Hat trick Kowalczyk

/ 89 odpowiedzi / 3 zdjęć
spines21

• Tour de Ski  2013-2014
  • Przebieg zawodów kobiet

• 3 km            s.dowolny
  •   sprint         s.dowolny
  •   sprint         s.dowolny
  • 10 km                    s.klasyczny
  • 15 km         s.dowolny
  •  6,5 km                 s. klasyczny  
  • 7,9 km        s.dowolny  
(2013/12/28 21:21)

użytkownik65213

Perwer dla każdego laika jest logiczne, że organizator jakiejkolwiek imprezy musi mieć awaryjny plan B i rezerwową arenę. Tak się robi nawet na mistrzostwach juniorów w Norwegii. Tutaj mamy jednak do czynienia z tak poważną organizacją jak FIS i zawodami z cyklu Pucharu Świata więc o czym to świadczy?  To tak jakby na olimpiadzie powiedzieli pływakom, że w basenie jest mało wody i z tego powodu nie odbędą się zawody w kraulu na 100m ale za to proponują żeby ci zawodnicy popłynęli żabką lub motylkiem  albo  z powodu braku śniegu na skoczni proponujemy Stochowi skok przez płotki w biegu na 100 metrów. Szkoda tylko że dzieje się to w sezonie olimpijskim i może się to przełożyć na wyniki.   (2013/12/28 21:30)

perwer

Mariusz ja bym dał lepsze porównanie do Twojego ,bo ja rozumiem o co Ci chodzi . Jednak mam swoje zdanie ,które podziela wiele osób i po prostu je wyrażam .Możesz sie nie zgadzać ze mną i chwała Ci za to ... Może moim zdaniem sportowiec  wycofać sie ,bo ma inne plany sportowo -przygotowawcze ,taktyczne itd..Niestety takie fochy,z takim tłumaczeniem jak dla mnie nie przystają dla prawdziwego mistrza .  Jak by sytuacja była odwrotna i dotyczyła Norweżki ,to byście ja opluli tutaj na forum ,a że chodzi o naszą rodaczke ,to jest obrona .Ja jestem obiektywny i już wcześniej wiele zachowań Justyny mi sie nie podobało i wiele jej wypowiedzi -szczególnie względem rywalek z Norwegi . (2013/12/29 07:30)

perwer

Tak dobrze że mistrzyni obraża sie i nie startuje bo jej nie pasuje .Powinni  wszyscy skoczkowie wycofywać sie ze skoków, jak ich koledzy sa puszczani w dobrych warunkach ,a oni w złych ...
 No i bardzo dobrze że namawia Polaków do nieoglądania tych zawodów ,nie licząc sie z koleżankami z drużyny -bo pewnie Sylwia Jaśkowiec jest z takich słów zadowolona.
Ja sie tam już więcej w polemike nie wdaje ,bo nie ma to sensu ..
 Jak takie zachowania dla was ,to pole do dumy -wasza sprawa ...Bądźcie po prostu dumni i tyle. ... (2013/12/29 20:30)

użytkownik26223

Złamana stopa J.Kowalczyk.

http://eurosport.onet.pl/soczi-2014/biegi-narciarskie/justyna-kowalczyk-ma-zlamana-stope/n990c

Komunikat w tej sprawie wydała już także Polska Misja Olimpijska:

"W wyniki badań diagnostycznych (RTG) lewej stopy p. Justyny Kowalczyk, przeprowadzonych dziś w wiosce olimpijskiej Endurance – dr Stanisław Szymanik – przewodniczący Komisji Medycznej Polskiego Związku Narciarskiego stwierdził u pacjentki złamanie piątej kości śródstopia. Złamanie ma charakter stabilny, a ten jego rodzaj nie uniemożliwia zawodniczce dalszych startów. Dr Szymanik zapowiedział kontynuowanie leczenia analogicznego jakie podejmowane było w Soczi od początku pobytu tu p. Kowalczyk. Z jednej strony będzie to odpowiednie usztywnienie stopy w bucie narciarskim poprzez zastosowanie specjalnych wkładek, a z drugiej – działania przeciwbólowe – zarówno ogólne jak i miejscowe, pozwalające do maksimum zmniejszyć odczuwanie bólu. Całość uzupełnią zabiegi fizjoterapeutyczne, w tym m.in. krioterapia."

nasuwa się pytanie czy Justyna Kowalczyk ze złamaną stopą ma szanse na walkę o medale ZIO???

(2014/02/09 15:09)

marciin 2424

Liczę mocno na Justynę,że zdobędzie medal olimpijski, bo należy jej się jak nikomu innemu. Super waleczna dziewczyna i inteligentna ,a to wybuchowa mieszanka. Życzę jej złoty krążek:) (2014/02/09 15:23)

KkLuki

Ja na jej miejscu pojechał bym do domu i się leczył :)

Super Kobieta, fajnie jak by zdobyła medal. (2014/02/09 15:35)

Bernard51

To dość ciekawe kontuzja ponad tydzień temu we Włoszech i prześwietlenie stopy po pierwszym biegu kiedy Kowalczyk nie błysnęła. Gdzie wcześniej byli lekarze?
Komu i czemu ma służyć ta wiadomość?? (2014/02/09 16:15)

Jakub Woś

Kiedyś miałem takie złamanie. Biegać mogłem ale nawet lekkie kopnięcie piłki to świeczki w oczach. Nie wiem jak to ma się do biegania w nartach ale myślę że podobnie do biegania bez nart. Skoro nie wyprawili do domu Justyny to znaczy że ma szanse na medale. (2014/02/09 16:23)

Bernard51

Oczywiście żle jej nie życzę może i z kontuzją zdobędzie medal jak to nie jest tak dokuczliwa kontuzja. Ale gdzie cała ekipa medyczna była wcześniej, skoro to złamanie to bez usztywnienia kość o kość mogła obcierać a to już poważna sprawa dla jej zdrowia i szybkiego wyleczenia.
Dlaczego tak długo zwlekali z prześwietleniem tej stopy? (2014/02/09 16:37)

KkLuki

Coś tam słyszałem że ona sama nie chciała prześwietlenia, teraz już prawdy nikt się nie dowie  (2014/02/09 19:02)

KkLuki

To dzisiaj wszystkim Justyna pokazała na co ją stać :) (2014/02/13 16:03)