Holandia jezioro De Maasduinen (Leukermeer)

/ 2 odpowiedzi
Holandia-jezioro De maasduinen (leukermeer)miejscowosc Well.tygodniowe zezwolenie 6euro.karta wedkarska nie jest wymygana.z tego co wiem to plywajom tam karpie,sandacze,leszcz,okon,wegorz,sum.


Witam.Od niedawna smigam zamoczyc kija do Well(holandia).Jedyne co udalo mi sie zlapac to kilka okoni,klenia ok40cm,leszczy-najwiekrzy 54cm.Niestety nieposiadam ludki i zastaniawiam sie jak zapolowac tam na sandacza.Moze wie ktos jak gdzie moglbym znalesc mape batymetryczna jeziorka leukermeer??Jestam poczatkujacym wedkarze, podajcie koledzy jakis sposob na sandacza.jezioro dosc spore(nieznam niestety glembokosci ini tez wielkosci ale szacuje na ok 4ha)Dno z brzegu kamenisto piaszczysze,woda bardzo czysta,niema drzew a roslinnosc podwodna bardzo zadko sie zdarza(zaobserwowalem po spiningowaniu i z gruntu).
Moje drugie pytanie to jak zanecic dobrze karpia,jakiej linki,haczykow,przynety urzywac na tym zbiornkiu.

Jesli jast ktos hetyn z okolic duisburga, essen to hetnie zabiore na lowisko(jerzdrze przewarznie w soboty ok 15.30
szifo777


Witam

Tez czesto lowie na tej wodzie. Wychaczylem tam raz dosc ladnego szczupaka, tak to okonie i leszcze ( blizej Massu ). Z drugiej strony blizej Well wszedl mi kiedys wegorz. Trapia mnie jednak te karpie... Zlapales tam jakiegos??

Pozdro (2012/10/30 12:40)

Polak92


Witam was do jeziorka mam dosłownie rzut kamieniem , na jeziorko czasem wpadam i nic po za kilkoma leszczami i brzana nie wyciągnąłem więcej a o karpiu tam nie słyszałem. spiningujący tam wędkarze mówią że pływa tam ładny sandacz woda warta grzechu. tylko szkoda że towarzystwa brak (2012/11/07 18:20)