Zaloguj się do konta

Haswing Osapian 55 MAX D czy Osapian 80 MAX

utworzono: 2015/10/12 19:01
wasyl 007

Chcę kupić silnik elektryczny do pontonu 360 z kilem. Łowię głównie na spining, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Jeziora do 150 max 200 hektarów bardzo rzadko większe. Na rzekę myślę, że elektryk odpada.
  Myślałem o osapianie 55 D MAX, ale czym więcej czytam tym mam większy dylemat czy nie kupić Osapiana 80. Czy Osapian 55D MAX poradzi sobie z pontonem przy większej fali. Na wodzie różnie bywa.
  Może ktoś ma jeden z  tych silników i może przedstawić ich zachowanie na wodzie, doradzić i pomóc w decyzji. O 55 D MAX jest trochę informacji natomiast o 80 nie ma żadnych opinii.  Jaki akumulator, czy najlepiej, jeden czy dwa? Chodzi mi o plusy i minusy tych silników razem z akumulatorami.
[2015-10-12 19:01]

MARCINEK43

Mam ospiana 55 max i też pływam na pontonie 360 z alu podłoga i kilem więc dośc ciężkim i nie ma absolutnie żadnego problemu w 3 osoby słusznej wagi śmiga nawet przy fali.Akumulatory mamy 2 po 100Ah ale zwykłe kwasiaki i na dodatek używane.Jak sie nie szaleje na 5 tylko trolinguje na 2-3 to popływa się dość długo konkretnie to nigdy nie sprawdzałem czasu bo wiadomo że pływa się krótkie odcinki przemieszczając się co jakiś czas dalej.Jak mi pada jeden to przepinam na drugi ale jeszcze nie zdarzyło się aby brakło prądu na dojście do domu.Silnik fajny, cichy typowy do trolingu i przemieszczania się po łowisku a nie do kilkugodzinnych rejsów polecam.Myślę że 80 będzie bardziej prądożerna przy niewielkiej różnicy w prędkości czy zasięgu.A co do rzeki to czemu nie najpierw pływac pod prąd a wracać asekuracyjnie z prądem.Kupić i próbować.  [2015-10-12 19:54]

KRIS UNIFIL

Czesc posiadam ospiana 55 z maximizerem i akumulator zelowy Toyama 120 ah.Mam go przyczepionego do łodki alfa 390 i moge szczerze powiedzieć ze pływam 4 rok na tym zestawie i 8 h wyprawa z predkoscia trollingowa nawet przy wietrze to pestka dla takiego zestwu.Dodam ze pływamy w dwóch z słuszna waga.Wraz z kolega jestesmy bardzo zadowoleni jak i z serwisu jak i z samogo sinika. [2015-10-13 22:17]

wasyl 007

Dziękuję MARCINEK43 i KRIS UNIFIL Wasze rady są dla mnie bardzo cenne.Wykorzystujecie ten silnik w praktyce.
Ponton jest bardziej podatny na boczny wiatr niż łódka i myślałem, że przy złej pogodzie osapian 55 sobie nie poradzi. Dlatego brałem pod uwagę też mocniejszego osapiana 80 max.
Wasze opinie jednak przekonują mnie do silnika 55 lbs.  i akumulatora żelowego 130 Ah.
Szkoda, że nikt nie wypowiedział się o osapianie 80 max. ale jest on chyba rzadziej używany niż 55.

[2015-10-16 23:20]