Hamulec ciężko chodzi w kołowrotku

/ 4 odpowiedzi
Koledzy proszę sugestie przy naprawie kołowrotka. Jest problem z tylnym hamulcem. Bardzo ciężko chodzi pomimo że jest odkręcony maksymalnie. Oczywiście przy dokręceniu jest większy opór.
 Co powinienem zrobić jeszcze, albo co zrobiłem źle?
Cały mechanizm rozebrałem, wyczyściłem, skręciłem ponownie i nic.
Mechanizm składa się z kilku podkładek różnej grubości.
Jest to wiekowy, ale dobry kołowrotek, nie chciałbym się z nim żegnać.
Bogdan1951


Poczytaj na stronie: http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/news.phpW razie dalszych problemów pisz na priv lub GG- 33439319Pozdrawiam Bogdan (2013/10/21 18:25)

Bernard51


Widzę że powróciłeś "Bogdan 1951" na forum wędkuję pl, to dobrze bo fachowa porada zawsze sie przyda przy uszkodzonym sprzęcie. (2013/10/21 19:04)

Rysiiek


ok. Dzieki Bogdan, stronę odwiedziłem, jest zacna :). Dam znać czy udało się naprawić..pozdrawiam (2013/10/24 20:32)

esox61


Czasami tak bywa że przeoczenie małego detalu psuje całość. Najlepiej posługiwać się schematami montażowymi a jeśli ich brak róbmy zdjęcia poszczególnych etapów demontażu kołowrotka by potem spokojnie go złożyć z powrotem. Wielokrotnie dostawałem młynki rozłożone przez właścicieli a później źle zmontowane że pozostawały części :0 Jeśli hamulec pracuje bez zacięć to nie rozbieramy go niepotrzebnie. W tanich kołowrotkach zazwyczaj ten element działa marnie, stąd trzeba wiele zachodu żeby poprawić to co "ojciec konstruktor" popsuł :) (2013/11/02 23:45)