Zaloguj się do konta

Holowanie amura problem

utworzono: 2012/08/18 21:15
xerinus

Witam,
Łowię na jeziorze gdzie jest ogromna populacja karasi, amura i karpia. Łowię na bata. Ostatnio miałem ma brania amura jeden około 3kg, a drugi około 1 kg. Wszystkie mi się spięły. Daję mu się wyszaleć, ale jednak przy podbieraku, albo po mocnym szarpnięciu amura nie ma. Na zestawie mam żyłkę 0,16. Macie jakieś rady, aby wyholować tę piękną i waleczną rybę? Bo na bacie on robi co chce.
Pozdrawiam. [2012-08-18 21:15]

bednar14

Ja mam radę! Wędkuj wędką z kołowrotkiem ;)
[2012-08-18 22:02]

Fix

jak na amura to rzucic z gruntu, zyłka przynajmniej 0.25 przynęta kuku i czekac ;) [2012-08-18 22:20]

mikku

Guma do bata i bokiem do ryby aby wędka z brzegiem była prostopadle. Amury zawsze przy brzegu mają tendencję do zrywów czy odjazdów a przy połowie na bata innej rady nie ma. Pozdrawiam Mik [2012-08-18 22:24]

dendrobena

Łowię na bata 7kę od kilku lat. Leszcze 3ki wyciągam bez większego kłopotu. Amur na wędce to szaleniec.Polecam jak kol.bednar14 wędkę z kołowrotkiem. Życzę sukcesów. [2012-08-19 07:35]

piotr 0206

Większość wędkarzy wie o waleczności Amura. Łowienie na bacika jest bardzo proste i przyjemne. Bywa że weźmie wtedy Amur i jest dylemat bo trudno go wyciągnąć.W większości przypadków wypina się - cóż tak bywa. Ale poziom adrenaliny był przez chwilę wysoki.To też potrzebne wędkarzowi. [2012-08-19 08:27]

89krzysztof

Łowię na bata 7kę od kilku lat. Leszcze 3ki wyciągam bez większego kłopotu. Amur na wędce to szaleniec.Polecam jak kol.bednar14 wędkę z kołowrotkiem. Życzę sukcesów.


Nie porównuj 3kg amura do 3kg leszcza... 
Amurowi możesz dać się wyszaleć, tak jak to mówisz. Ale kiedy jest już przy podbieraku, wtedy dostaje dodatkowej mocy. Taki to już jego urok. [2012-08-19 08:38]

ayem

Miałem kilka razy branie amura na odległosciówce , najdłuższy hol trwał 50 minut a i tak nie dałem rady wyciągnąć . Oczywiście zestaw nie był przygotowany do takiej ryby.
[2012-08-19 09:36]

Amura na bata i zylke 0,16 mm to wola o pomste do Nieba.

Boze widzisz i nie grzmisz.

No coments.

[2012-08-19 19:30]

Kiler1906

Fajna rzecz taką rybkę na taki zestaw wyciągnąć ; D
W maju siedziałem na zawodach ja odległość a gość obok mnie i właśnie na bata karpika takiego z 2.5 kg ciągnął i właśnie by na bata wyciągnąć taką rybkę to najważniejsza rzecz to jest GUMA która musi być dość porządna czyli miała dobrą rozciągliwość wtedy rybkę długo holujesz i ją wyciągasz;] On miał konkretną tą gumę i wyciągała się na ponad 15metrów bodajże i wyciągnął tą rybkę po sporym czasie;]
[2012-08-19 19:54]

Witam,
Łowię na jeziorze gdzie jest ogromna populacja karasi, amura i karpia. Łowię na bata. Ostatnio miałem ma brania amura jeden około 3kg, a drugi około 1 kg. Wszystkie mi się spięły. Daję mu się wyszaleć, ale jednak przy podbieraku, albo po mocnym szarpnięciu amura nie ma. Na zestawie mam żyłkę 0,16. Macie jakieś rady, aby wyholować tę piękną i waleczną rybę? Bo na bacie on robi co chce.
Pozdrawiam.


musisz zmienic metode połowu ,łowiac na bata tez oczywiscie sie da to zrobic ale  pozostaje ci niestety tylko dłuższy hol w celu zmeczenia ryby(z dala od podbieraka )
[2012-08-19 19:57]

"populacja karpia i amura"






KARP , AMUR  - TO NIE POPULACJA. Kiedy polskie amatorzyny   dowiedzą się ,że te ryby nie pochodzą z tutejszych terenów ,że są obce ?  Ciągłość populacji opiera się głównie na rozrodzie czyli przekazywaniu genów ! Tarło sztuczne , które przeprowadza na  tych rybach człowiek ma inne funkcje niż tarło naturalne , jego celem jest kontynuacja areału a nie przekazywanie genów , tworzenie progenitury i związku z tym - istnienie gatunku w czasie . Karp i amur nie tworzą w polskich wodach populacji , tylko areał osobniczy , który zagraża środowisku i szkodzi gatunkom rodzimym : ryb i innych zwierząt a także roślin .
W areale osobniczym chodzi o przyrost roczny czyli ilość jaką można wyłowić obojętnie jakim sposobem ( w zalezności od wielkości zbiornika 45 - 295 kg rocznie ) . Gdyby np : rzekę przeliczyć na hektary a chcieć wyłowić choćby i z 30 kg ryb z hektara , należałoby wyłowić wszystkie ryby z rzeki !
Dlatego m.in. istnieje coś takiego jak zarybianie karpiem i amurem : rybami obcego pochodzenia , hodowlanymi , które do pewnego stopnia stanowią "pływające mięso " albo świnię tuczną .

[2012-08-19 20:41]

Kup se zwykłą spławikówke bo amura na bata się nie łowi [2012-08-21 14:03]

kuba31-12

"populacja karpia i amura"






KARP , AMUR  - TO NIE POPULACJA. Kiedy polskie amatorzyny   dowiedzą się ,że te ryby nie pochodzą z tutejszych terenów ,że są obce ?  Ciągłość populacji opiera się głównie na rozrodzie czyli przekazywaniu genów ! Tarło sztuczne , które przeprowadza na  tych rybach człowiek ma inne funkcje niż tarło naturalne , jego celem jest kontynuacja areału a nie przekazywanie genów , tworzenie progenitury i związku z tym - istnienie gatunku w czasie . Karp i amur nie tworzą w polskich wodach populacji , tylko areał osobniczy , który zagraża środowisku i szkodzi gatunkom rodzimym : ryb i innych zwierząt a także roślin .
W areale osobniczym chodzi o przyrost roczny czyli ilość jaką można wyłowić obojętnie jakim sposobem ( w zalezności od wielkości zbiornika 45 - 295 kg rocznie ) . Gdyby np : rzekę przeliczyć na hektary a chcieć wyłowić choćby i z 30 kg ryb z hektara , należałoby wyłowić wszystkie ryby z rzeki !
Dlatego m.in. istnieje coś takiego jak zarybianie karpiem i amurem : rybami obcego pochodzenia , hodowlanymi , które do pewnego stopnia stanowią "pływające mięso " albo świnię tuczną .



kolego, od jakiegoś czasu głosno o tym że nasze chińskie amury i karpie od 2-3 normalnie się trą. Bóg mi świadkiem , że łowię na stawie zarybionym ostatnio jakieś 10 lat temu a wyciągamy tam karpiki po 20- 25 cm, więc jeszcze troche i naprawde sie polowi nasze rodzime polskie karpie.

Połamania kija życzę :D

[2012-08-21 15:06]

U mnie w tym roku karp się rozmnożył [2012-08-25 11:26]

fkuzi555

na bata amura to jeszcze nie holowałem, ale na tyczkę jak najbardziej łowię karpie i amury. Ryby dochodzące do 10kg są do wyjęcia (sam jeszcze takich nie miałem, ale da się o takich słyszeć). Sam sprawdziłem karpie do 2,5-3kg i amury podobnej wielkości. Przy dobrze dobranym sprzęcie czyli zaczynając od kija, a kończąc na haku i żyłkach amur jest spokojnie do wyjęcia. Ale u mnie na tyce jest to 0,22mm... [2012-08-26 23:38]

JKarp

CześćWidziałem hol karpia ok 10kg na tyczce. Po wyholowaniu ryba na macie leżała jak zdechła bo trwało to 50 minut. Długo reanimowaliśmy rybę zanim zdecydowaliśmy się na jej wypuszczenie.Ani razu w czasie holu nie zdarzyła się sytuacja o której mógłbym powiedzieć, że wędkarz panuje nad rybą i nad tym co ona robi. Gdyby kolega nie wszedł do wody z podbierakiem w życiu wędkarz nie wprowadziłby tej ryby do swojej siatki na motyle ;-)Wcale nie dziwię się, że na bacie jest problem z holem amura. Nie ta metoda i nie taka ryba.JK [2012-08-27 08:16]

Bernard51

na bata amura to jeszcze nie holowałem, ale na tyczkę jak najbardziej łowię karpie i amury. Ryby dochodzące do 10kg są do wyjęcia (sam jeszcze takich nie miałem, ale da się o takich słyszeć). Sam sprawdziłem karpie do 2,5-3kg i amury podobnej wielkości. Przy dobrze dobranym sprzęcie czyli zaczynając od kija, a kończąc na haku i żyłkach amur jest spokojnie do wyjęcia. Ale u mnie na tyce jest to 0,22mm...


Sam takich nie mialem ale da sie slyszec!!! ... To sluchaj nadal i nie pisz glupot bo nie zabardzo
ma kto to czytac??
Jak sam na tyczke 10 kg amura wyciagniesz to podziel sie z nami fachowa radą jak to zrobic.
[2012-08-27 10:19]

fkuzi555

tutaj masz fotki z karpiem ponad 10 kg i amurem prawie 7kg. z tyczki, wiec nie sa to takie glupoty

http://www.wyczyn.fora.pl/fotki,9/uboty-na-tyczk,15876.html [2012-08-27 12:26]

fkuzi555

jeszcze kilka linków:
http://www.vespe.com/cms/en/fish
https://www.youtube.com/watch?v=iF2JpSRRQC0 - karpik jak dla mnie ponad 5kghttps://www.youtube.com/watch?v=dhTOqtj3-2c&feature=related - karpik - podobnej wielkosci

łowienie ryb pod 10kg i wiekszych na tyczce jest jak najbardziej mozliwe i realne. trzeba miec tylko odpowiedni sprzet do tego. i wode, gdzie takie plywaja [2012-08-27 12:54]

Bernard51

Kiedy jestes doswiadczonym wedkarzem to napweno wiesz jaka jest ruznica w holowaniu 10 kg karpia i 10 kg amura ?? Pozdrawiam!
[2012-08-27 12:56]

marcin4321

a no, amur juz taki jest waleczny. Ja osobiście jak zaciąłem amura to myślałem, że to jakiś konar, a on dopiero wtedy walnął ogonem i się zaczęło. Holowałem go 10 minut, a miał on 3,7 kg i on praktycznie całą drogę od zacięcia do podbieraka się rzucał i wgl. Tylko, że ja łowiłem na zyłke do 7 kg, wędka z kołowrotkiem i hak 4. : )
[2012-08-27 14:01]