Zaloguj się do konta

Hai Killowicze

utworzono: 2011/12/17 16:30

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

pstrag222

Cześc Panowie widzę humory dopisują to kiedy ta ustawka?
Dziś juz słoneczko jest:))))
modlitwy wysłuchane trzeba na zwiad jechac [2016-04-26 07:27]

kaban

Jak byłem w tamtym roku u Krzyśka ryukona dostałem od niego taki prezencik i myślę że przy wielkości 20 cm i wadze 95 gram przerobię go na kamikadze i zatopię ponton luxxxisa :))) [2016-04-26 08:50]

zbynio 33

A Sławek też z północy... Nasz! :))) i tajna broń Arturo... :))) 

Taaa,Kumite zna i Origami...
 

Złoży Grzegorza i Jakuba jak stolik z bala ;))). [2016-04-26 09:36]

zbynio 33

Cześc Panowie widzę humory dopisują to kiedy ta ustawka?
Dziś juz słoneczko jest:))))
modlitwy wysłuchane trzeba na zwiad jechac

Życie Ci niemiłe? :))
Jak chcecie ustawkę i wypocząć to może lepiej gdzieś nad wodą? [2016-04-26 09:37]

pstrag222

Onie ustawka ma być na narodowym:))))
Byłem troszke podsypac rybkom papu na wekend może nocka wyjdzie :)))
  [2016-04-26 11:27]

luxxxis

Faktycznie,szambem i mułem wali...bleeeeee.Dzisiaj ostatni dzień przygotowań pod zębatego,wszystko zapięte na ostatni guzik,desant choćby jutro mogę robić.Gumki będą chyba dobre,co myslicie,nie za małe? [2016-04-26 16:03]

luxxxis

Jak byłem w tamtym roku u Krzyśka ryukona dostałem od niego taki prezencik i myślę że przy wielkości 20 cm i wadze 95 gram przerobię go na kamikadze i zatopię ponton luxxxisa :)))

Tym maleństwem? :) na wzdręgi jedziesz??? U mnie się łowi "ciut" grubiej:) W roli głównej 25cm Reno Killer,na razie solo póżniej w duecie z lusoxem 3. [2016-04-26 16:06]

luxxxis

[2016-04-26 16:08]

pstrag222

Ja pier.... Lux Ty to masz przynety , tosz to może zabić jak spadnie esoxowi na łeb [2016-04-26 16:26]

luxxxis

Ja pier.... Lux Ty to masz przynety , tosz to może zabić jak spadnie esoxowi na łeb

Duży esox jest jak duży człowiek ,do dwóch frytek nie siada--- do michy już tak,taka metrowa torpeda 30cm płotkę łyka w milisekundę...Łowiłem już pociete 60-taki co uciekły innemu z paszczy,parę razy holowany miarus został po drodze pożarty więc taka przynęcina mnie nie przeraża.I tak będą na nią siadać konusy po 50cm,esox nie ma górnych ramek jeśli chodzi o długość zdobyczy,nieraz się o tym przekonałem.Chcesz łowić byki to trzeba cuś więcej niż ripperek 7,5cm:) [2016-04-26 16:44]

pstrag222

Wiadomo , ze te bestie atakują wszystko , nawet to co trudem w morde mieszczą:))))
Sam się luxis po Twoich rybach przekonuje pomału i robie grube zapasy softów z obrotówą:)))
  [2016-04-26 17:11]


Tym maleństwem? :) na wzdręgi jedziesz??? U mnie się łowi "ciut" grubiej:) W roli głównej 25cm Reno Killer,na razie solo póżniej w duecie z lusoxem 3.                   

To gdzie ja mam się równać z takim dużym kilibrem , u mnie to największe do 12 -14 cm i to jeszcze mało używane [2016-04-26 19:56]

zbynio 33

He He Luxis chyba dobrze kombinuje, ale i ma te metrówki w wodzie. Szacun dla niego, że to wykorzystuje... ma dryg, a i Sławek widziałem piękne sztuki targa :). [2016-04-26 20:50]

pstrag222

A Ty zbynio gdzie ,na majówke uderzasz? i co kapry czy esoxy? [2016-04-26 21:42]

zbynio 33

Kurczę z Wami się trzymam to esoxy. Na kapry może mi się uda na prywatne wyskoczyć. Plan jest dość napięty, a weekend krótki. 3 maj już zarezerwowany dla rodziny i znajomych. Najpierw na gokarty, a później jakiś park rozgrywki.... [2016-04-26 22:27]

ryukon1975

Grubo powiadsz... hm ? Odezwał się we mnie miochodem patriotyzm lokalny czyli my z Kubą z południa a WY z północy :) Ustawka na Narodowym jakby co a i Krzyśka pewnie ściągnę jak będzię miał chwilkę wolnego :))) 

Znajdę czas możesz mnie Grześ liczyć do ekipy. Są skończeni na starcie.:))) [2016-04-26 22:44]

Artur z Ketrzyna

Chłopacy na esoxy chodźcie na Mazury. Tu już sezon dawno w pełni. Tak więc jak zwykle trzymając się okresu jestem mocno spóźniony.
Będziemy łowić niedobitki ;-) [2016-04-27 06:50]

luxxxis


Tym maleństwem? :) na wzdręgi jedziesz??? U mnie się łowi "ciut" grubiej:) W roli głównej 25cm Reno Killer,na razie solo póżniej w duecie z lusoxem 3.                   

To gdzie ja mam się równać z takim dużym kilibrem , u mnie to największe do 12 -14 cm i to jeszcze mało używane

Według mojej teori to z dużymi esoxami jest tak jak z twoimi gumami--są mało używane,prawie nikt celowo się na nie nie nastawia,każdy woli częstsze bicia niż rzadsze ale lepsze jakościowo.Moje wody to nie jest jakieś eldorado metrówkowe,to zwykłe wody pzw,oblegane jak bezpłatna ku...wa,nie zarybiane a jak już to karpiem co najwyżej.Ulubioną wodą dla mnie jest j.kochanka--ono nawet w spisie łowisk gdańska nie występuje,woda o nieuregulowanej sytuacji prawnej,łowi w zasadzie każdy,każdy wali w łeb,z tyłu na zalanych łąkach ich właściciele siaty stawiają a z przodu nie uświadczysz miejsca z brzegu.Gdy esox jesienią wychodzi z "bagien" to jedyną ostoją dla niego jest główne ploso zbiornika o wielkości 2 boisk piłkarskich,tam czyha na nie 20+ łódek po dwie osoby na obsadzie ,każdy z nich łowi na 2 zywcówki a z nudów spinem macha.Reasumując-od września praktycznie non stop na tym obszarze chodzi ok 80 zestawów zywcowych ,40 gum przecina wodę,plus wedkujący z brzegu w tej samej ilości-wszystko to na powierzchni 2 boisk piłkarskich-przypominam...Nikt nigdy esoxa tam nie wpuszczał,jest jedno połączenie z rzeką tylko w jej stronę tak więc nic nie wlezie a co najwyżej spier....li.  Na takim oto cudnym łowisku łowię sobie metrówki,dlaczego? bo wiem że są,dlaczego? bo nikt się na nie nie nastawia.
Tak samo jest z j.szpęgawskim,płaczewskim,sumińskim...Praktycznie 100proc spinningistów jedzie "za cienko" gumkami do 10cm,karaskami na zywcówkach w tym samym rozmiarze więc jak oni mają łowić wielkie bestie regularnie? to niemożliwe.Taki byczon a i owszem,zaje...ie w taką malusią przynetę ale to sporadyczny przypadek,dla zobrazowania dopowiem że jako "celowy" metrówkowiec w zeszłym sezonie zaliczyłem 9 szt powyżej metra i dwie co miały 98 i 96 cm,pomniejszych rzędu 90 cm nie licze---reszta z tych łódek i brzegu razem miała 3 szt,więc albo ja jestem jakimś geniuszem wedkarstwa albo oni żle łowią,czytaj za cienko.Co jest bardziej prawdopodobne? Od lat prowadzę statystyki,od lat wertuję WW,od lat spisuję KAŻDEGO dużego esoxa w kraju o jakim wiem-wychodzi mi jak byk kilka danych,wskazówek,jedną z nich jest upodobanie do dużych przynet w stosunku 1 do 26 dla rozmiaru xxxl...Matematyka temu dowodzi:) Chyba spiszę te wszystkie dane w formie wpisu i wrzuce na wędkuje,dobry plan? Poniżej nie opublikowana "mamuśka"-nie chciało mi się spływać aby sesję pyknąć a "żywcem" ryby co ma ponad metr i z 11kg nie da się dobrze uwiecznić będąc na małym ruskim pontonie. [2016-04-27 08:45]

luxxxis

Ta sama...chciałem ją za ryło podnieść i fotę zrobić,nie udało się:) za długa i za ciężka plus wkur...na na maxa,palce mi pocieła i powywalała wszystkie pudła na łajbie ze złości,dziw...a.:) [2016-04-27 08:49]

pstrag222

piekne ryby łowisz Luxis [2016-04-27 08:58]

luxxxis

Ten tegoroczny z corocznego "testu" przynęt spod kija nad wodą,jak porobię softy i poskręcam blachy to jadę z dziećmi nad jakąś wodę ,zakładam com poskręcał i przeciągam przed sobą na długości kija w wodzie wprowadzając korekty.Nie mam wanny więc w naturze to robię,ten poniżej strzelił spod nóg z gł do kostek,dzieciaka mi wystraszył jak świecę wywalił na krótkim dyszlu,idiota...Do czego zmierzam...ano do tego że to "śledż" na jakieś 50-60cm a w mordzie ma combo-soft 13,5 cm plus aglia 4 ,dwie agrafki i duży karabińczyk,razem ok 22-24 cm przynęty.Zobaczcie co taki śmierdziel robi z czymś co mierzy 1\3 długości jego ciała? a metrowiec z 33 linem czy płocią? proporcje te same niech zostaną czyli jedna trzecia do dwóch trzecich....Dodatkowo rozwarcie szczęk "mamuśki" pozwala na chapnięcie 35 cm leszcza od razu,bez dziamdziania,więc co trzeba zrobić aby taka ryba wystartowała do gumowej rybki co ma 10cm i z trzy wysokości? WIERZYĆ  tylko....:) [2016-04-27 09:06]

luxxxis

piekne ryby łowisz Luxis

Tak,bo jestem ateistą,ja nie WIERZĘ:) dla mnie liczą się dowody,matematyka i statystyka nie pokładanie nadziei w "a może"....:) [2016-04-27 09:09]

pstrag222

Masz racje , mi sie wydaje po prostu , że dużo osób nie rzuca do wody takich olbrzymów ze wzgledu braku przekonania do takiej ryby.
MAłe gumy zakładają bo łowia małe ryby, i tyle [2016-04-27 09:31]

luxxxis

Masz racje , mi sie wydaje po prostu , że dużo osób nie rzuca do wody takich olbrzymów ze wzgledu braku przekonania do takiej ryby.
MAłe gumy zakładają bo łowia małe ryby, i tyle

Masz rację,bajer polega na tym iż małą przynetą ciężko skusić dużą rybę natomiast od dużych wabików małe ryby nie stronią.Łowiąc "grubo" wcale nie masz radykalnego zmiejszenia ilości brań "śledziorów" a zwiększasz swoje szansę na dużą rybę -parokrotnie.Problem lezy tylko w ludzkiej mentalności. [2016-04-27 10:02]

pstrag222

O to chodzi , przecież jakby mnie ludzie zobaczyli z gumą 25cm to by mnie wyśmiali:))))) [2016-04-27 10:11]