Zaloguj się do konta

Hamulec kołowrotka

utworzono: 2012/05/04 17:50
Immortallord

   Witam mam krotkie pytanie gdzie w tym kolowrotku jest regulacja hamulca nie chodzi mi o wolny bieg tylko o hamulec bo te pokretelko z tylu dziala dopiero jak przestawei ten przeloncznik nad nim i jak pokrece korba to przeloncznik odskakuje i to co jest wyregulowane na tym malym pokreciuku przestaje dzialac  

http://wedkarski.com/pl/karpiowe/3288-cormoran-kolowrotek-antera-br-5pif.html

link do kolowrotka

[2012-05-04 17:50]

Immortallord

http://wedkarski.com/pl/karpiowe/3288-cormoran-kolowrotek-antera-br-5pif.html tutaj link do kolowrotka [2012-05-04 17:53]

davix7

U góry na szpuli ma regulację. Pozdrawiam [2012-05-04 18:15]

Immortallord

czyli te male pokretelko z tylu jest do wolnego biegu do regulacji ?? i wolny bieg ma byc wylonczony podczas polowania taK  [2012-05-04 18:17]

Immortallord

Aha i jeszcze jedno bo0 mialem go caly czas na maksa dokrecony i mi przypony zrywalo podczas zacinania i kolega mi piowiedzial ze mam go tak wyregulowac ze jak mocno pociagne zylke to ma schodzic z kolowrotka [2012-05-04 18:21]

szyna

w tyle kolowrotka pod przelacznikiem wolnego biegu masz jego regulacjie , wolny bieg jest po to by nie porwalo ci wedki z stojakiem oprzy wiekszym karpiu :) po przelaczeniu w gore powinienes bez problemu wyciagac zylke z szpuli . po przelaczeniu w dol zostaje on wylaczony i dziala tylko przedni hamulec , ktorego ustawiasz do holowania ryby . a przypony ci sie nie mogly urwac podczas gdy byl wlaczony wolni bieg ( bo bys wcale nie dal rade zaciac ) przedni hamulecv musiales miec za bardzo dociagniety i przy wiekszej rybce moglo sie tak zdazyc .  [2012-05-04 18:53]

89krzysztof

Hamulec służy między innymi do tego żeby nie zrywać przyponów. 
google.pl/wolny bieg    -   i wszystko będzie jasne [2012-05-04 18:59]

dawidwol

Hamulec tylni przeznaczony jest do wolnego biegu, nim regulujesz poziom luzu szpuli, dzięki czemu żyłka może swobodnie się wysnuwać. Do regulowania podczas holu służy hamulec przedni umieszczony na szpuli. [2012-05-04 19:54]

Immortallord

no i własnie dlatego ze mialem ten przedni hamulec na szpuli dokrecony na maksa przy zacinaniu zrywaly mi sie przypony teraz juz to rozumie juz go popuscilem tak ze jak mozcno pociagne to zylka delikatnie schodzi ze szpuli  [2012-05-04 20:01]