Homemade - woblery (nie) doskonałe

/ 4 odpowiedzi
Panowie potrzebuje oceny mojej pracy. Ostatnio natchnęło mnie na robienie woblerów. Rozpoczynam przygodę od zera. Złapałem kawał drzewa lipowego, nożyk, frezarkę i do dzieła. Natomiast mam pewne wątpliwości co do prawdlowego wykonania. Nurtuje mnie kwestia zalepiania otworu na stelaż i jak to jest z lakierowaniem.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Basia Kier


W rowek dajesz jeden odpowiednio wygięty drut i zalewasz epidianem. Lakieowanie na pewno kilkuwarstwowe, aby dobrze zaimpregnować drewno. (2021/01/15 11:15)

barrakuda81


Zanim polakierujesz pomalowany wobler upewnij się że farba jaką zastosowałeś nie wejdzie w reakcję z lakierem.Jeśli do tego dojdzie farba zmarszczy się i zlezie...i będzie po robocie.Warto o tym pamiętać. (2021/01/15 16:54)

kaban


Na razie widać nacięcie na stelarz ale nie wiem jaką pracę chcesz uzyskać i tu mam na myśli kąt pod jakim zostanie osadzony ster, jego wielkość i kształt oraz umiejscowienie obciążenia. Ja przed lakierowaniem wolałem najpierw zagruntować korpus, potem malowanie i dopiero lakier w kilku warstwach. Struganie woblerów to fajna zabawa bo można stworzyć coś czego nie ma nikt inny pod swoją wodę. (2021/01/17 08:40)

cyganmaro


Słusznie zwrócil uwagę kolega kaban. Pamiętaj również o zachowaniu kata prostego pomiędzy osią wzdlużną woblera (stelaż) i nacięciem pod ster (2021/01/26 07:03)