników. (2014/08/05 12:54)

krzyl


Ja na twoim miejscu nie kupił bym żadnej z tych. Polecam ci od siebie Lowrance 4 hdi, masz gps, kolorowe lcd, no i wychodzi trochę taniej. Połamania :) (2014/08/05 14:52)

krzyl


* Lowrance Elite 4 HDi :) (2014/08/05 14:53)

mariuszek1982


Tak właśnie zaczynam się przekonywac do Lowrance Elite 4 HD. Jest trochę mniejszy wyświetlacz, ale nie jest to jakaś wielka różnica (2014/08/05 15:13)

krzyl


Dokładnie. Połamania kolego (2014/08/05 15:23)

jimmi1234


Również podpisuję się pod propozycją kolegów. Kolorowy LCD + GPS to super zestaw. Kolor pomoże dokładniej rozróżnić gęstości poszczególnych ośrodków szczególnie w dni słoneczne, gdyż własnie wtedy gdy na ekran padają promienie staje się on najmniej czytelny. GPS pomoże zapisać dobre miejscówki, wspomoże punktowe nęcenie a jak już zapoznasz się lepiej ze sprzętem to możesz zgłębić tematykę batymetrii. A właśnie Lowrance Elite 4 HDI ma wszystko czego potrzeba by stworzyć logi wynikowe, które zawierają dane niezbędne do stworzenie map batymetrycznych.  Pozdrawiam. (2014/08/05 15:36)

mariuszek1982


Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Zamawiam Lowrance Elite 4 HDi. Pozdrawiam (2014/08/05 16:01)

wuran


napisz jak się sprawuje, z checią poczytam jak się używa 4 HDI (2014/08/05 21:16)

mariuszek1982


OK, jak przetestuje na wodzie to dam znaka (2014/08/06 09:16)

mariuszek1982


A więc echosonda z grubsza przetestowana. Naprawde fajna sprawa, przejrzysta, czytelna i łatwa w obsłudze. Łuki ryb bardzo dobrze widać ( nie ustawiam na ID ryb gdyż czytałem opinie użytkowników, że nie jest to aż tak wiarygodne), dno po kolorach też można rozpoznać. GPS na razie nie użyty gdyż nie mam wgranych żadnych map. GPS na razie przydaje się tylko chyba do określenia prędkości łodzi. Polecam kupno w zestawie; akumulator jest dopasowany do skrzyneczki a ta idealnie wchodzi do torby i na zamkniętej skrzynce przykręcona jest echo. Naprawdę bardzo to fajnie wygląda i nie mamy tyle kabli na łodzi. Nie wyobrażam sobie tego zestawu bez torby itd z połączeniem z silnikiem to na łodzi robi nam się niezły bałagan z kablami. Pozdrawiam i naprawdę mogę polecić ten zestaw (2014/08/10 09:17)

mariuszek1982


Mam jeszcze pytanie do użytkowników lowrance gdzie ustawia się jasność wyświetlacza bo nigdzie nie mogę tej opcji znaleźć (2014/08/10 15:46)

jimmi1234


Wciskasz przycisk Power/Light - oznaczony jako pionowa kreseczka w kółeczku i otworzy się menu w którym jest funkcja "jasność" bądź "brightness". Tam właśnie regulujesz podświetlanie ekranu w skali 1-10. (2014/08/10 18:14)

mariuszek1982


Dzięki bardzo Jimmi na to bym chyba nie wpadł. Pozdrawiam (2014/08/10 20:29)