Hamulec tylni czy przedni w kołowrotku?

/ 8 odpowiedzi
jaki kolowrotek najlepszy na spining z tylnym czy przednim hamulcem z gory dzieki i wogole co to za roznica
z@mela


Osobiście stosuje kołowrotki z przednim hamulcem jesli chodzi o spinning oczywiscie . Do lekkiego spina lepsze sa kolowrotki z przednim hamulcem bo sa precyzyjniejsze mozna jestidealnie wyregulować no i są żywotniejsze . Do ciezkiego spina to juz kwestia gustu ale ja bym jednak obstawial na górny hamulec . (2008/08/10 10:21)

loli


spoko z ciebie koles dzieki za pomoc ja zaczynam swoja przygode z wedkowaniem tzn powracam po wielu latach wiec sie troche gubie jak narazie mieszkam i pracuje w szwecji lowisko na kazdym osiedlu jeziorko wokol skaly rzeki morze lux szczupaki i okonie a wytlumacz mi jakie przelozenie jest najlepsze i co tak naprawde daje co to gorny hamulec tylni pozdrawiam (2008/08/10 12:03)

z@mela


heh pracowałem w szwecji w Tidaholm niedaleko Jonkoping , skovde ogolnie wody jest tam dostatek. Aktualnie szukam pracy bo w polowie wrzesnia musze wyjechac gdzies i wlasnie mysle o Szwecji Dani Norwegi tylko te 3 kraje wchodza w gre. Nie masz tam przypadkiem jakis wolnych miejsc pracy ? (2008/08/10 12:08)

loli


ech odbieglismy od tematu jak sie znasz wezno wytlumacz mi to o co pytalem z gory dzieki

powiem ci tak narazie ja mam prace na stale pobyt i wogole podatki wysokie jak nic chce z zcasem wrocic i otworzyc swoja firme budowlana netto moja pensja wynosi 22 000 koron a do lapy biore 15 takze mieszkanie tel internet i jestem zmuszony kupowac sprzet wedkarski w polsce i laska musi mi przywozic


powiem ci tak roboty zawzse wszedzie jest jak juz sie tu jest:) bo takie zalatwianie wiesz jak wyglada

jak sie jest na miejscu budow jest masa polakow tez jednak nie polecam polaka nad soba mozesz wyjsc troszke oszukany tacy sa
i bedziesz robil po 12 g (2008/08/10 12:17)

loli


ja mieszkam w göteborg (2008/08/10 12:18)

z@mela


najlepsze przełożenie to meidzy 4,8 - 5,3 :1 to znaczy ze 1 pełen obrót korbki powoduje np 5,2 obrotu tego czegos co nawija zylkę na szpulę. Takie przelożenia sa najlepsze bo nie bedzie trzeba sie nakręcic jak dziki rex. Tylni a przedni hamulec no wiadomo jeden reguluje sie nad szpulą a drugi w dolnej częsci kolowrotka hmm roznice konstrukcyjne , az tak dokladnie sie w to nie zagłebiałem jedyna wiedza jaką posiadam to z opini innych wedkarzy i wiem ze górny hamulec jest precyzyjniejszy i żywotniejszy . Ważne zeby po wędkowaniu a tym bardziej na zime poluzować na maxa hamulec zeby tarczki nie były ściśnięte przez dlugi czas bo pozniej to stracą swoje właściwości. To który rodzaj hamulca wybrać to zalezy od upodobań wędkarza bo jednym pasuje dolny innym górny mi osobiście ten drugi :) A co do Szwecji to pamiętam ze tam byly fajne promocje w Lidlu z przynętami mozna bylo za 100kr kupic tego w kit . Kije takie lepsze to juz niestety ladny wydatek że chyba lepiej kupic w PL. (2008/08/10 12:28)

loli


pewnie ze lepiej w pl a lidl to badziew jak dla mnie sa ladne wedziska ale 1200 kr takie ceny takze chyba rozumiesz jesc mieso tez musze pozdrawiam (2008/08/10 13:28)

z@mela


w lidlu kupilem pudlo z samymi przynetami za 100kr to jak za darmo w PL dalbym za to min z 80zł. Dobre kije sa drogie to fakt. (2008/08/10 13:35)