Zaloguj się do konta

Handel karasiami

utworzono: 2012/07/20 09:32
marcin2000

Witam  mam takie pytanie, posiadam własny staw w którym mam strasznie dużo (nawet za dużo) karasia i chcialbym cos z nim zrobić, i wpadłem na taki pomysl tylko nie wiem czy to jest zgodne z prawem, chciałbym umieścić np. w sklepie wędkarskim ogłoszenie ze mam do sprzedania karasie np. na żywca i zostawić tam nr tel. Jeżeli będzie ktoś zainteresowany to może dzwonić i odkupić kilka sztuk, np po 1zł za sztukę.  No i przy okazji trochę bym zarobił bo u mnie w okolicy strasznie ciężko o karasia  a tu by każdy miał ile by mu pasowało. Proszę o odpowiedź co o tym sądzicie, z góry dziekuję
[2012-07-20 09:32]

skalpel

Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków: trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty [2012-07-20 08:19]

89krzysztof

Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków: trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty

Nie jest powiedziane, że na łowiska komercyjne nie możesz przywieźć swojego żywca... 

// Do autora: Jeśli masz działalność gospodarczą to dlaczego nie mógłbyś nimi handlować ? Zawsze możesz dogadać się z właścicielem sklepu i jemu sprzedawać, żeby i on zarobił.  [2012-07-20 09:57]

jacenty75

Tak czy inaczej legalnie i zgodnie z prawem/regulaminem ciężko bedzie Ci cokolwiek zrobić. Puść "plotke" po okolicy, że masz w stawie dużo karasi a jak ktoś bedzie chciał sobie ich nałapać (jego sprawa do czego i gdzie ich użyje) to się po prostu z Tobą dogada, że po 0,5 czy 1 zł/szt. - oczywiście nieoficjalnie. A jeżeli wolisz go nie wpuszczać nad staw to sam nałap a on sobie je odbierze. [2012-07-20 10:21]

bednar14

Nie wiem po co chcesz umieścić ogłoszenie w wędkarskim że masz na sprzedaż karasie jak wędkarski sklep może je od ciebie odkupić. Przynajmniej tak jest u mnie w Radomiu. W poszczególnych sklepach skupują małe japończyki płacą od sztuki chyba 40 groszy a sprzedają po 80 gr skubańce. Nie piszcie tu koledze że ryby przeznaczone na przynęte mogą pochodzic z wód z których zostały pozyskane bo faceta w wędkarskim to nie interesuje. Zresztą wielu ludzi łamie te przepisy :-(
[2012-07-20 10:39]