Hity wedkuje.pl na nowy rok :(

/ 53 odpowiedzi

  • konto usunięte

Oprócz tego, że nie podoba mi się dopuszczanie przez redakcję tego portalu plagiatów, to nie podobaja mi się tez takie wpadki redakcji. To nawet nie jest śmieszne, to jest żenujące, że takie zdjęcia pojawiają się w rekordach na pierwszej stronie. Czy redakcji nie zależy na tym portalu?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik23635


                                                                                                                     
Zdjęcia z zawyżoną wagą, długością ryb i pomarszczone łby na które mówi się "trofeum" umieszczane na stronie portalu ogólnodostępnego są porażką tego co to robi. Osobiście nie widzę nic ciekawego w takiej formie hobby ale każdy ma prawo do tego co lubi.
Pozostaje prosić tylko o większą powściągliwość w zamieszczaniu takich zdjęć które nie wnoszą nic pozytywnego. Przecież zamiast zamieszczać foty ryb ze śmiesznymi opisami ( które często są rekordami Polski  :) ) i ususzonych rybich łbów lepiej by wyglądały zdjęcia rzeki, jeziora, glinianki czy chociażby łąki. Żeby zaistnieć na tym portalu czy się pokazać z dobrej strony nie trzeba zaczynać odrazy od "rekordów" i "trofeów" . Jest tyle ciekawych rzeczy do pokazania.  (2010/01/02 21:43)

łysy wąż


Kilkukrotnie w swoich postach proponowałem redakcji, aby utworzyć tzw. " anty galerię " , w której umieszczane byłyby tego typu zdjęcia. Czy została ona stworzona, to chyba wszyscy wiemy...
Każdy ma jakąś tam wrażliwość - jedni większą, inni mniejszą. Zamieszczenie zdjęć zasuszonych rybich łbów, wybebeszonych ryb, czy oskrobanych szczupaków powinno się piętnować, a nie zamieszczać na głównej stronie portalu.
Czy zależy nam - wędkarzom na oglądaniu martwych, wyblakłych ryb na tle wanny czy kibla ? Czy chcemy oglądać zdjęcia zasuszonych łbów ? Czy podobają nam się zdjęcia leszcze leżących na gazetach przy mikrofalówce? Kurcze, zawsze myślałem że wędkarze w jakiś sposób wyróżniają się wrażliwością, tym że kochają Naturę, dbają o Przyrodę i cieszą się pięknymi widokami, wschodami słońca itp. Teraz już sam nie wiem czy się nie myliłem....
Jesteśmy pasjonatami wędkarstwa, więc pokazujmy na zdjęciach czym dla nas jest wędkarstwo.

Mam wrażenie, że portal jest coraz bardziej " zaniedbywany " przez redakcję... Kręci się i tyle... To bardzo niedobre zjawisko. (2010/01/02 22:00)

u?ytkownik6876


Cóż niektórzy zamiast pokazac własnoręcznie złowionego kiełbika , wolą pokazac nie swoje fotki , żenada i tyle .Pozdrawiam . (2010/01/02 22:01)

u?ytkownik11069


O tych pseudorekordach napisałem już 31-12-2009r (w tamtym roku) w poście "złodziej" . Powiadomiłem również Redakcję o nadużyciu i kradzieży zdjęć ( bo koleś je ukradł koledze "mroziuk1984"). Do tej pory nie ma żadnej reakcji ze strony Redakcji.

Zgroza !!!

(2010/01/02 22:09)

u?ytkownik7463


Zdjęcia zasuszonych łbów dla mnie beznadzieja.
Kradzione zdjęcia - złodziejstwo i brak honoru.
Zdjęcia ryb na tle kuchni czy łazienki beznadzieja, jednak nie rzucałbym od razu tekstami o mięsiarzach czy gumofilcach. Często są to młodzi ludzie, którzy chcieli się pochwalić. Ja też miałem kilka takich fotek zrobionych. Jednak wyrosłem z tego. Dajmy im szansę kulturalnie zwracając uwagę i pokazując jak należy postąpić z rybą. (2010/01/02 22:10)

u?ytkownik7463


Wędkarstwo to moja pasja , wędkuje od małego brzdąca ,bo nie mogło być inaczej wychowałem się przecież nad Wisłą.
Od kilku lat jestem prezesem Koła xx PZW z XXXXXX , ale tym młodej generacji , u nas głowny nacisk nakłada się na dwie rzeczy : sport i młodzież , no i oczywiście sprawa priorytetowa ,, ochrona wód ,,
To znaczy musimy zmienić swoje nastawienie do wędkarstwa czoraz częściej stosować zasadę złów i wypuść i poczuć się gospodarzem swojej wody , ja to rozumiem i wiem nie zmienimy tego tak od zaraz , bo są to zaszłości dziejowe ale musi ten proces trwać nadal i postępować.



Cóż się dziwić młodym wędkarzom skoro taki przykład dostają?

(2010/01/02 22:13)

u?ytkownik11069


"Ja1kuba" chyba nie przyglądnąłeś się karasiowi. Ma 6 kg i 75cm długości !!! (2010/01/02 22:14)

pisaq


Niestety, ale macie rację.
Jestem za tym, aby rybkę zabrać i zjeść - z rozsądkiem!
Ale zdjęcia ryb na tle wanien, mebli, garaży czy samochodów nie są wcale ładne.
Kiedyś mi to nie przeszkadzało, teraz mnie to obrzydza.
Zdjęcia samochodów możecie umieszczać na polskajazda.pl, a nowy mebel i aranżację tapczan-palma można wysłać do "przyjaciółki" albo "twoje mieszkanie" :x

Wyjątkiem jest sytuacja w której wędkarz ma kanał w garażu i tam łowi te okazy, zatem garaż będzie łowiskiem.

Idealne zdjęcie wędkarskie: Ryba, wędkarz, woda. Można pominąć wędkarza, bo nie zawsze możemy zrobić takie zdjęcie.
 
Czyli: Złów, sfotografuj i wypuść albo złów, sfotografuj, uśmierć i zjedz. Kolejność obowiązkowa. (2010/01/02 22:17)

u?ytkownik7463


Zbynek czytałem wątek założony przez Ciebie. I widziałem ten  kradziony "rekord" Kiedyś więcej takich rekordów widywałem. Już nie zwracam uwagi na te zdjęcia po bokach strony bo bym się tylko denerwował głupotą ludzką. (2010/01/02 22:21)

pisaq


Aha.
Choć sam biorę rybki od czasu do czasu to bywa i tak, że używam wyrażenia "złów i wypuść", bo nie chce mi się tłumaczyć laikowi o co chodzi.
Ale porównanie zdjęcia do tekstu... śmiechu warte.
Skoro ktoś promuje zasadę C&R to powinien jej przestrzegać choćby na oczach swoich "uczniów".
Co innego trąbić o wypuszczaniu, a - w tajemnicy - zabrać sobie do domu kilka rybek w sezonie.
Inną sprawą jest nawoływanie do uwalniania ryb i nie ukrywanie faktu, że tylko się gada.
Złów i wypuść, a zamrażara full... (2010/01/02 22:21)

u?ytkownik6876


Też mam zdjęcia zrobione z rybkami w domu , mam ale nie pokazuje ich .Kiedyś , właściwie zaraz po zalogowaniu się na portalu miałem je pokazac , ale jakoś tak wyszło że nie zrobiłem tego , teraz cieszy mnie ten fakt , mimo tego że na owych zdjęciach są moje największe rybki .Aparat w domu był zawsze , nad wodą tylko niekiedy .Dlatego że sam nie zawsze miałem aparat nad wodą , to po części rozumiem łowców którzy pokazują w swoich galeriach ryby sfotografowane w domu , nie wstawiam za takie zdjęcia jedynek jak leci ,często stawiam nawet piąteczki , ale jeżeli widzę zdjęcie z częściowo obranym szczupakiem to jadę po całości .Pomysł Łysego Węża na ,,anty galerię '' uważam za świetny .Pozdrawiam . (2010/01/02 22:41)

u?ytkownik559


Widzę, że wszyscy mamy podobne zdanie na ten temat. Najtrafniej to ujął Łysy Wąż mówiąc o tym, że portal jest zaniedbywany. Ja się do tego portalu przyzwyczaiłem, mam tu kilku fajnych znajomych, których lubię i z którymi mam dzięki temu portalowi kontakt. Podoba mi się to w jaki sposób portal został skonstruowany. Wszystko jest tu łatwe do obsługi i można naprawdę ciekawie prowadzić swojego bloga. Tylko co z tego? Przez zaniedbania redakcji, portal wygląda ohydnie, mnożą się plagiaty, kradzieże zdjęć, rekordy z kosmosu itd. Redakcja nie odpowiada na prośby i apele ludzi którym zależy aby był to dobry portal. Do czego to wszystko doprowadzi? Mam nadzieję, że nie bedę się musiał wstydzić, że mam tu swojego bloga. Aby tak się stało, ktoś musi pogonić redakcję do roboty, bo dalej tak być nie może. (2010/01/02 22:44)

kazik


A po co te zdjęcia z rekordowymi rybami . Ja bym całkiem to zlikwidował i nikt do nikogo by nie miał  pretensji , a w to miejsce wprowadził bym zdjęcia jak się ryby wypuszcza . A jeżeli zabrana do jedzenie to po co się tym chwalić . Czy nie jest wędkarstwo wspanialsze bez tej otoczki imponowania rekordowymi rybami. Każde takie zdjęcie to pokaz czyjegoś cierpienie , chyba że martwa co też nie mile jest widziane , ale wiadomo że nie cierpi. Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś publikował zdjęcia jak wypuszcza . Chcemy uczyć innych to pokazujmy zdjęcia o wypuszczaniu , lepszy skutek to będzie miało , niż trzymanie ryby za skrzela  pionowo lub ściskając ją mocno aby się nie wyśliznęła . Kiedyś aby zgłosić rekord to należało jeszcze łuskę wysłać do redakcji WW z dokładnym opisem , następnie gdy weszły aparaty to obok takiego okazu ustawiało się przedmiot o wiadomych rozmiarach dla porównania wielkości okazu , a dzisiaj odpowiedni kąt , powiększenie , dobry program i z nie wymiarowej rybki można zrobić okaz . Całe te rekordy to  nagonka na zdobywanie okazów kosztem ryb i ochrony ich.

(2010/01/02 23:06)

withanight88


"chej jestem typowym niedzielnym wetkarzem uwielbiam siedzenie nad wodą" cyt z profilu powyzej:) (2010/01/02 23:21)

pisaq


K****, jaki problem zrobić fotkę nad wodą przed ubiciem ryby?!?!
Trzeba od razu rozpowiadać, że się ją zjadło?
Ja tam nie mam fotek swoich największych ryb i wcale nie zastanawiałem się czy ich nie zabrać żeby zrobić fotki w domu i pokazać rodzince - puściłem od razu!
Jeszcze, żeby zrobił fotki okazu... a tu pogrom wśród dzieci.

Zupełnie inna sprawa to robienie zdjęć daniom kulinarnym, ale już gotowym!
Np tak wygląda "karp po żydowsku", a nie "tak wygląda poprawnie wybebeszony leszcz" :x (2010/01/03 00:08)

u?ytkownik22572


Withanight - nie wiem czy przeczytałeś opis do zdjęcia z tymi leszczami - też jest fajny
"leszcze zwisły 50cm 45cm 42cm 40cm ,na czerwonego robaka z gnoju.Od godziny 18tej do 23"
Szczególnie ubawiło mnie że leszcze zwisły i czerwony robak z gnoju. (2010/01/03 00:19)

u?ytkownik22572


Withanight - nie wiem czy przeczytałeś opis do zdjęcia z tymi leszczami - też jest fajny
"leszcze zwisły 50cm 45cm 42cm 40cm ,na czerwonego robaka z gnoju.Od godziny 18tej do 23"
Szczególnie ubawiło mnie że leszcze zwisły i czerwony robak z gnoju. (2010/01/03 00:19)

u?ytkownik23635


                                                                                                                 

(2010/01/03 00:37)

Sebastian Kowalczyk


Rooster co te Twoje "robaki z gnoju" takie zielone!? ;)

Co do zdjęć leszczy to takie ala "wczesny Gierek"

Popieram pomysł z anty galerią.

(2010/01/03 01:46)

Sebastian Kowalczyk


Przepraszam za ilość linków, komp mi się zawiesił...

(2010/01/03 01:58)

kazik


No co jak co , ale ten film to wyjątkowe przegięcie pały. Nie dość że ryba jest nie wymiarowa to jeszcze nawet noża nie miał ostrego i ten pełen zlew . Ciekawym jest to jak koleś oszczega   przed  dotykaniem preparatu gołymi rękami , a tu wszystko robi w kuchni gdzie jest pełno naczyń i stwarza zagrożenie dla innych . Widać że to amatorski filmik i jeszcze nie do końca nagrany . Co do powielania wpisów  to po tych zmianach coś się dzieje z serwerem lub coś źle zapisuje bo takie powielanie lub brak zapisu i urwane teksty zdążają się często i to wielu ma takie kłopoty. Mi się wydaje że serwer jednak jest już za mały i zaczyna nie wszystko przyjmować .

(2010/01/03 07:26)