Zaloguj się do konta

Haki kute vs Hi-carbon

utworzono: 2013/03/11 21:56
kuba234p

Jakie są zalety i wady kutych haków i haków z drutu Hi-carbon?

Bo do tej pory urzywałem kutych ale jakoś zdecydowałem sie na druciaki nie wiem dlaczego  może kształt mnie zachęcił :/JAKIE SA ZALETY I WADY TYCH DWÓCH RODZAJÓW [2013-03-11 21:56]

kuba234p

nikt nie wie ??? [2013-03-12 17:57]

HeadAche

Druciaki lubią sie rozginać. Ja używam małych rozmiarów (12-16) Trzeba zwrócić uwage na grubość drutu. Powiedzmy haki nr 14 kupuję te zrobione z drutu 0,32, te z 0,27 przy nawet delikatnym zawadzie często sie rozginają. Trzeba samemu popróbować. 

Plusy jak dla mnie to delikatniesza budowa mniej widoczna, przeważnie używa sie ich do zbrojenia białych robaków i bez większych problemów radzą sobie z rybami ponad 1kg. 

Dużo zależy od ryb na które będziesz polował, ja głównie łowię bolonką i  takie haki sprawdzają sie w 100%.

[2013-03-12 18:51]

kuba234p

Druciaki lubią sie rozginać. Ja używam małych rozmiarów (12-16) Trzeba zwrócić uwage na grubość drutu. Powiedzmy haki nr 14 kupuję te zrobione z drutu 0,32, te z 0,27 przy nawet delikatnym zawadzie często sie rozginają. Trzeba samemu popróbować. 

Plusy jak dla mnie to delikatniesza budowa mniej widoczna, przeważnie używa sie ich do zbrojenia białych robaków i bez większych problemów radzą sobie z rybami ponad 1kg. 

Dużo zależy od ryb na które będziesz polował, ja głównie łowię bolonką i  takie haki sprawdzają sie w 100%.


a takiego leszcza 3kg by dał rade na druciaka?

[2013-03-12 19:18]

kuba234p

... [2013-03-13 17:11]

Arcymisiek

Druciaki lubią sie rozginać. Ja używam małych rozmiarów (12-16) Trzeba zwrócić uwage na grubość drutu. Powiedzmy haki nr 14 kupuję te zrobione z drutu 0,32, te z 0,27 przy nawet delikatnym zawadzie często sie rozginają. Trzeba samemu popróbować. 

Plusy jak dla mnie to delikatniesza budowa mniej widoczna, przeważnie używa sie ich do zbrojenia białych robaków i bez większych problemów radzą sobie z rybami ponad 1kg. 

Dużo zależy od ryb na które będziesz polował, ja głównie łowię bolonką i  takie haki sprawdzają sie w 100%.


a takiego leszcza 3kg by dał rade na druciaka?



Kubuś,dużo zależy od elastyczności kija i umiejętnego holu.Na sztywnej "pale" ,to żyłka jak i haczyk dostaje po d... ,wtedy przeważnie zawodzi najsłabsze ogniwo zestawu,bywa,że właśnie ten druciak.Natomiast haczyki kute , jak sama nazwa wskazuje , są z mocniejszej hartowanej stali - przeważnie z przeznaczeniem do połowu większych ryb.



[2013-03-13 17:39]