Handel sieciami na targu

/ 66 odpowiedzi
osa12


Co to jest "uprawniony do rybactwa" ?
No właśnie, wydaje się, iż interpretacja art 4 nasuwa sporo wątpliwości.

Art. 4.1. Do chowu, hodowli lub połowu ryb:1) uprawniony jest:a) władający wodami w sztucznym zbiorniku wodnym przeznaczonym do chowu lub hodowli ryb i usytuowanym na publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących,b) właściciel albo posiadacz gruntów pod wodami stojącymi lub gruntów pod wodami, do których stosuje się odpowiednio art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145, z późn. zm.1)), zwanej dalej „ustawą – Prawo wodne”,c) właściciel albo posiadacz gruntów pod stawami rybnymi lub innymi urządzeniami w gospodarstwie rolnym przeznaczonymi do chowu lub hodowli ryb,2) w obwodzie rybackim uprawniony jest organ administracji publicznej wykonujący uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego albo osoba władająca obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właściwym organem administracji publicznej na podstawie art. 13 ust. 3 al-bo umowy, o której mowa w art. 217 ust. 6 ustawy – Prawo wodne– zwani dalej „uprawnionymi do rybactwa”.
Myślę, iż właściwą interpretacją jest, iż uprawnieni do rybactwa mogą być tylko w obwodach rybackich.
Dlaczego ?- tylko tam możliwe jest rybactwo (połów ryb należących do całego społeczeństwa i sprzedaż tych ryb, a w zamian obowiązek prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej)- po co wprowadzać taki termin jeśli każdy właściciel lub posiadacz wody nim jest (można posługiwać się terminem właściciel)- prowadzi to do wielu "paranoi" - właściciel wody 2 na 2 metry jest uprawniony do rybactwa ? Jakie rybactwo można prowadzić na takiej wodzie ? A dodatkowo można być posiadaczem narzędzi i urządzeń połowowych ?Co najmniej śmieszne jak nie głupie. Jak walczyć z kłusownictwem, jak wystarczy wykopać staw  metr na metr i stać się "uprawnionym do rybactwa" , kupić sieci i inne "zabawki" i nocami kłusować na pobliskich wodach.
Dodatkowo czytając "prawo wodne" i ustawę "o rybactwie śródlądowym" spotykamy zapisy, które są przedziwne np.: art. 7 ust 2.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa pod-wodnego”, a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Po co pisać "jeśli połów odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa" skoro zawsze taki jest (zawsze jest właściciel gruntu pod wodą).

Jaki sens ma:Art. 19.1. W wypadku wystąpienia wody poza linię brzegu, zabrania się czynienia prze-szkód w jej odpływie.2. Uprawniony do rybactwa może wejść na zalany grunt w celu połowu ryb. Posiadaczowi gruntu zalanego wodą przysługuje odszkodowanie za szkody związane z wejściem na jego grunt i połowem ryb.3. Ryby niewyłowione w ciągu miesiąca od zalania gruntu stanowią pożytki, do których pobierania jest uprawniony posiadacz gruntu.4. Przepis ust. 2 nie ma zastosowania, jeżeli w wyniku zalania gruntów nastąpiło połączenie się z wodami użytkowanymi przez innego uprawnionego do rybactwa.
Skoro "uprawniony do rybactwa" nie ma prawa wejść na zalany grunt bo nastąpiło połączenie z wodami innego "uprawnionego do rybactwa". 
Skoro własność gruntu decyduje czy jest uprawniony do rybactwa to zawsze nastąpi takie połączenie, nawet jeśli wcześniej nie było tam wody, to już jest i jest uprawniony do rybactwa w postaci właściciela gruntu.
Art. 19 nie ma sensu, chyba że o "uprawnionym do rybactwa" mówimy tylko w obwodzie rybackim.
To tylko przykłady, "paranoi" interpretacji art. 4. Jest tego dużo więcej.

Stawiam tezę, iż "uprawniony do rybactwa" może być tylko na wodzie płynącej. 

(2014/07/21 09:43)

Artur z Ketrzyna


Myślę, iż właściwą interpretacją jest, iż uprawnieni do rybactwa mogą być tylko w obwodach rybackich.

Osa ty już przestań interpretować te przepisy. Bo zaczynasz tworzyć nowe...
(2014/07/21 16:11)

jakub-jakub


WOW!  niezła dyskusja sie tu rozwinęła dziekuje tym osobom które sporo wniosly do tej dyskusji za ''oświecenie" mnie w tych sprawach z siatami na bazarze

P.S. co do tego dzwonienia do PSR to dobry pomysł tylko żeby sie z tym nie afiszować ;)

. (2014/07/22 12:17)

u?ytkownik181320


Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie? (2014/07/23 11:34)

89krzysztof


Przeczytaj cały ten temat od początku do końca, a dostaniesz odpowiedź.
(2014/07/23 12:12)

darek-salamon


Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?


Najlepiej wezwij CBŚ bo PSR nie da sobie rady.Teraz chcecie wszystkich dookoła denuncjować?Jak nad wodą zobaczysz takie sieci to dzwoń.Chyba chcesz być niemile widziany w tym sklepie jak wyjdzie na jaw ze to Ty dzwoniłeś.A co z pod lady te sieci sprzedaje? (2014/07/23 12:55)

pompips


Nie ma problemu z zakupem sieci i po co kontynuować ten temat.
Można w necie bez problemu zamówić, na bazarach i w wędkarskich. Po co bić pianę w jednym temacie.
Z sieciami jest tak jak z innymi rzeczami to towar jak każdy inny a prawa rynku są wszystkim znane.
Jeden kupi bo ma staw drugi bo ma ochotę zrobić z nich dekoracje, trzeci bo zabezpiecz nimi wolno biegający drób przed ptactwem drapieżnym lub owoce na drzewie czy uprawy w ogrodzie.  A i znajdzie się taki co  będzie kusował.
Nie zabronicie sprzedaży sieci i nic nie zdziałacie.
 To tak jak by zakazać sprzedaży piły łańcuchowej czy siekiery bo ktoś może iść i nielegalnie wyciąć drzewo.
Są służby powołane widzisz gościa jak stawia siatę dzwoń, wyciągniesz siatę to dzwoń zgodnie z regulaminem nie znasz numeru na psr to pod 112,po to płaci się służbą wypłaty aby reagowały. (2014/07/23 13:09)

sebaworoch


Używaj wyrazów które zrozumie uczeń podstawówki czy gimnazjum.
denuncjować -składać władzom poufne doniesienie o popełnieniu przez kogoś wykroczenia (2014/07/23 13:13)

darek-salamon


Używaj wyrazów które zrozumie uczeń podstawówki czy gimnazjum.
denuncjować -składać władzom poufne doniesienie o popełnieniu przez kogoś wykroczenia

Teraz mnie rozbawiłeś,,no to kablować lub inaczej donosić być donosicielem .:-) :-) :-) :-)  (2014/07/23 13:32)

Artur z Ketrzyna


Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?

Widać na wędkarzach ma za mały przychód...

Dopuszczalne, jak każdy może sprzedawać...
Ale ujma dla wędkarzy że z sklepie wędkarskim takie g... sprzedają!
I teraz pytanie;
Tak tu każdy krytykuje taką sprzedaż.
A ilu wędkarzy, pokaże swoje nie zadowolenie, i ominie ten sklep, nawet zwróci uwagę sprzedawcy i wyjdzie nie kupując nic?

Pytanie ile takich siatek sprzeda? I ile na tym zarobi?
A ile zarabia na wędkarzach? (2014/07/23 17:29)

89krzysztof


To jest sprzedawca, a sprzedawcy celem jest sprzedać towar i na nim zarobić. A sprzedaje produkty, które ludzie kupują. Dlaczego ja miałbym nie dać jemu zarobić? Tak jest świat zbudowany, że jeden sprzedaje, drugi kupuje. A jeśli będziesz omijał sklep, bo coś tam jest sprzedawanego niezgodnego z Twoim światopoglądem, to prędzej czy później będziesz musiał produkować wszystko sam, polować, hodować itd. Bo w każdym sklepie znajdzie się coś, co Ci się nie podoba. (2014/07/23 18:52)

darek-salamon


Artur sa tu tacy na forum co do najbliższego sklepu jada po 20 km nastepny sklep  jest ponad 40 km dalej .Kto będzie dodatkowym kosztem bojkotował sklep?Zakladacie -z jakiego z góry  powodu ze ma sieci nie legalnie?Kazdy kto sprzedaje sprzęt wedkarski zarabia na wedkarzach jeszcze w sezonie kupę kasy.Moze ktoś zamówił i ma gospodarstwo chodowlane i zrezygnował.Zabić dziada i sklep podpalić ? To co zrobić z PZW zeby wiecej zarybialo wody? Skladek nie placić?:-) :-)  (2014/07/23 18:53)

JKarp


Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?


4 sieci ale wychodzi, że razem ( 10+6+65 bez podrywki ). 
Siatka np 10 m x 10 m - ki czort bo ja takich siatek nie widziałem. To samo 65 m x 65 m - boisko piłkarskie ? Chyba, że ta cyfra z przodu to ilość sztuk ale jakoś mi się nie zgadza - tylko jedna podrywka a 65 sztuk siatek o długości 65 m?

Czy ktoś tu coś kręci?
Podaj adres sklepu i telefon - zadzwonimy i zapytamy.
JK (2014/07/23 19:01)

darek-salamon


Najlepiej adresy wszystkich sklepów w Polsce i tych internetowych też ,robimy nagonkę na biednych sprzedawców .A klusownicy zejdą calkiem do podziemia.To już lepiej śledzić takich co to kupują:-) :-)  (2014/07/23 19:14)

Artur z Ketrzyna


Darek, czy pisałem że ma nielegalnie?
Ale jak kogoś wkurza takie postepowanie sprzedawcy, i to jedyny sklep w okolicy to ma jeszcze internet ;-)

To tak na marginesie...
I to była luźna propozycja.

Po drugie, miał by czyste sumienie... ;-)


Ps. Janek wkradł Ci się czeski błąd. Zjadłeś kropi w wymiarach. ;-)
(2014/07/24 20:27)

Bernard51


4 sieci ale wychodzi, że razem ( 10+6+65 bez podrywki ). 
Siatka np 10 m x 10 m - ki czort bo ja takich siatek nie widziałem. To samo 65 m x 65 m - boisko piłkarskie ? Chyba, że ta cyfra z przodu to ilość sztuk ale jakoś mi się nie zgadza - tylko jedna podrywka a 65 sztuk siatek o długości 65 m?

Czy ktoś tu coś kręci?
Podaj adres sklepu i telefon - zadzwonimy i zapytamy.
JK

Paranoja na łowisku

Witam wszystkich,

Zdecydowałem się napisać tego posta z pytaniem, czy pomiższa sytuacja jest odbierana jako dziwna tylko dla mnie, czy jest ktoś kogo również denerwują podobne sytuacje

Kiedy napisałem że nie ma odwagi podać nazwę miejscowości jak i rzeki zniknął jak się pojawił. Młodzieńcy za wszelką cenę chcą zaistnieć na portalu.

(2014/07/24 21:13)