Zaloguj się do konta

Hai Killowicze

utworzono: 2011/12/17 16:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

pstrag222

Ja się za zbrojenie biorę jutro, musze małe zakupy zrobić, a w sobote mykam na pierwszą nockę sezonu , wiec tez trzeba coś tam dokupić.
Wkoncu skonczyłem robić stojak na wedziska, kupiłem regał magazynowy i udało się ogarnąć cały sprzęt [2016-04-28 21:47]

Kilerzy wojna będzię ? każdy się zbroi , szykuje na walke z drapieżcą . A mi w pracy zje,,,,li dziś całe majowe wolne , sobota do pracy , poniedziałek do pracy , to sobie połowie , żeby to H,, strzelił w całe te moje kierownictwo i aby na dupie po dwadzieścia wrzodów dostali . Całe szczęście że trochę dziś popadało i nazbierałem sobie rosówek  , bedzie co założyć na gęgorza [2016-04-28 22:51]

luxxxis

Pakul, lubię Cejrowskiego. Oglądałem to i mądrze prawi.... Warto obejrzeć i sobie przypomnieć, a Kolonko mówi jak jest :). Druga część Polski za nimi nie przepada... :)
Grześ uczę się na nowo, a to moje efekty tylko proszę się nie śmiać ;). Softy chyba odpuszczę na początek. Jakieś wielkie mi się wydaje...
 

No i cały misterny plan wpizdu diabli wzieli...-jak mawiał Siara w Killerze...Wczoraj "testowałem" lift pontonu i ustawienie statywu z samowyzwalaczem aby "na wodzie" robić sobie samemu ładne foty z metrówkami,specjalnie cyfrówkę nawet kupiłem....I co się okazuje? statyw się nie rozłoży na 70cm a tyle ma wewnątrz czajka,jego nogi mają ostre zakończenia---bulbulbul grozi bo podłoga gumowa,odległość od końca pontonu do drugiego wynosi poniżej 2 m,a pomiędzy ławkami jest ok metra---czyli gdybym nawet ustawił aparat i statyw to zdjęcie z tej odległości nie obejmnie nawet 1\3ryby o mnie nie wspominając....Zbynio-softy jakieś "wielkie " ci sie wydają??? toć to tylko 13,5 cm...A w sprawie tych twoich gum----dlaczego z dołu "uszko" wystaje z drutu ---to na którym kotwica wisi? dokręcanie "na sztywno" czegoś do łuku kolankowego haka przesztywnia dupę gumy i ta nie robi jak trzeba.
Prostsze są te poniżej,można kupić bądż użyć do zbudowania starych,pogiętych przyponów,wolframów itp... [2016-04-29 06:58]

luxxxis

Opcja 2,z tym że mocowanie w taki sposób,tj do oczka zaczepowego główki jest poronione gdyż istnieje opcja że esox cięty tylko na dozbrojce "zsunie "ją w górę przyponu i urżnie nim linkę-prawdopodobieństwo małe ale jest,lepiej przecież założyć główkę i w tą samą agrafkę wpiąć oczko dozbrojki. [2016-04-29 07:01]

zbynio 33

Siemka Kilerzy. Killer to killer musi być uzbrojony. Sławaku ja tak samo niestety też czasu mało mam. Damy radę jakoś. Z tym zbrojeniem to różnie bywa i można się rozczarować nad wodą :))). U mnie zaostrzyli przepisy, szczupaka jednego i ma wymiar górny, a pstrąga wcale nie wolno nigdzie zabierać.... Mi tam nie przeszkadza... Na karpia limit, a pewnie za chwilę wymiary ochronne też wprowadzą :)). Rozmawiałem ostatnio ze strażnikiem PSR to mówił, że mandaty dostają wędkarze za brak wypychaczki i miary najczęściej. Nie wiem , bo ja nad wodą ich nie widziałem.. czyżby nad wodą zaczęli latać dziurę budżetową? :)) Jak dla mnie to żeby było jak najwięcej kontroli... [2016-04-29 07:20]

zbynio 33

Lux dzięki, ale to tylko 1,5 cm drutu i nie jest na sztywno, bo nie zaciskalem na siłę. Dzięki "dozbrojke" zamówię. Ja zawsze sobie wiazalem kiedyś, a ostatnio to wobkow i blach używałem glownie, a nawet wyłącznie. A dlaczego uszko nie ma wystawiać? :) [2016-04-29 07:33]

ryukon1975

Jeśli nie liczyć wypychaczki i miary to jeszcze laptopa powinienem nosić. Porównując wycinki z rapr które mam w zezwoleniu a te które są na stronie Okręgu to dwie różne bajki. Skąd mam wiedzieć kiedy nastąpi kolejna "aktualizacja"? Może już jutro? :) Ogólnie jednak widzę że rybostan sie znacznie poprawił. Podniesiono limity ilościowe ryb do zabrania dla kilku gatunków, zmniejszono wymiary a karpiowi to nawet zniesiono calkiem na rzekach. Łowię w dobrobycie i killować mogę do bólu.:) [2016-04-29 07:48]

zbynio 33

Jeśli nie liczyć wypychaczki i miary to jeszcze laptopa powinienem nosić. Porównując wycinki z rapr które mam w zezwoleniu a te które są na stronie Okręgu to dwie różne bajki. Skąd mam wiedzieć kiedy nastąpi kolejna "aktualizacja"? Może już jutro? :) Ogólnie jednak widzę że rybostan sie znacznie poprawił. Podniesiono limity ilościowe ryb do zabrania dla kilku gatunków, zmniejszono wymiary a karpiowi to nawet zniesiono calkiem na rzekach. Łowię w dobrobycie i killować mogę do bólu.:)
Krzysiu a Ty przypony karpiowe robisz?
  [2016-04-29 09:58]

ryukon1975

Różne rzeczy robię ale ich nie "chrzczę" poza małymi wyjątkąmi Wyjątkiem takim jest np. przypon szczupakowy musi być specyficzny. Jeśli chodzi o inne gatunki takie jak kleń, świnka czy karp jest mi to obojętne i tak wszystko targam na te same wędziska i zestawy. Może bym i coś takiego stworzył w tym roku dlatego że miałem ochotę wykupić licencję na łowisko specjalne jednak wszyscy którzy tam łowili stanowczo mi to odradzili. W tamtym roku z powodu suszy zamkli je w lipcu a w tym roku może być zamknięte jeszcze wcześniej. Jak do tej pory im darzy i coś opadów jeszcze jest jednak nie wiadomo jak długo. [2016-04-29 10:14]

zbynio 33

Ja ostatnio takie robię; hinged stiff rig na chod rigu / bardzo łowne :)
  [2016-04-29 10:20]

ryukon1975

Skuteczność jest najważniejsza i dopóki czasem coś się zlowi jest dobrze. [2016-04-29 10:48]

zbynio 33

Skuteczność jest najważniejsza i dopóki czasem coś się zlowi jest dobrze.

Masz rację ;) [2016-04-29 11:09]

zbynio 33

Dla mnie w wędkarstwie liczy się precyzja i fakty, a nie mity. Krzysiu luknij :)))). Jeden idiota wziął te przypony, które robię za gotowce/kupne nawet. To muszą być zajefajne... ;))))) Niby tak perfekcyjnie wykonane ;)))). Ja tam skromny człek jestem, ale fakt bardzo estetycznie mi wyszły.... :)))). [2016-04-29 11:36]

zbynio 33

[2016-04-29 11:36]

pakul1206

zbynio 33, no galancie żeś to naplątał :) [2016-04-29 15:15]

pstrag222

Luxis co sądzisz o tych zestawach?
Nie było większych gum w sklepie:))))
  [2016-04-29 15:55]

pstrag222

[2016-04-29 15:56]

kaban

Kuba pomyłka moim zdaniem co do pierwszego: kotwica na brzuch a nie plecy i co do rozmiaru jak dla mnie pszesadzone z rozmiarem, a co do drugiego to główka na płytkie łowisko o'ki ale wielkość kotwicy o dwa numery za duża a główka włożona za płytko i hak jak dla mnie numer lub dwa mniejszy co do wielkości gumy. [2016-04-29 18:00]

zbynio 33

zbynio 33, no galancie żeś to naplątał :)
Siemka. Galancie, nie :)))?, jest tego tyle w sieci i filmów instruktażowych, że tylko nieudacznik nie potrafi zawiązać przyponu ;). Oczywiście znam takiego.... Pokazywałem kolegom jego przypony to żeśmy lali dosłownie ze śmiechu jak można zklecić coś takiego...
Kuba; Luxis namieszał nam z tymi przynętami, że i ja kupiłem największe ze sklepu jakie były...:)
  [2016-04-29 18:05]

luxxxis

Luxis co sądzisz o tych zestawach?
Nie było większych gum w sklepie:))))
 

Na wzdręgi jedziesz?:) Co sądzę....guma 1 to relaks,5 albo 6,na szóstkę ciut mały albo ty masz dłoń jak gafle do węgla.Je najlepiej dozbrajać "szelkami" po bokach,ciut powyżej dołu gumy,równomiernie bo zaczną chodzić bokiem--wrażliwe na to są,czeburacha trochę ciężka-esoxy teraz na metrowych blatach stoją.Ja te gumy podaję bez jakiegokolwiek obciążenia i wolniuśko wlekę,na granicy pracy ogona...Na taką właśnie z tym że białą z czerwonym grzbietem dostałem swoją życiówkę-prawie osiemnastkę,jesienią na głęboczku.Następny fishunter...na te gumy nic nigdy nie złowiłem,poważnie,mam je sporo czasu i ani jedna bestyja ich nie tykła....W dozbrojce zaś bym kotwicę wymienił na mniejszą i w poziomie wbił główkę.Poniżej moje killery,szwadron śmierci na esoxy,zagłada....Chucky,Mamba,Fatty,Reno,orion 3,veltica 4,cannibal i aglia 4...Soft najmniejszy w tym towarzystwie ,tylko 13,5cm...bidula... [2016-04-29 18:10]

kaban

Co ty lux z tymi wzdręgami bo to przecie poczciwe rybki zwłaszacza na ultra lekki spin, a czegoś jeszcze pewnie nie doświadczył lub boisz się spróbować :) Łowienie dużych, zębatych ryb bywa często łatwiejsze od skutecznego łowienia białorybu. Tak w ogóle zaliczyłem dwa karpiki ( żadne rekordy) na spinning i jeden na brązowego twisterka a drugi na uklejopodobnego woblerka i co ty na to ? :) [2016-04-29 18:35]

luxxxis

Co ty lux z tymi wzdręgami bo to przecie poczciwe rybki zwłaszacza na ultra lekki spin, a czegoś jeszcze pewnie nie doświadczył lub boisz się spróbować :) Łowienie dużych, zębatych ryb bywa często łatwiejsze od skutecznego łowienia białorybu. Tak w ogóle zaliczyłem dwa karpiki ( żadne rekordy) na spinning i jeden na brązowego twisterka a drugi na uklejopodobnego woblerka i co ty na to ? :)

Dlaczego wzdregi? bo paprochy pokazuje...:) a krasnopiórki łowię na spina,raz,dwa razy w lecie mnie "weżmie" i ultralightem trzepię lokalne stada,takie po 2,3 na kilo a często wieksze...Na mojej wodzie ich w bród,nikt ich nie łowi to dorastają do duzych rozmiarów.Mój koleś--Kalafior---kilka razy w roku wpływa pontonem na "bagna" i bacikiem zapełnia wiadro w niedługim czasie,połowę musi pobierakiem lądować takie byki,w bród ich na płyciznach,na nich się pasą moje esoxy.Nie mam fotek bo to dla mnie nie warte uwiecznienia było ale w tym roku jak mnie weżmie to pykne kilka poglądowo,wtedy zobaczysz .....:) [2016-04-29 19:07]

kaban

Już czekam na foty a jak zobaczę to jak św. Tomasz uwierzę :))) [2016-04-29 19:23]

pstrag222

na kotwice nie patrzcie to tylko tak,aby zobaczyc jak je zbroic czebyraszka 6 [2016-04-29 19:28]

zbynio 33

na kotwice nie patrzcie to tylko tak,aby zobaczyc jak je zbroic czebyraszka 6
Czyli dłoń duża i ciężka zapewne ;))
  [2016-04-29 19:50]