Hak na amura

/ 9 odpowiedzi
witam,czy ktoś mógłby polecić dobre i sprawdzone haki na amura?ponoć tandem bait ma dobre-evolution i executor. ale może ktoś używał i poleci coś dobrego przed wiosennymi zakupami.pozdrawiam.
kawiorek


A jak zamierzasz lowic splawik grunt na jakie przynety bo trudno sprecyzowac jaki hak na amura-napewno ostry (2012/03/16 16:38)

sebaskin14


będę łowił z gruntu na jeziorze (2012/03/16 17:35)

sebaskin14


będę łowił z gruntu na jeziorze,przynęta-kukurydza parzona lub kulka 
(2012/03/16 17:37)

kawiorek


Na kulke to moze byc nr.2-4 kukurydze to mnejszy 6-8-nawet mniejszy 10 na duza kukurydze jedna. Skoro parzysz kuku to zkladaj na wlos 2 szt i 6 hak kulka tez 20 to 2 hak mniejsze 4 a 10-12 wystarczy 6 hak pewniejsze brania bo to w dzien przewaznie zasiadamy na amura.Sprubój
na czerwone robaki kopane lub z pod kamieni 3-5 szt na 6 hak tez sa efekty przy zachodzie slonca i szukaj wyplycen do 50-60cm i w to miejsce rzucaj.
Postaraj sie podkarmic te miejsca plytkie tak aby nie sciagnac nadmiar drobnicy czyli grubsza a mniej przyneta pare kulek,kukurydza tez nieduzo i pelet 16-20 owocowy (2012/03/16 17:56)

sebaskin14


wszystko by się zgadzało,tylko chodziło mi o jakieś konkretne i sprawdzone haki na amura.ma twardy pysk i hak musi być konkretny a nie jakiś drucik.jakieś linki albo konkretna nazwa haków. (2012/03/16 18:24)

michol


CześćCo do haków TB to nie polecam a tym bardziej do amurów, wiem że są tanie ale drut z jakiego są zrobione jest miernej jakości. Kiedyś złamała mi się igła do kulek a zapasowa leżała w domu to właśnie z haków tb zrobiłem sobie igłę do kulek za pomocą kombinerek i bez żadnego nakładu siły. Po drugie haki tb strasznie szybko się tępią i praktycznie co dwa brania trzeba zmieniać przypon. Morał z tego taki że lepiej troszkę dopłacić bo szkoda nie wyholować ryby życia przez ważną rzecz jaką jest hak. Z tego co mogę ci polecić z pełną odpowiedzialnością to haki firmy korda model wide gap oraz kurv shank  lub haczyki firmy carprus ale cena jest już w okolicach 27 zł za opakowanie. Zawszę będę twierdził że co jak co ale na hakach nie można oszczędzać.
Pozdrawiam Michoł (2012/03/16 19:12)

JKarp


CześćTylko mogę potwierdzić. Mi z wymienionych jakoś pasują bardziej Carprus.JK (2012/03/16 20:06)

u?ytkownik32936


cześć.co do haków na amura to tylko używam tb evolution nr1 ,nigdy nie miałem z nimi problemu jak  wcześniej pisał kolega,wytrzymują ładne parę kg. (2012/03/16 20:13)

kawiorek


Do hakow sie nie odnosilem-zapomnialem bo ja od 22 lat uzywam MUSTADY  i wymienione przez
Ciebie znam tylko z nazwy. Nie zawiodly mnie do tej pory tej marki haki!!Wiec nie musze testowac inne (2012/03/17 06:00)