Zaloguj się do konta

Homemade - woblery (nie) doskonałe

utworzono: 2021/01/12 18:34
Voldmar

Panowie potrzebuje oceny mojej pracy. Ostatnio natchnęło mnie na robienie woblerów. Rozpoczynam przygodę od zera. Złapałem kawał drzewa lipowego, nożyk, frezarkę i do dzieła. Natomiast mam pewne wątpliwości co do prawdlowego wykonania. Nurtuje mnie kwestia zalepiania otworu na stelaż i jak to jest z lakierowaniem. [2021-01-12 18:34]

Basia Kier

W rowek dajesz jeden odpowiednio wygięty drut i zalewasz epidianem. Lakieowanie na pewno kilkuwarstwowe, aby dobrze zaimpregnować drewno. [2021-01-15 11:15]

barrakuda81

Zanim polakierujesz pomalowany wobler upewnij się że farba jaką zastosowałeś nie wejdzie w reakcję z lakierem.Jeśli do tego dojdzie farba zmarszczy się i zlezie...i będzie po robocie.Warto o tym pamiętać. [2021-01-15 16:54]

kaban

Na razie widać nacięcie na stelarz ale nie wiem jaką pracę chcesz uzyskać i tu mam na myśli kąt pod jakim zostanie osadzony ster, jego wielkość i kształt oraz umiejscowienie obciążenia. Ja przed lakierowaniem wolałem najpierw zagruntować korpus, potem malowanie i dopiero lakier w kilku warstwach. Struganie woblerów to fajna zabawa bo można stworzyć coś czego nie ma nikt inny pod swoją wodę. [2021-01-17 08:40]

cyganmaro

Słusznie zwrócil uwagę kolega kaban. Pamiętaj również o zachowaniu kata prostego pomiędzy osią wzdlużną woblera (stelaż) i nacięciem pod ster [2021-01-26 07:03]