Zaloguj się do konta

Handel sieciami na targu

utworzono: 2014/07/14 19:12
MASTINO

 MASTINO sam wyluzuj.Nie masz racji. Na naszej ziemi to nie obowiazuje. 



No to spróbuj mieć sieci i zapytaj policjanta albo PSR, sam na własnej dupie sie przekonasz :D Może na twojej nie obowiązuje, bo na mojej tak.




[2014-07-20 09:57]

MASTINO

Na swoim polu mogę jeżdzić bez prawa jazdy samochodem  i mieć tonę sieci niekoniecznie schowanej w stodole.A mój prywatny staw mogę cały pokryć sieciami i nikomu nic do tego.Samo znalezienie sieci w moim samochodzie nie stanowi że jestem kłusownikiem.Na takie sieci nie muszę mieć zezwolenia.Nikt mnie nie ma prawa ukarać za (domniemaną)  chęć popełnienia przestępstwa.Własny prywatny stawn  na moim polu  musi mieć działalność gospodarczą rybacką na wlasny uzytek?Mastino upał Ci nie zaszkodził? Rolnik jako rolnik płaci podatki ogólnie od prowadzonego gospodarstwa to czyni.Nie musi się rozliczać z fiskusem z każdego sprzedanego pęczku szczypiorku.Nawet działkowcy są zwolnieni z placenia podatku jezeli mają nadmiar plodów( rolnych )działkowych.Wystarczy że są właścicielami .Jakbym prowadził gospodarstwo rybackie i handlował rybami to muszę mieć zezwolenia i działalnosć to chyba proste.Mastino nie bierz noża na ryby bo jak policja zobaczy to masz przechlapane :-) :-) :-)



Nie obrażaj koleś, nie obrażaj, nie ironizuj tylko zadzwoń sobie do Okręgu PZW, do PSR, na policje i się dokształć w tej kwestii, a przeprosiny umieścisz potem.
I argumenty jakimi się posiłkujesz są idiiootyczne i absolutnie nie pasujące do tego o czym mowa. Poczytaj sobie wykładnie prawa mówiące o tym, o działalności gospodarczej zwiazanej z hodowlą ryb, o posiadaniu narzędzi rybackich i handlu nimi. Dokształć się, a potem zabieraj głos czytając temat ze zrozumieniem treści. Czytałem twoje komentarze na kilku wątkach i widzę, że masz spore braki w wiedzy na wiele tematów, a w tym zwłaszcza. Bo to, że tobie sie coś w głowie nie mieści, to nie jest dla nikogo żaden argument, a dla prawa zwłaszcza. Doedukuj się, potem pisz.


[2014-07-20 10:06]

darek-salamon

Jesteś Mastino prawnikiem? Czy klepiesz coś od siebie po szybkim wertowaniu stron internetowych w Twoim komputerze? Bo sprawiasz wrazenie starego tetryka ormowca z PRL-u:-) :-) W ciemni mam prawa na moim prywatnym stawie prawem ja jestem na mojej ziemi i ja prawo ustanawiam co moge czego nie.Uczepiłeś się hodowli jak rzep ,hodować na swojej ziemi mogę bizony na wlasny uzytek i co tylko chcę.A Ty gadasz o hodowlach na sprzedaż.Moje gospodarstwo nie musi być zaraz hodowlą .A i narzedzia mogę posiadać jakie tylko świat wymyślił.Widać ze nie wiesz co to wlasnosć prywatna w USA dostałbyś kulkę za samo wkroczenie na mój ogrodzony teren bez ostrzeżenia z napisem private property .Pokaż gdzie pisze? ze nie mogę mieć sieci poza moim terenem prywatnym chociazby w samochodzie?I kto mi tego zabroni ? Oczywiscie nie będąc nad jakąś wodą państwową czy pod rządami PzW i innych ,kto wprowadził zakaz w Polsce posiadania sieci przez zwykłego obywatela i kto takie zezwolenia wydaje.Zakaz posiadania siekiery też? Odpowiadasz za faktycznie popelnione przestępstwo nie za posiadanie noża czy siatki.I co ze jak coś posiadasz będziesz karany bo ktoś się domyśla ze chcesz popelnić przestępstwo? Czlowieku nie wprowadzaj na sieci prohibicji w Polsce jaką w Szwecji na alkohol i papierosy mają.Dużo rzeczy w Polsce można by zabronić i na nie wydawać zezwolenia.I co dalej twierdzisz ze piszę głupoty ze po prywatnym polu nie potrzeba mi do jazdy po nim prawka?Na razie ja bekam kawą jak czytam co Ty byś zabronił.:-) Najpewniej wszystkich byś pozamykał z góry zakładając że to przestępca:-) :-) :-) [2014-07-20 14:07]

Artur z Ketrzyna

Jesteś Mastino prawnikiem? Czy klepiesz coś od siebie po szybkim wertowaniu stron internetowych w Twoim komputerze? Bo sprawiasz wrazenie starego tetryka ormowca z PRL-u:-) :-) W ciemni mam prawa na moim prywatnym stawie prawem ja jestem na mojej ziemi i ja prawo ustanawiam co moge czego nie.Uczepiłeś się hodowli jak rzep ,hodować na swojej ziemi mogę bizony na wlasny uzytek i co tylko chcę.A Ty gadasz o hodowlach na sprzedaż.Moje gospodarstwo nie musi być zaraz hodowlą .A i narzedzia mogę posiadać jakie tylko świat wymyślił.Widać ze nie wiesz co to wlasnosć prywatna w USA dostałbyś kulkę za samo wkroczenie na mój ogrodzony teren bez ostrzeżenia z napisem private property .Pokaż gdzie pisze? ze nie mogę mieć sieci poza moim terenem prywatnym chociazby w samochodzie?I kto mi tego zabroni ? Oczywiscie nie będąc nad jakąś wodą państwową czy pod rządami PzW i innych ,kto wprowadził zakaz w Polsce posiadania sieci przez zwykłego obywatela i kto takie zezwolenia wydaje.Zakaz posiadania siekiery też? Odpowiadasz za faktycznie popelnione przestępstwo nie za posiadanie noża czy siatki.I co ze jak coś posiadasz będziesz karany bo ktoś się domyśla ze chcesz popelnić przestępstwo? Czlowieku nie wprowadzaj na sieci prohibicji w Polsce jaką w Szwecji na alkohol i papierosy mają.Dużo rzeczy w Polsce można by zabronić i na nie wydawać zezwolenia.I co dalej twierdzisz ze piszę głupoty ze po prywatnym polu nie potrzeba mi do jazdy po nim prawka?Na razie ja bekam kawą jak czytam co Ty byś zabronił.:-) Najpewniej wszystkich byś pozamykał z góry zakładając że to przestępca:-) :-) :-)

Darek, nie jesteśmy w USA, tylko w Polsce i tu obowiazują takie nie inne przepisy. I mozan powiedzieć że na szczęście.
Widzisz. wypowiadasz się w temacie w którym masz ograniczona wiedze, I masz spore braki. Nie powiem, bym sam był w tym okuty na cztery łapy.
Ale jeśli chodzi o ryby w akwenie i gospodarowanie oczkiem na swój użytek, czy tez prowadząc działalność. To w ustawie jest to określone jako chów i hodowla ryb.

Naprawdę odrób lekturę, bo ciężko będzie tobie co kol wiek przetłumaczyć.

kto wprowadził zakaz w Polsce posiadania sieci przez zwykłego obywatela i kto takie zezwolenia wydaje
Ustawodawca określa kto może przechowywać i uzywać sieci do połowu ryb. Tak wiec jest to takie ograniczenie. Nie po to by komuś coś zakazać, a poprostu by walczyc z kłusolami.

Powiec po co zwykłemu obywatelowi sieć do połowu ryb?
Co innego sieć maskująca itd. Bo to są całkiem inne sieci.

By nie te ograniczenie, to ciężko było by walczyć z kłusownikami. Bo on by mógł sieć posiadać, jak i wyjmować z wody. Tak więc strażnik nawet na gorącym uczynku by nie mógł go złapać. Bo jak, przecież jak by nie było zakazu wyjmowania sieci przez osoby do tego nie uprawnione, to mógł by wciąć kit. Że on a zobaczył i chciał osunąć z łowiska.

Popatrz co tu się pisze, o posiadaniu sieci, i weź to pod wzgląd jako kłusol. Może wtedy zrozumiesz po co sa takie nie inne przepisy. I wtegy jako wędkarz któremu zależy na dobru łowisk. Zrozumiesz że one są by chronić łowiska przed nie chcianymi czynnikami.


A i narzedzia mogę posiadać jakie tylko świat wymyślił.Widać ze nie wiesz co to wlasnosć prywatna w USA dostałbyś kulkę za samo wkroczenie na mój ogrodzony teren bez ostrzeżenia z napisem private property
Co do USA, tam też Policja i inne organy mogą wejść na twoją posesje z nakazem. No i tam tak policja sie nie cacka z przestępcami jak u nas...

Ps.
Chów, to trzymanie ryb w akwenie wodny, jak kurki w zagrodzie...
[2014-07-20 15:51]

darek-salamon

Arturze proszę nie pitol bzdur.Nawet mając staw i ryby w tym stawie jak są dla mojego uzytku nie muszę mieć zezwolenia hodowlanego, zezwolenia wydaje się na sam staw.Jezeli będę się parał handlem rybami to zgoda musze mieć zezwolenia i dzialalnosc.Ja wiem ze tak proforma chcesz pozbawić ludzi siatek i innych narzędzi rozumiem to ,bo przerodzić się człowiek może w kłusownika.Wiesz strzela policja w Polsce i to skutecznie bez ostrzeżenia.Przyklad niedawny gostka co z siekierą demolowal wystawy i samochody .Tak samo jak zaczeli stosować teraz zamiast za przekroczenie prędkosci nie mandaty 500 zł tylko utrata prawa jazdy za przekroczenie predkości niebezpiecznej z dozwolonej 110 km/h jechał gosć bryką 200 km/h i miał kase myslał ze 500 zl zaplaci i co mu mandat zrobi?Teraz nie jeden już się zdziwił czemu mu prawko zabrali a liczył na mandat tylko..Ale wszystkich traktować jak potencjalnych przestepców odgórnie to chyba coś nie hallo .Takie siaty maskujące też się nadają do klusowania uzywają takiego sprzetu przyrodnicy i karpiarze .Jakoś zezwolenia na posiadanie nikt nie ma a zaufaj mi da sie też takimi siatami kłusować.Widziałem na filmach PSR-u .Tyle ze nie czekają jak ktoś sieci podejmie tylko sami je podejmują .Dziwne co boją sie ?I tak sie chwalą pózniej że sieci zebrali i ile a kłusowników zero.Chyba większego uszczerbku w ten sposób kłusownikowi nie czynią.Realna kara po kieszni gada by coś mogła zmienić a nie tylko prewencyjne działania.Policja pijakowi też ma prewencyjnie wszystkie noze z domu zabrać by rodziny nie zaszlachtował?Artur sprawiasz wrazenie takiego zagozalego stróza prawa i glosisz innym jak chciałbyś zeby było a nie jest.Wszystkich byś karał dookoła.A sam wiesz że samemu sieci sie nie podejmuje więc po co mi tłumaczysz w dziecinny sposób jakby było gdyby było?Skoro wyciagasz to normalne ze jesteś kłusownikiem.No chyba że ktoś jest aż tak głupi co sam sieci wyciaga i są dwie mozliwosci ze dostanie kosą po żebrach od samych kłusowników i po mordzie albo go PSR złapie i sam nim bedzie.Nikt bez powodu w ogień nie skacze.Twoje niektóre tłumaczenia są naprawdę nieomylne.A nieraz śmieszne.Ty jak byś był w ZGPZW to byś zarządził:-) :-) :-) Jeszcze kasy fiskalne byś wprowadził zamiast tych rejestrów.Jakieś klapki masz na oczach ja nie.Tak masz w głowę pewne rzeczy nakładzione jakby te cale PzW omamiło Cię do końca .Kiedyś inaczej pisałeś i psioczyłeś a teraz czytam posty Twoje z przed miesięcy i kierunki jakoś Ci się pozmieniały .Może PzW Ci szkodzi?Ale napewno zmian byś tam rewolucyjnych dokonał. [2014-07-20 17:06]

Jędrula

Arturze proszę nie pitol bzdur.Nawet mając staw i ryby w tym stawie jak są dla mojego uzytku nie muszę mieć zezwolenia hodowlanego, zezwolenia wydaje się na sam staw.Jezeli będę się parał handlem rybami to zgoda musze mieć zezwolenia i dzialalnosc.Ja wiem ze tak proforma chcesz pozbawić ludzi siatek i innych narzędzi rozumiem to ,bo przerodzić się człowiek może w kłusownika.Wiesz strzela policja w Polsce i to skutecznie bez ostrzeżenia.Przyklad niedawny gostka co z siekierą demolowal wystawy i samochody .Tak samo jak zaczeli stosować teraz zamiast za przekroczenie prędkosci nie mandaty 500 zł tylko utrata prawa jazdy za przekroczenie predkości niebezpiecznej z dozwolonej 110 km/h jechał gosć bryką 200 km/h i miał kase myslał ze 500 zl zaplaci i co mu mandat zrobi?Teraz nie jeden już się zdziwił czemu mu prawko zabrali a liczył na mandat tylko..Ale wszystkich traktować jak potencjalnych przestepców odgórnie to chyba coś nie hallo .Takie siaty maskujące też się nadają do klusowania uzywają takiego sprzetu przyrodnicy i karpiarze .Jakoś zezwolenia na posiadanie nikt nie ma a zaufaj mi da sie też takimi siatami kłusować.Widziałem na filmach PSR-u .Tyle ze nie czekają jak ktoś sieci podejmie tylko sami je podejmują .Dziwne co boją sie ?I tak sie chwalą pózniej że sieci zebrali i ile a kłusowników zero.Chyba większego uszczerbku w ten sposób kłusownikowi nie czynią.Realna kara po kieszni gada by coś mogła zmienić a nie tylko prewencyjne działania.Policja pijakowi też ma prewencyjnie wszystkie noze z domu zabrać by rodziny nie zaszlachtował?Artur sprawiasz wrazenie takiego zagozalego stróza prawa i glosisz innym jak chciałbyś zeby było a nie jest.Wszystkich byś karał dookoła.A sam wiesz że samemu sieci sie nie podejmuje więc po co mi tłumaczysz w dziecinny sposób jakby było gdyby było?Skoro wyciagasz to normalne ze jesteś kłusownikiem.No chyba że ktoś jest aż tak głupi co sam sieci wyciaga i są dwie mozliwosci ze dostanie kosą po żebrach od samych kłusowników i po mordzie albo go PSR złapie i sam nim bedzie.Nikt bez powodu w ogień nie skacze.Twoje niektóre tłumaczenia są naprawdę nieomylne.A nieraz śmieszne.Ty jak byś był w ZGPZW to byś zarządził:-) :-) :-) Jeszcze kasy fiskalne byś wprowadził zamiast tych rejestrów.Jakieś klapki masz na oczach ja nie.Tak masz w głowę pewne rzeczy nakładzione jakby te cale PzW omamiło Cię do końca .Kiedyś inaczej pisałeś i psioczyłeś a teraz czytam posty Twoje z przed miesięcy i kierunki jakoś Ci się pozmieniały .Może PzW Ci szkodzi?Ale napewno zmian byś tam rewolucyjnych dokonał.





Ciekawy tekst ,przypomina mi kogoś .Hmmmm ?



[2014-07-20 19:49]

Artur z Ketrzyna

Tak Jędrula ciekawy tekst drak napisał, i przypomina mi wielu... Od ppoczątu arek ma takie podejście...

Darku;
Kiedyś inaczej pisałeś i psioczyłeś a teraz czytam posty Twoje z przed miesięcy i kierunki jakoś Ci się pozmieniały .Może PzW Ci szkodzi?Ale napewno zmian byś tam rewolucyjnych dokonał.

odpowiem Ci choć to nie na temat;
Nie PZW, a niektórzy ludzie. Np,; prezes mego koła i szkodzi nie tylko mi ale i wszystkim członkom mego koła, jak i całemu PZW, bo dzięki takim jak on PZW ma taka nie inna opinię...

Zawsze pisałem że nie PZW jest złe, a ludzie którzy postępują  jak postępują.
Nie będę tu się rozpisywał. Jak powiedziałem już nie długo na moim blogu o tym przeczytasz.
Może wtedy trochę przejrzysz na oczy i przestaniesz takie bzdety wypisywać? Wątpię

Widzisz ja co kolwiem nie powiem, nie napiszę, to ty sobie coś dopowiesz.
jak w przypadku;
Ja;
Ps.
Chów, to trzymanie ryb w akwenie wodny, jak kurki w zagrodzie...

Ty;
Nawet mając staw i ryby w tym stawie jak są dla mojego użytku nie muszę mieć zezwolenia hodowlanego, zezwolenia wydaje się na sam staw.
Powedz człowieku, Gdzie ci napisałem że jak będziesz trzymał ryby we własnym stawie, na własny użytek. To że zmusisz mieć zezwolenie na hodowlę?


Co do innych twoich wywodów. Ze można sieć maskująca wykorzystać do połowu ryb, To Ci odpowiem że firankę też. Pomysłowość ludka nie ma granic. Dzięki temu mamy postęp.
No i pamiętaj jeszcze o jednej regule prawnej. Nie rodzaj narzędzia mówi że to jest przedmiot zbrodni, a jego sposób wykorzystania.
Tak więc nie wyjeżdżaj z nożami i samochodami.

Prawo jest tak tworzone tak by eliminować szkodliwe działania jednostek. A nie dla ograniczenia ogółu.
Tak samo jest z mandatem. Czy ty dostaniesz jak będziesz jechał przepisowo?
Nie.
Tak samo jest z siecią. Do póki nie złamiesz prawa, nie zostaniesz ukarany.

No i jeszcze jedno.
Do puki nie zostanie tobie udowodnione że łamiesz przepisy i działasz na niekorzyść innych, jak i nie zostanie wszczęte postępowanie. To do tond nie zostaniesz ukarany.... i dalej będziesz mógł działać na szkodę innych...

Taka mała przesłanka do przemyślenia. A może jak ją dobrze zrozumiesz, to będziesz miał rozwiązanie swoich problemów...
[2014-07-20 20:51]

MASTINO

Masz racje Jędruś.........Niereformowalny też podobnie :) Teksty o Ameryce, samochodach, strzelaniu w kontekście prawa do posiadania sieci rybackich mi się podobają :) [2014-07-20 21:41]

perwer

1. Rybackie narzędzia i urządzenia połowowe może posiadać wyłącznie:
1) uprawniony do rybactwa;
2)  osoba dokonująca połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa;
3) osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie produkcji lub obrotu tymi narzędziami i urządzeniami;
4) dyrektor parku narodowego i uprawnione przez niego osoby – w celu wykonywania ochrony ryb na wodach parku narodowego.




    Znowelizowany art. 4 ust. 1 głosił, że uprawnionym do rybactwa jest:
  1. właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami,
  2. władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody.


Interpretujcie jak chcecie ...


 cześć Maciek - sporo czasu i wody upłynęło już ..hehhe

cześć Jędruś - jak tam forma ?

[2014-07-20 22:36]

MASTINO

1. Rybackie narzędzia i urządzenia połowowe może posiadać wyłącznie:
1) uprawniony do rybactwa;
2)  osoba dokonująca połowu ryb na rzecz uprawnionego do rybactwa;
3) osoba prowadząca działalność gospodarczą w zakresie produkcji lub obrotu tymi narzędziami i urządzeniami;
4) dyrektor parku narodowego i uprawnione przez niego osoby – w celu wykonywania ochrony ryb na wodach parku narodowego.




    Znowelizowany art. 4 ust. 1 głosił, że uprawnionym do rybactwa jest:
  1. właściciel, posiadacz samoistny lub zależny gruntów pod wodami stojącymi lub stawami,
  2. władający obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właścicielem wody.


Interpretujcie jak chcecie ...

 cześć Maciek - sporo czasu i wody upłynęło już ..hehhe

cześć Jędruś - jak tam forma ?




Siemasz Darek :) No sporo..... życie :) Pozdrawiam :)



[2014-07-20 22:57]

osa12

Co to jest "uprawniony do rybactwa" ?
No właśnie, wydaje się, iż interpretacja art 4 nasuwa sporo wątpliwości.

Art. 4. 1. Do chowu, hodowli lub połowu ryb: 1) uprawniony jest: a) władający wodami w sztucznym zbiorniku wodnym przeznaczonym do chowu lub hodowli ryb i usytuowanym na publicznych śródlądowych wodach powierzchniowych płynących, b) właściciel albo posiadacz gruntów pod wodami stojącymi lub gruntów pod wodami, do których stosuje się odpowiednio art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145, z późn. zm.1)), zwanej dalej „ustawą – Prawo wodne”, c) właściciel albo posiadacz gruntów pod stawami rybnymi lub innymi urządzeniami w gospodarstwie rolnym przeznaczonymi do chowu lub hodowli ryb, 2) w obwodzie rybackim uprawniony jest organ administracji publicznej wykonujący uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego albo osoba władająca obwodem rybackim na podstawie umowy zawartej z właściwym organem administracji publicznej na podstawie art. 13 ust. 3 al-bo umowy, o której mowa w art. 217 ust. 6 ustawy – Prawo wodne – zwani dalej „uprawnionymi do rybactwa”.
Myślę, iż właściwą interpretacją jest, iż uprawnieni do rybactwa mogą być tylko w obwodach rybackich.
Dlaczego ? - tylko tam możliwe jest rybactwo (połów ryb należących do całego społeczeństwa i sprzedaż tych ryb, a w zamian obowiązek prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej) - po co wprowadzać taki termin jeśli każdy właściciel lub posiadacz wody nim jest (można posługiwać się terminem właściciel) - prowadzi to do wielu "paranoi" - właściciel wody 2 na 2 metry jest uprawniony do rybactwa ?  Jakie rybactwo można prowadzić na takiej wodzie ? A dodatkowo można być posiadaczem narzędzi i urządzeń połowowych ? Co najmniej śmieszne jak nie głupie. Jak walczyć z kłusownictwem, jak wystarczy wykopać staw  metr na metr i stać się "uprawnionym do rybactwa" , kupić sieci i inne "zabawki" i nocami kłusować na pobliskich wodach.
Dodatkowo czytając "prawo wodne" i ustawę "o rybactwie śródlądowym" spotykamy zapisy, które są przedziwne np.: art. 7 ust 2.
2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa pod-wodnego”, a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Po co pisać "jeśli połów odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa" skoro zawsze taki jest (zawsze jest właściciel gruntu pod wodą).

Jaki sens ma: Art. 19.1. W wypadku wystąpienia wody poza linię brzegu, zabrania się czynienia prze-szkód w jej odpływie.2. Uprawniony do rybactwa może wejść na zalany grunt w celu połowu ryb. Posiadaczowi gruntu zalanego wodą przysługuje odszkodowanie za szkody związane z wejściem na jego grunt i połowem ryb.3. Ryby niewyłowione w ciągu miesiąca od zalania gruntu stanowią pożytki, do których pobierania jest uprawniony posiadacz gruntu.4. Przepis ust. 2 nie ma zastosowania, jeżeli w wyniku zalania gruntów nastąpiło połączenie się z wodami użytkowanymi przez innego uprawnionego do rybactwa.
Skoro "uprawniony do rybactwa" nie ma prawa wejść na zalany grunt bo nastąpiło połączenie z wodami innego "uprawnionego do rybactwa". 
Skoro własność gruntu decyduje czy jest uprawniony do rybactwa to zawsze nastąpi takie połączenie, nawet jeśli wcześniej nie było tam wody, to już jest i jest uprawniony do rybactwa w postaci właściciela gruntu.
Art. 19 nie ma sensu, chyba że o "uprawnionym do rybactwa" mówimy tylko w obwodzie rybackim.
To tylko przykłady, "paranoi" interpretacji art. 4. Jest tego dużo więcej.
Stawiam tezę, iż "uprawniony do rybactwa" może być tylko na wodzie płynącej. 

[2014-07-21 09:43]

Artur z Ketrzyna

Myślę, iż właściwą interpretacją jest, iż uprawnieni do rybactwa mogą być tylko w obwodach rybackich.

Osa ty już przestań interpretować te przepisy. Bo zaczynasz tworzyć nowe...
[2014-07-21 16:11]

jakub-jakub

WOW!  niezła dyskusja sie tu rozwinęła dziekuje tym osobom które sporo wniosly do tej dyskusji za ''oświecenie" mnie w tych sprawach z siatami na bazarze

P.S. co do tego dzwonienia do PSR to dobry pomysł tylko żeby sie z tym nie afiszować ;)

.
[2014-07-22 12:17]

Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie? [2014-07-23 11:34]

89krzysztof

Przeczytaj cały ten temat od początku do końca, a dostaniesz odpowiedź.
[2014-07-23 12:12]

darek-salamon

Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?


Najlepiej wezwij CBŚ bo PSR nie da sobie rady.Teraz chcecie wszystkich dookoła denuncjować?Jak nad wodą zobaczysz takie sieci to dzwoń.Chyba chcesz być niemile widziany w tym sklepie jak wyjdzie na jaw ze to Ty dzwoniłeś.A co z pod lady te sieci sprzedaje? [2014-07-23 12:55]

pompips

Nie ma problemu z zakupem sieci i po co kontynuować ten temat.
Można w necie bez problemu zamówić, na bazarach i w wędkarskich. Po co bić pianę w jednym temacie.
Z sieciami jest tak jak z innymi rzeczami to towar jak każdy inny a prawa rynku są wszystkim znane.
Jeden kupi bo ma staw drugi bo ma ochotę zrobić z nich dekoracje, trzeci bo zabezpiecz nimi wolno biegający drób przed ptactwem drapieżnym lub owoce na drzewie czy uprawy w ogrodzie.  A i znajdzie się taki co  będzie kusował.
Nie zabronicie sprzedaży sieci i nic nie zdziałacie.
 To tak jak by zakazać sprzedaży piły łańcuchowej czy siekiery bo ktoś może iść i nielegalnie wyciąć drzewo.
Są służby powołane widzisz gościa jak stawia siatę dzwoń, wyciągniesz siatę to dzwoń zgodnie z regulaminem nie znasz numeru na psr to pod 112,po to płaci się służbą wypłaty aby reagowały.
[2014-07-23 13:09]

sebaworoch

Używaj wyrazów które zrozumie uczeń podstawówki czy gimnazjum.
denuncjować  -składać władzom poufne doniesienie o popełnieniu przez kogoś wykroczenia [2014-07-23 13:13]

darek-salamon

Używaj wyrazów które zrozumie uczeń podstawówki czy gimnazjum.
denuncjować  -składać władzom poufne doniesienie o popełnieniu przez kogoś wykroczenia

Teraz mnie rozbawiłeś,,no to kablować lub inaczej donosić być donosicielem .:-) :-) :-) :-)  [2014-07-23 13:32]

Artur z Ketrzyna

Skumajcie to:Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci 1.10x10m2.6x6m3.1x1m to rozumiem na podrywkę4.65x65mNiby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?

Widać na wędkarzach ma za mały przychód...

Dopuszczalne, jak każdy może sprzedawać...
Ale ujma dla wędkarzy że z sklepie wędkarskim takie g... sprzedają!
I teraz pytanie;
Tak tu każdy krytykuje taką sprzedaż.
A ilu wędkarzy, pokaże swoje nie zadowolenie, i ominie ten sklep, nawet zwróci uwagę sprzedawcy i wyjdzie nie kupując nic?

Pytanie ile takich siatek sprzeda? I ile na tym zarobi?
A ile zarabia na wędkarzach?
[2014-07-23 17:29]

89krzysztof

To jest sprzedawca, a sprzedawcy celem jest sprzedać towar i na nim zarobić. A sprzedaje produkty, które ludzie kupują. Dlaczego ja miałbym nie dać jemu zarobić? Tak jest świat zbudowany, że jeden sprzedaje, drugi kupuje. A jeśli będziesz omijał sklep, bo coś tam jest sprzedawanego niezgodnego z Twoim światopoglądem, to prędzej czy później będziesz musiał produkować wszystko sam, polować, hodować itd. Bo w każdym sklepie znajdzie się coś, co Ci się nie podoba.
[2014-07-23 18:52]

darek-salamon

Artur sa tu tacy na forum co do najbliższego sklepu jada po 20 km nastepny sklep  jest ponad 40 km dalej .Kto będzie dodatkowym kosztem bojkotował sklep?Zakladacie -z jakiego z góry  powodu ze ma sieci nie legalnie?Kazdy kto sprzedaje sprzęt wedkarski zarabia na wedkarzach jeszcze w sezonie kupę kasy.Moze ktoś zamówił i ma gospodarstwo chodowlane i zrezygnował.Zabić dziada i sklep podpalić ? To co zrobić z PZW zeby wiecej zarybialo wody? Skladek nie placić?:-) :-)  [2014-07-23 18:53]

JKarp

Skumajcie to: Dzisiaj w moim ulubionym sklepie mój ulubiony sprzedawca dostał dostawę 4 sieci  1.10x10m 2.6x6m 3.1x1m to rozumiem na podrywkę 4.65x65m Niby to nie jego wina tylko szefa sklepu który to zamawia i jest za granicą.Robić coś z tym? to dopuszczalne w sklepie?

4 sieci ale wychodzi, że razem ( 10+6+65 bez podrywki ). Siatka np 10 m x 10 m - ki czort bo ja takich siatek nie widziałem. To samo 65 m x 65 m - boisko piłkarskie ? Chyba, że ta cyfra z przodu to ilość sztuk ale jakoś mi się nie zgadza - tylko jedna podrywka a 65 sztuk siatek o długości 65 m?
Czy ktoś tu coś kręci?Podaj adres sklepu i telefon - zadzwonimy i zapytamy.JK [2014-07-23 19:01]

darek-salamon

Najlepiej adresy wszystkich sklepów w Polsce i tych internetowych też ,robimy nagonkę na biednych sprzedawców .A klusownicy zejdą calkiem do podziemia.To już lepiej śledzić takich co to kupują:-) :-)  [2014-07-23 19:14]

Artur z Ketrzyna

Darek, czy pisałem że ma nielegalnie?
Ale jak kogoś wkurza takie postepowanie sprzedawcy, i to jedyny sklep w okolicy to ma jeszcze internet ;-)

To tak na marginesie...
I to była luźna propozycja.

Po drugie, miał by czyste sumienie... ;-)


Ps. Janek wkradł Ci się czeski błąd. Zjadłeś kropi w wymiarach. ;-)
[2014-07-24 20:27]