Haki bezzadziorowe - moje zdanie

/ 81 odpowiedzi / 3 zdjęć
robertxxx62


No i wyrażenie swojego zdania , odmiennego niż kolega napotyka na krytykę . Nie trzeba mi tłumaczyć jak dziecku w przedszkolu ! Wiem że haki z zadziorem  są bardziej skuteczne , agregat też ! Tu chodzi o swoje wyrażenie zdania na ten temat i nikogo mi nawet do głowy  nie przyszło namawiać na takie czy takie i w jakiś sposób krytykować . Nie wiem poco ta złośliwość ? (2011/02/16 20:04)

robertxxx62


Własne zdanie to ryzykowna sprawa. ;)



:):) A o tych inaczej profilowanych hakach to nie wszyscy wiedzą , teraz nie chce mi się iść po pudełko z przynętami , dałbym fotkę bo mam nimfy z takimi właśnie hakami bez zadzioru , juto przyniosę to wstawię fotkę . (2011/02/16 20:22)

pawelz


Tez mialem napisac o innym profilu haczyka bezzadziorowego.
Haczyk z przygietym zadziorem na 100% bedzie gorzej trzymal rybe niz ten wyprodukowany jako bezzadziorowy.
Choc przy pewnej wprawie, roznica bedzie niewielka.
Tak naprawde to roznice miedzy haczykami z zadziorem a bez poczyjemy, gdy bedziemy holowac niewielka rybe z pradem. Pisze o muchowce. Wtedy sila nurtu plus ciezar sznura czesto powoduja duze luzy na lince i ryby spadaja. Ale w koncu po co nam taki drobiazg, ktory nie potrafi pozadnie napiac sznura :). (2011/02/17 08:22)

withanight88


Ja jako nieuzywajacy haków bez zadziorowych moge powiedzieć ze takich hak bedzie odrobine mniej skuteczny od tego z zadziorem. Jednak moge sie mylić. 


Wniosek - nalezy wiosna wyprobować haki b/zadziorowe i na wlasnej skórze sie przekonać.

(2011/02/17 09:33)

u?ytkownik63491


Dobrzeżze idę zaraz do roboty, bo ciśnie mi się na usta pewne określenie które nie jest odpowiednie żeby go tu napisać.

Usiłuję wykazać, że HAK BEZ ZADZIORA NIE MOŻE BYĆ SKUTECZNIEJSZY NIŻ TEN Z ZADZIOREM ba, nie jest nawet częściowo tak skuteczny.

Widzę, że tu trzeba jak dzieciom w przedszkolu tłumaczyć, że kolor jest zielony, nie trawkowy.

Ja już jaśniej nie potrafię napisać o co mi chodzi, a widzę że Koledzy usiłujecie mi uświadamiać jakieś pradawne potrzeba zaspokojenia głodu i takie tam bzdety. 

Ja zaś usilnie wykazuję, że już człek w jaskini zanim wymyślił koło, wiedział że grot z zadziorem jest bardziej skuteczny.

O nic więcej mi nie chodzi, a Koledzy łówcie sobie nawet na samą żyłkę - co mnie to ovchodzi.


 

No oczywiście , nie potrafisz się pogodzić że ktoś ma rację a nie Ty ! Widać nie miałeś w ręku haka bezzadziorowego a tym bardziej nigdy nie łowiłeś na taki haczyk , a próbujesz na siłę Nam wmawiać swoje zdanie. Po kiego czorta mieszasz dzidy i ich groty które zazwyczaj były z zadziorem i to nie jednym - a wiesz dlaczego ? dlatego że zazwyczaj do tego ostrza była przywiązana dość długa linka a na jej końcu umocowany był dość pokażny kamień aby ugodzone zwierzę zbyt daleko z takim ciężarem nie uciekło.  A sprawa haczyków jest dość prosta  - używali takich na jakie im ości lub małe kostki pozwalały , nie znali się jeszcze na profilowaniu tychże ości , daleko im było do epoki żelaza i brązu.

Tak więc jak chcesz komuś coś wmawiać to zastanów się dwa razy a przemyśl jeszcze trzy razy.

(2011/02/17 09:34)

withanight88


Dobrzeżze idę zaraz do roboty, bo ciśnie mi się na usta pewne określenie które nie jest odpowiednie żeby go tu napisać.

Usiłuję wykazać, że HAK BEZ ZADZIORA NIE MOŻE BYĆ SKUTECZNIEJSZY NIŻ TEN Z ZADZIOREM ba, nie jest nawet częściowo tak skuteczny.

Widzę, że tu trzeba jak dzieciom w przedszkolu tłumaczyć, że kolor jest zielony, nie trawkowy.

Ja już jaśniej nie potrafię napisać o co mi chodzi, a widzę że Koledzy usiłujecie mi uświadamiać jakieś pradawne potrzeba zaspokojenia głodu i takie tam bzdety. 

Ja zaś usilnie wykazuję, że już człek w jaskini zanim wymyślił koło, wiedział że grot z zadziorem jest bardziej skuteczny.

O nic więcej mi nie chodzi, a Koledzy łówcie sobie nawet na samą żyłkę - co mnie to ovchodzi.


 

No oczywiście , nie potrafisz się pogodzić że ktoś ma rację a nie Ty ! Widać nie miałeś w ręku haka bezzadziorowego a tym bardziej nigdy nie łowiłeś na taki haczyk , a próbujesz na siłę Nam wmawiać swoje zdanie. Po kiego czorta mieszasz dzidy i ich groty które zazwyczaj były z zadziorem i to nie jednym - a wiesz dlaczego ? dlatego że zazwyczaj do tego ostrza była przywiązana dość długa linka a na jej końcu umocowany był dość pokażny kamień aby ugodzone zwierzę zbyt daleko z takim ciężarem nie uciekło.  A sprawa haczyków jest dość prosta  - używali takich na jakie im ości lub małe kostki pozwalały , nie znali się jeszcze na profilowaniu tychże ości , daleko im było do epoki żelaza i brązu.

Tak więc jak chcesz komuś coś wmawiać to zastanów się dwa razy a przemyśl jeszcze trzy razy.








Nie potrafisz wyrazic swojego zdania bez zbednych uszczypliwosci ? 

(2011/02/17 09:38)

mienta


można iść na kompromis i wybrac haczyki z mikro zadziorem  (2011/02/17 09:49)

Jędrula


można iść na kompromis i wybrac haczyki z mikro zadziorem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z czym ? Co to takiego ?

(2011/02/17 10:11)

mienta


no jeśli te z zadziorem są złe i te bez tak samo to można używać tych z mikro zadziorem  (2011/02/17 10:16)

Jędrula


no jeśli te z zadziorem są złe i te bez tak samo to można używać tych z mikro zadziorem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale co to za haki ? Co za firma to produkuje ? Używasz tego ?

(2011/02/17 10:19)

u?ytkownik57785


Ale co to za haki ? Co za firma to produkuje ? Używasz tego ?




To taki zadzior co jest, ale go nie ma :) Na te haki mówią chyba Yeti :)

(2011/02/17 10:21)

mienta


są to haki z bardzo malutkim zadziorkiem a robił je swego czasu kamsan jak dobrze pamiętam te haki kupiłem jak pracowałem w angli mam kilka sztuk jeszcze ale czy u nas są dostępne to pojęcia nie mam  (2011/02/17 10:23)

Jędrula


Acha , poszukam po necie . (2011/02/17 10:26)

pawelz


To nie jest tak ze zadziorowe czy bezzadziorowe sa zle.
Kazdy typ ma swoje przeznaczenie.
Jesli polujemy na wieksza rybe z przeznaczeniem na konsumpcje, lepiej (pewniej) zalozyc haczyk z zadziorem.
Ale jesli nastawiamy sie na relaks z zalozeniem, ze jak bozia da to cos sie zje, albo wogole z zalozeniem ze 100% wypuscimy, to ja osobiscie zalozylbym bezzadziory.
Poniewaz nie chodze na ryby z nastawieniem, ze musze cos przywiezc do domu, to obecnie innych niz bezzadziory nie stosuje. (2011/02/17 10:36)

pstrag222


ludzie co wy złego widzice w hakach bezzadziorowych paranoja. najpierw oburzenie z kogutami teraz z hakami. paranoja a moze parodia (2011/02/17 12:37)

u?ytkownik63491


To nie jest tak ze zadziorowe czy bezzadziorowe sa zle.
Kazdy typ ma swoje przeznaczenie.
Jesli polujemy na wieksza rybe z przeznaczeniem na konsumpcje, lepiej (pewniej) zalozyc haczyk z zadziorem.
Ale jesli nastawiamy sie na relaks z zalozeniem, ze jak bozia da to cos sie zje, albo wogole z zalozeniem ze 100% wypuscimy, to ja osobiscie zalozylbym bezzadziory.
Poniewaz nie chodze na ryby z nastawieniem, ze musze cos przywiezc do domu, to obecnie innych niz bezzadziory nie stosuje.


I wszystko w temacie, brawo. (2011/02/17 12:42)

adamoso123


U mnie na rzece łowi taki jeden legendarny wędkarz który łowi bez przyponu, na spławik z pióra i wędkę z targowicy za 20 zł. Klenie 40-50 cm. leszcze 1-5 kg. , I jeszcze nigdy nie widziałem ,żeby wracał bez ryby. A przychodzą ludzie z wędkami za 500 zł. kołowrotkami z najnowszej serii Kongera itp. I łowią co najwyżej pistolety 30 cm. i klonki do 20 cm, ;] A co do tych haczyków to ja używam z zadziorem i jakoś nie uważam ,że ryby cierpią. Pozdro dla wszystkich. NO KILL. (2011/02/17 12:55)

Sebastian Kowalczyk


 A co do tych haczyków to ja używam z zadziorem i jakoś nie uważam ,że ryby cierpią. Pozdro dla wszystkich. NO KILL. 
 :blink: 
(2011/02/17 13:33)

Sebastian Kowalczyk


Kiedyś sobie wbiłem hak w rękę...do dzisiaj żałuje, ze to nie był bezzadziorowiec. :) (2011/02/17 13:40)

Jędrula


Kiedyś sobie wbiłem hak w rękę...do dzisiaj żałuje, ze to nie był bezzadziorowiec. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ja kiedyś wbiłem sobie wielki węgorzowy hak w tyłek , do dzisiaj mam ślad i też żałuję , że to był hak z zadziorem . Na do miar złego żaden z dwóch kolegów nie chciał mi pomóc wyciągnąć tego haka z tyłka bo najpierw leżeli na plecach ze śmiechu a potem kazali mi iść do diabła komentując moją tragedię ''….ja twojej dupy nie dotknę i ja też '' . Musiałem sam sobie z tym poradzić choć ze łzami w oczach . Ta historia może stanowić dowód na to , że zadzior jednak się przydaje w łowieniu ryb i nie tylko , o tym , że haczyk z zadziorem jest skuteczniejszy od bezzadziorowego to pisać nie muszę bo to fakt i jak wyżej napisałem mam na to niezbity dowód .


 

(2011/02/17 13:57)

u?ytkownik42354


Cały mój początkowy wywód został zinterpretowany zupełnie odwrotnie niż tego oczekiwałem.

Kolego Kowson - Twoja wypowiedź zabrzmiała równie złośliwie, ponieważ sugeruje że jestem wędkarskim zerem które nie ma pojęcia co gada, a przynajmniej nie posiada żadnych wędkarskich umiejętności.

Odmienne zdanie - każdy może mieć odmienne zdanie i to mi akurat zwisa i powiewa, ponieważ chodziło mi tylko i wyłącznie o fakt, że nie ma możliwości aby skuteczność haka gładkiego porównywać z hakiem z zadziorem. Nie ma tu do rzeczy gust, a właśnie raczej maja wielkie znaczenie umiejętności podczas prowadzenia zdobyczy.

Prawie każdy tutaj udowadnia, ze nie ma różnicy w skuteczności tych haczyków, przy czym każdy dodaje zaraz.... oczywiście przy odrobinie umiejętności.  Po co więc zaprzeczacie sami sobie, skoro to umiejętności decydują o tym, czy taki haczyk jest skuteczny.

Tak oto prosta sprawa porównania skuteczności obu haków udowadnia, że jeśli tylko ktoś używa haków gładkich, będzie wmawiał koninę że są tak samo skuteczne, a to bzdura jakiej nie słyszałem w życiu. Powiem więcej - przynajmniej część z tych zagorzałych zwolenników gładkości pisze tak tylko po to, żeby być na topie.

PS:

Kol. Kowson .  Czy ja używałem takich haków.... Miałem okazję, ale ze względu na moje marne umiejętności... zrezygnowałem na rzecz o wiele bardziej skutecznych zadzioraków. Przy czym mnie nie obchodzi czy Kolega używa takich, czy innych,, a o umiejętnościach Kolegi się nie wypowiadam, ponieważ ja mam szacunek dla takich wyjadaczy i z pewnością moje umiejętności nie mogą z Twoimi stawać w szranki.

(2011/02/17 13:58)

Sebastian Kowalczyk


"Cały mój początkowy wywód został zinterpretowany zupełnie odwrotnie niż tego oczekiwałem. Kolego Kowson - Twoja wypowiedź zabrzmiała równie złośliwie, ponieważ sugeruje że jestem wędkarskim zerem które nie ma pojęcia co gada, a przynajmniej nie posiada żadnych wędkarskich umiejętności."

To Twoje słowa, ja tego nie powiedziałem :D

"Odmienne zdanie - każdy może mieć odmienne zdanie i to mi akurat zwisa i powiewa"

Jeśli Ci to zwisa i powiewa to po co otworzyłeś ten temat? 

"Widzę, że tu trzeba jak dzieciom w przedszkolu tłumaczyć,"

żeby pouczyć bandę ignorantów?

(2011/02/17 14:13)