Hitra ACTIVE HOLIDAYS - miało być tak pięknie a w

/ 15 odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki

Na wstępie mojego wpisu pragnę wyjaśnić dlaczego "wyszło jak zawsze" Mianowicie jakoś ponad 2 lata temu zapisałem się na zoranizaowany autokarowy wyjazd z biurem Active Holidays na majowe szczupaki do Finlandi. Zracji tego tego,że nie lubie "przypadkowości" starałem się jak najlepiej do tego wyjazdu przygotować. Zainwestowałem w nowy sprzęt, przynęty adekwatne rozmiarem do skandynawskich zębaczy oraz wiele serca i nadziei na spotkanie z przygodą - niestety na miesiąc przed wyjazdem dostałem informacje z biura AH, że z powodu zbyt małej ilości rezerwcji wyjazd nie dojdzie do skutku. Trudno wpłacone pieniądze zwrócili - żal i smutek przeminął -woblery giganty do tej pory nie używane pozostały w mojej kolekcji. Od tamtego przykrego doświadczenia mineło ponad dwa lata a ponieważ zawsze bardzo interesowało mnie wędkarstwo morskie (do tej pory jedynie na Bałtyku) podczas jednego ze spotkań ze swoim przyjacielem i zarazem kompanem "po kiju" uległem jego namowom i wsólnie zapisaliśmy się na wrześniowy zorganizowany autokarowy wyjazd do Norwedgi na wyspę Hitra z biurem ActiveHolidays w terminie 14.09 - 25.09.2011. W momencie dokonania rezerwacji i wpłaty zaliczki do wyjazdu mieliśmy jeszcze ok. 2,5 miesiąca ale powoli zacząłem kompletować sprzęt i wyposażenie i inne dodatkowe akcesoria zalecane przez organizatora (koszt porównywalny do kosztów samej wycieczki ale co tam trzeba być przygotowanym). Bardzo dużo można przecztać i dowiedzieć się nt. wyjazdów na Hitrę z Biurem AH na łamach naszego portalu dlatego tym bardziej relacje i zdjęcia z poprzednich wypraw dodatkowo potęgowały naszą wyobraźnie. Kolejną magiczną barierą było uzyskanie apropbaty u współmażnonek okupione szeregiem wyżeczeń i przyżeczeń z naszej strony oraz załatwienie urlopu w tym konkretnym terminie. Ostatni weekend spędziłem w supermarkecie na uzupełnieniu suchego i nie tylko prowiantu na 7 dni pobyty w Norwegi, zakupiłem niezbedne korony norweskie do rozlioczenia paliwa na miejscu oraz euro do wpłacenia kaucji za łódkę oraz pakowaniu sprzętu wędkarskiego i walizki z "ciuchami". I to na tyle ekscytacji wyjazdem dzisiaj a poniedziałek 12.09. na dwa dni przed planowaną zbiórką w miejscu wyjazdu dostaję e-maila z biura ActiveHolidays, że z powodu braku wystarczającej rezerwacji miejsc wyjazd zostaje odwołany!!!!!!!!!!!!!! Wracając do tematu drugi raz z rzędu moje zaufanie, nadzieja i marzenia pękły jak bańka mydlana dzięki AH nikomu z użytkownikowników tego forum nie życzę podobnych doświadczeń zarówno z tym lub innymi organizatorami naszych wędkarskich marzeń a często wypraw życia. Ja już teraz wiem jedno w przypadku AH powiedzenie "do tzrech razy sztuka" NA PEWNO nie będzie mieć zastosowania.

Jeszce prośba z mojej strony jeżeli opisany temat nie jest na miesjscu proszę moderatorów o nie blokowanie a ew. o przeniesienie na odpowiednie miejsce ku przestrodze innym

Pozdrawiam serdecznie

jacenty75 

u?ytkownik61983


Brak słów, szok ! i jak tu mieć zaufanie, jednym słowem trzeba samemu zwoływać ekipę i organizować jednak na własna rękę , tak jak to już inni robią , ale prawo wyboru oczywiście należy do zainteresowanego.............takie jest życie :)) (2011/09/13 08:40)

jacenty75


Nie mam zamiaru puścić im tego płazem, czy któryś z kolegów miał może do czynienia z podobną sytuacją? (2011/09/13 21:42)

u?ytkownik37148


Nie mam zamiaru puścić im tego płazem, czy któryś z kolegów miał może do czynienia z podobną sytuacją?



nia miałem ale już im reklamę zrobiłeś. Teraz poproś o zwrot wszystkich kosztów a na koniec wybierz konkurencję.  (2011/09/13 21:48)

ryukon1975


Nie mam zamiaru puścić im tego płazem, czy któryś z kolegów miał może do czynienia z podobną sytuacją?



Niestety ale tak postępuje teraz sporo dużych firm które mają kasę i nie zależy im na klientach.
Ostatnio miałem coś podobnego z cyfrowym polsatem,odmówili mi naprawy dekodera który był na gwarancji.Gdy przestałem płacić abonament wydzwaniali setki razy z upomnieniami.Powiedziałem że będę płacił jak wróci do mnie naprawiony dekoder.Dekoder nie został naprawiony,ja nie płaciłem to przysłali mi pismo że rozwiązują umowę bo ją wypowiedziałem.Podobne problemy miałem gdy chciałem rozwiązać umowę z bankiem.
Teraz nim podpiszę jakąkolwiek umowę sto razy pomyślę czy nie ma innego sposobu na załatwienie sprawy. (2011/09/13 22:26)

u?ytkownik26223


Nie mam zamiaru puścić im tego płazem, czy któryś z kolegów miał może do czynienia z podobną sytuacją?

 A co im kolego możesz zrobić?do sądu ich podasz? na pewno w regulaminie mają zapis że  z braku frekwencji możliwe jest odwołanie imprezy (2011/09/13 23:11)

jacenty75


Nie mam zamiaru puścić im tego płazem, czy któryś z kolegów miał może do czynienia z podobną sytuacją?

  A co im kolego możesz zrobić?do sądu ich podasz? na pewno w regulaminie mają zapis że  z braku frekwencji możliwe jest odwołanie imprezy


Owszem jest - najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu (co i tak jest abstrakcyjnym terminem no ale jest) (2011/09/14 07:17)

jacenty75


Ten NIE godny zaufania partner (Active Holidays) nadal nie oddał mojej wpłaty za wycieczkę! (2011/09/16 07:16)

mar83


Poradzę tak:" Olej dziadów" Z tego co wiem to ryzyko sprzedaży ponosi organizator. Ciebie to powinno obchodzić tyle co nic.A najlepiej wejdz na Norweskie strony.Tam za parę groszy można wynająć 5-10 osobowy domek.Tylko tyle,że przejazd i korytko po Waszej stronie (2011/09/18 16:33)

jacenty75


Na razie nie mam czego szukać bo nie mam za co. Pieniędzy nadal nie odzyskałem i o urlopie też juz nie mam już co mażyć. Na początku byłem wściekły, potem smutny a teraz czuje się po prostu okradziony.  (2011/09/19 07:45)

Noithan


Jeżdżę od 6 lat z biurem Eventur Fishing&Travel na wyprawy do Norwegi. Fakt, że są to wyprawy indywidualne tz. mam ekipę 4 os. i jeździmy własnym samochodem ale wszystko załatwia biuro. Nigdy nie zawiodłem się na produkcie od nich. Nawet przypominam sobie jeden wyjazd na Lofoty do Polskiej bazy która dopiero co zaczynała swoją działalność i nie była do końca taka jak to Eventur opisał w swym katalogu na co oczywiście zwróciłem uwagę. Panowie sprawdzili to osobiści i przyznali mi rację oraz zwrócili 50% kosztów.
W tym roku wyjeżdżam po raz 7 i myślę, że znów się nie zawiodę.
Piszę o tym biurze aby uświadomić wszystkich, że nie warto wrzucać wszystkich organizatorów  do jednego "gara" i jeśli ktoś się sparzył na jednym warto poszukać innego.
Ja jadąc pierwszy raz przejrzałem tysiące ofert ale przede wszystkim szukałem na różnych forach opinii o danym biurze.
Dobrze, że kolega jacenty75 opisał swoje doświadczenie z danym biurem, teraz wielu kolegów może uniknąć rozczarowania.

A autorowi życzę aby udało Ci się powędkować w Skandynawii. Nie ważne czy na morzu czy na wodach śródlądowych bo jest to przygoda życia :).

Pozdrawiam.      (2011/09/22 07:55)

jacenty75


Koledzy,  jeszcze raz ku przestrodze! pieniędzy nadal nie odzyskałem/liśmy a dzięki kolegom z naszego forum upatrzyłem już sobie pewną alternatywę ale bez zwrotu wpłaconej oszustowi kasy nie mam co się podniecać. Macie jakieś pomysły? (2011/09/29 19:45)

jacenty75


Kończąc rozpoczęty przeze mnie temat właśnie DOPIERO teraz otrzymałem zwrot wpłaty bez żadnych innych odpowiedzi na moje reklamacje, wyjaśnienia, przepaszam ani pocałuj mnie w D......E!

Dzięki za wskazówki i porady, pozdrawiam

jacenty75

(2011/10/19 13:47)

withanight88


Dobrze, że pieniądze chociaż odzyskane.  (2011/10/19 15:13)

ryukon1975


Dobrze, że pieniądze chociaż odzyskane. 



Zgadza się,skoro jest kasa jedyne co jeszcze można zrobić -wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Oczywiście wszyscy powinniśmy je wyciągnąć, a nie sprawdzać na własnej skórze i nerwach. (2011/10/19 15:23)

robsoon777


Witam i zarazem przykro mi 

slyszec o takich zagrywkach ze strony AH

(2011/10/31 23:23)