Halibut sposoby połowu na wędkę

/ 2 odpowiedzi
Koledzy kto ma jakieś doświadczenie w łowieniu halibutów to proszony jest o radę
sopelsobczynski


Witam.Mam ten sam problem jak złowić halego.Do Norwegi wybieram sie na koniec kwietnia na wyspę Blomsoya podobno teren halibutowy.Z tego co się naoglądałem na TV to dość skuteczne są rippery typu big game czyli dość duże ponad 20cm.Na forach opisują że martwa ryba też jest skuteczna,nie mam konkretnego zdania co do przyponów czy stalowe czy gruby fluocarbon opinie są różne.Interesuje mnie też ZĘBACZ czy można go spotkać na Blomsoy i na co najlepiej go lowić.W tamtym roku wiosną byłem na lofotach podobno też można spotkac halibuta ale nie miałem okazji mocować się z tą rybką wynikalo to na pewno z mojego małego doświadczenia jak ją złowić.Fajne filmiki widzialem "czesi na rybach dość dobrze pokazują na jaki sprzęt łowią bo z kolei BIKEDRZYCKI z taka ryba to konkretny zamotaniec więc jeśli był by  ktoś chętny opisać jakieś porady to też był bym wdzięczny.Napisz kolego w jaki region się wybierasz.Pozdrawiam i szykuję już sprzęt jeszcze miesiąc do wyjazdu a adrenalina już buzuje (2013/03/27 00:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jacenty75


W połowie halibutów doświadczenia nie mam żadnego ale ale jedno jest pewne tak jak kolega wyżej napisał "Biedrzycki to konkretny zamotaniec" i nie tylko na morzu. (2013/03/27 08:44)