Hodowla lina w stawie.

/ 7 odpowiedzi
Hej niedawno wykopałem staw pod koniec maja są w nim tylko karasie i mam zamiar teraz kupić trochę linów i nie wiem jak imi się opiekować żeby wszystkie przeżyły czym je karmić , jakie posadzić rośliny , i czy w zimę nie padną , i jaka mogę wpuścić tylko rybę żeby nie padła w zimę bo dopiero po wiośnie wpuszczę więcej gatunków a jakie teraz mogę wpuścić 
Algen


Karm je parzoną pszenicą lub zaparzanym śrutem i kukurydzą, chlebem, w umiarkowanych ilościach - zakwasza wodę. Posadz trzcinę, tatarak, rozgałęzioną wierzbe, olszynę  wrzuć kilka głazów do wody. Lin jest bardzo odporny, zime spedza zagrzebany w mule. Mozesz wpuscić rózne gatunki ryb: karp, amur, szczupak. Zima musisz dbac o staw [ kuć przeręble, odśnierzać, napowierzać wodę] wtedy ryby beda miały duża szanse na przezycie :D  (2011/07/02 16:01)

marcin4321


tylko szczupaka nie wpuszczaj od razu, tylko aż te rybki podrosna. bo tak to szkoda , może ci posprzątac w bagnie. pozdr. (2011/07/02 19:46)

Algen


Można wypompowac troche wody a  nastepnie wpompowac są zpowrotem, Słyszałem  o tabletkach tlenowych , ale musze o tym poczytać (2011/07/02 22:58)

Kangur1979


Tablety-drogi interes,skombinuj zwykły brzęczyk na 100% zda egzamin...Nie wiem czy o tym wiesz ale lin w małych zbiornikach ma tendencję do karłowacenia...Rośliny muszą być koniecznie,drzew w pobliżu nie polecam-liście opadną,będą gniły-siarkowodór te sprawy-i po rybach... (2011/07/02 23:09)

Algen


Wam starą i młodą wierzbę, olszynę na burcie i brzoze na wysepce. Czasami, po 3 płotki martwe wyciągam :/ Myślize ze to przez te liscie ?, czasmi ich dużo pływa ;/ Wytłumacz mi co to jest ten brzeczek Mi nie karłowaceje :)  dorasta do 40 cm :D (2011/07/02 23:23)

Kangur1979


Wszystko zależy od tego jak duży masz staw...Jeśli jest spory i jest jakiś drapieżnik lin będzie wyrastał normalnie.Brzęczyk natomiast to takie prehistoryczne urządzenie,które kiedyś było wykorzystywane w akwarystyce(popytaj znajomych może jeszcze ktoś posiada).

 Jeśli chodzi o drzewa nad wodą,to jestem przeciwny...Tak jak wspominałem-jesienią liście wpadają do wody,opadają na dno i tam się rozkładają...przy okazji powstaje siarkowodór który jest trujący dla ryb(i nie tylko)...Dodaj sobie do tego utrudnioną wymianę gazową zimą i tragedia gotowa...Wiem bo to przerabiałem...i nawet przerębel nie pomoże jeśli nie będzie cyrkulacji...

Rośliny za to jak najbardziej wskazane(co prawda ich resztki też się rozkładają-ten sam problem-ale jest więcej korzyści niż szkody...).Trzcina,tatarak,jeżogłówka,oczeret,moczarka kanadyjska...Natleniają wodę i są naturalnym "tarłowiskiem",zapewniają schronienie przed drapieżnikiem...Jednak nie możesz zapominać,że niektóre z tych gatunków są bardzo expansywne i w przyszłości mogą stać się zmorą w Twoim stawie...

 Pozdrawiam i powodzenia.

 

(2011/07/02 23:46)