Zaloguj się do konta

Hanger na leszcza czy tylko na karpia

utworzono: 2012/03/25 19:27
lukasz0912

Witam, mam pytanie czy hangery nadadzą sie na leszcze czy głównie na karpie? [2012-03-25 19:27]

hanger jest lekki ,moim zdaniem sie nadaje [2012-03-25 18:07]

oczywiście że hangerki sie nadadzą. [2012-03-25 19:32]

tmk

Właśnie sam się zastanawiam co jest lepsze.  
Zakupić swinger z przesuwanym ciężarkiem  czy po prostu taki hanger.jak wyregulować taki ciężarek?
[2012-03-25 19:49]

W swingerze?? po prostu przesuwasz po tym pręciku. [2012-03-25 20:02]

tmk

Jak to działa to wiem, że można przesuwać. Ale pytanie co to daje,jak ustawiać? nigdy nie korzystałem i ciężko mi to skumać.  Widziałem swinger w użyciu ale bez takiego przesuwnego ciężarka i wiem, że napręża żyłkę.
Ustawienie zależy od tego jaki mam ciężarek na grunt ?  Co daje ustawienie tego ciężarka na początku lub na końcu swingera?  czy taki "ciężki" swinger nada się do łowienia leszczy i innych niezbyt dużych ryb w spokojnej wodzie, czy jest niewyczuwalny tylko dla dużych ryb np.karpie? -Może lepiej taki lekki na łańcuszku.
Tego nie właśnie nie rozumiem.. chce coś takiego zakupić bo bombka zwykła niezbyt się sprawdza chociaż pewnie przez to, że brań nie mam:)

[2012-03-25 20:24]

Np jak wieje wiatr i na powierzchni wody jest fala to przesuwasz ten ciężarek bliżej głowicy (i zaczepu żyłki) tak samo jak np łowisz z większych odległości (wywózka) wtedy swinger robi sie cięższy ,lepiej napręża żyłke,jest mniej podatny na "trącenia żyłki' czy "sztuczne brania" czy po prostu na pociągnięcia żyłki spowodowane falami,ale na brania delikatnie biorących ryb też. Gdy nie wieje (lub tylko troszkę) i łowisz z bliskiej odl.to ciężarek przesuwasz maksymalnie daleko głowicy ,tzn w kierunku podpórki. [2012-03-25 21:20]

tmk

Dzięki Jarku sporo mi wyjaśniłeś.
To jeszcze jedno pytanie. 
 swinger czy hanger?  ten drugi wydaje  się lżejszy więc połów ryb w okolicach kilograma(bo takie łowie-maksymalnie) wydaje się lepszym rozwiązaniem. Czy dla takich mniejszych ryb hanger jest mniej wyczuwalny?Chce kupić jeden a porządny i dostosować go do tych moich "połowów"  gdzie brak żadnych tłustych karpi i innych rekordów a raczej jest to przypadkowa ryba. [2012-03-26 17:07]

W takim razie hangerki bendą chyba lepszym rozwiązaniem.Tylko hangerki są bardziej podatne na wiatr boczny tzn kołyszą sie na żyłce. [2012-03-26 17:27]

JKarp

CześćPozwolę sobie pokazać coś co zakupiłem.Tanie, dobre - czego więcej chcieć?http://allegro.pl/hanger-carp-tech-super-hanger-karpiowy-za-grosze-i2191253074.html JK [2012-03-26 18:44]

tmk

Ciekawy sprzęt.  Jesteś z niego zadowolony?  
[2012-03-27 10:14]

JKarp

CześćByłem z nim dopiero raz. Jednak już po tym razie widać, że jest to porządnie wykonany sprzęt. Tego nie widać ale w główce jest miejsce na świetlik. Te białe to chyba kulki ołowiane bo bardzo dociąża jak przesuwasz to w stronę klipsa. Trzy pod klipsem to coś ok 45g :-)Jak za tą kasę to fajny sprzęt.A na stronie angielskiej rzeczywiście kosztował coś ok 10 funtów.JK [2012-03-27 10:59]

tmk

Napisałem do sprzedawcy odpowiedział, że dzisiaj wystawi aukcje.
Mam jeszcze pytanie zanim się zdecyduję.
Jak z zaczepem do żyłki?  w tanich swingerach jest plastikowy  i już za drugim wypadem na ryby ukruszył się koledze i sprzęcik to wywalenia. 
Dobrze sygnalizuje delikatne brania?  bo jak już pisałem ryby powyżej kilo jeszcze nie trafiłem na grunt :)
[2012-03-27 13:58]

JKarp

CześćZaczep do żyłki wykonany jest z dwóch metalowych stożków z możliwością regulacji siły potrzebnej do wypięcia się tej żyłki podczas zacięcia. Jest po prostu taka śrubka. Dokręcając zwiększasz nacisk a odkręcając zmniejszasz.Jak dla mnie fabryczne ustawienie było dobre.Kiedyś jak łowiło się na piłeczki specjalnie je obciążałem żeby były stabilniejsze. Wiatr nimi tak nie miotał. Dobry swinger czy hanger bez problemu pokazuje mi brania nawet leszczyków 30cm które dobierają się do kulki.Myślę, że bez problemu te hangerki pokażą Ci brania kilowych ryb. JK [2012-03-27 16:41]

fajna rzecz, angole łowia na takie hangerki [2012-03-27 22:12]